Antidepresiva a velmi neprijemne pocity

Príspevok v téme: Antidepresiva a velmi neprijemne pocity
Pavelo7

Teraz je to stvrty den, co beriem antidepresiva Alventa 37.5mg s pozvolnym uvolnovanim 1 kapsulu denne (ucinna latka Venlafaxin, patriace do skupiny SNRI). Psychiater mi to predpisal proti miernej uzkosti, velmi obcasnym panickym attackom alebo obcasnej agorafobii. Povedal, ze pociatocne stadium brania lieku moze byt neprijemne ale toto som necakal. Citim sa hrozne, boli ma cela hlava, mam v nej pulzovanie, boli ma sanka, nespal som poriadne uz dva dni mam hrozne navaly tepla a obcas si myslim, ze mi prepne. Skludnujem to Oxazepamom (benzodiazepanin), ktory mi k tomu dal kvoli tymto zlym stavom, ale nechcem to s tym prehanat kvoli zavislosti alebo pripadnemu "abstaku".
Ma niekto s tymto skusenosti? Ako dlho moze trvat zvykanie si na to antidepresivum? Rozmyslam, ze si ho uz ani nedam, pretoze predtym som sa obcas necitil fajn v nejakej situacii ale takto zle mi nebolo.
dik

sandy21

hej to poznam ten krc, ale to som mala po infektoch stredneho ucha.
inak AD. tiez mi ich predpisali pred 2 rokmi, kvoli velkym bolestiam platnicky, ale bala som sa ich brat. aj tu na fore som sa poradila a ludia ma odhovorili.
ja si myslim, ze je to vlak, do ktoreho ked raz nasadnes, uz sa neda vysadnut. moj nazor.
zivot je tazky, nie je to prechadzka ruzovou zahradou, ale snazim sa to prekonavat pri vedomi.
niekedy mam pocit, ze takmer polovica ludi berie AD, aspon v umeleckych kruhoch, ale aj bezni ludia, ale obera to cloveka o kontakt s realitou
skus byt vela na slnku, to vytvara prirodzeny serotonin. ale ked uz beries prasky, tak neviem, ci sa so slnkom nevylucuju. tiez opatrne pri soferovani, mozu ovplyvnovat reakcie, ale zalezi od druhu
vela stastia! kolko mas rokov? nie si este primlady na ad?

Pavelo7

Diky za odpisanie!
Dnes som konecne dokazal aj normalne spat (dokonca 10hodin!) a potom som bol na terapii a rozpraval sa s psychologickou (ja viem, nie je to psychiater ale..)a trocha ma ukludnila, ze si to mozem aj sam sposobovat, lebo sa popravde bojim liecby AD. Dnes som sa citil celkom OK, bol som s kamaratmi sa von kupat..
akurat jedina velmi neprijemna vec bola, ked som siel autom, pieklo na mna slnko, stal som na svetlach a zrazu do celej pravej strany hlavy som dostal ako keby krc(proste nechutna pichlava vzlastna, nikdy predtym nezazita bolest), zalial ma uplne nechutny pocit, myslel som,ze vysadim kamarata a idem domov ale nakoniec to preslo ale doteraz mam na tej prave strane hlavy, hlavne v sanke a v uchu taky divny pocit, prirovnatelny k tomu, co zazivate, ked vzlietate lietadlom.

fidorka003

ahoj, tie AD ti nemuseli sadnúť***,,,keď ti je až tak zle po nich...
na tvojom mieste by som nič samovoľne nevysádzala a zašla by som za lekárom...on už uzná a posúdi tvoje stavy....a potom ti buď nechá ALVENTU...alebo zmení AD...
inak je pravda, že pri ALVENTE tie nežiadúce účinky môžu byť výraznejšie..
a pri každých AD na začiatku užívania..je zle....tie úzkostné stavy sa zhoršia akokeby...-treba len prečkať obdobie 10-14 dní..pokiaľ lieky začnú účinkovať
ale pokiaľ ti je fakt až tak zle..zbehni za lekárom