Vztahy na dialku

AdamKrt

rony26:

to boli niekedy, hlavne cez tyzden, alebo ked bola u rodicov - take obdobia, ze sa jej nechcelo telefonovat a volat. Inac, si volame casto 1,2,3 hodiny denne. Stretavanie neni jednoduche - miesto, cas, financie. To neni zas nejaka uplna ignoracia, ale bola iba niekedy. Porozpraval som sa s nou o tom a snad si to uvedomila, co robila. Ospravedlnila sa mi, ze ona to myslela inac a nechcela, aby to tak som si zle vylozil. Kam to bude spiet - ktovie. To clovek nevie nikdy :)

rony26

adam ja som sa v niektorych tvojich prispevkoch nasiel...nemal som a nemam sice vztah na dialku, takze pisem mozno mimo temu, ale bolo a stale tu je dievca, ktore mi je blizke a aj ked to na zaciatku vyzeralo na obojstrannu naklonnost, po istom case sa zmenila...stretnutia som inicioval ja, teda skor som sa doprosoval ci ju mozem prist pozriet, na sms niekedy nedokazala odpisat cely den, lebo toto hento tamto a pritom je to otazka jednej dvoch minut, telefonoval som ja a coraz castejsie som sa stretol s akousi nechutou sa bavit, pripadne so snahou co najskor ukoncit hovor, pripadne som si vypocul nieco v tom zmysle "ci sa ideme o blbostiach bavit, ci preto volam ?", pritom predtym jej take 3-4 hodinove telefonaty "o nicom" nevadili...rodine a kamaratkam ma tiez nemienila predstavovat, ved naco...3-4mesiace som este dufal, ze sa nieco zmeni, ale potom som uz akosi citil, ze ublizujem aj sam sebe a povedal som si, ze to teda skusim inak...tak som teda prestal volat, vypisovat, ja som sa zacal hrat na toho komu je to jedno...trochu to s nou aj pohlo, ale zase nie do takej miery aby som z toho mohol vyvodit konkretne zavery...rozum (a okolie) mi vravi, ze to mam nechat tak, mat svoju hrdost a ked bude nieco chciet tak pride sama...ak nie, je to jej rozhodnutie a budem sa s tym musiet zmierit

no a k teme...byť s osobou ktora je tvojmu srdcu blizka 2x za mesiac sa mi zda nedostatocne, az krute by som povedal...pravdepodobne ty si ten kto je v tom vztahu viac naviazany, ten kto do neho viac vnasa ako si berie...to ze ti hovori ako ta miluje je jedna vec a ci to tak aj citis druha...ja to napr. potrebujem citit, nie si len nahovarat a domyslat...a teda nie slovami ale cinmi by to mala dokazovat...to ze (neviem teda ako casto)ignoruje tvoje sms ci telefonaty, ze to odbije tym, ze nema cas a pod. este nemusi znamenat nic zle...mozno je taky typ, proste nie je blaznivo zalubena, necaka tak ze ani nedycha kedy sa ozves, proste vnima to vsetko tak pragmatickejsie...ale to uz ty musis vediet ci to tak bolo od zaciatku ci len v poslednej dobe sa nieco zmenilo...a aj to, ze ti nechce povedat co ju trapi o niecom vypoveda...ked ta miluje,preco ta nevnima ako oporu, ako niekoho komu sa moze vyrozpravat, zdoverit, niekoho kto ju vypocuje, poradi, pomoze?...preco skryva nieco pred tebou, preco skryva teba pred svetom, preco ti klame?...mozno to budes musiet fakt risknut a skusit co ti radila usiko

AdamKrt

Lebo je mojmu srdcu blizka :)

Viem, rozum hovori nieco, srdce ine. Uvidime po par mesiacoch, kde sa dopracujeme. Nechcem hadzat flintu do zita este :)

usiko

Adam,

ale ked ma ine problemy a nepovie ti o nich, tak ako jej mozes doverovat? alebo ona ti vobec nedoveruje? vies, ak nechcela, aby si sa o tom , ze ma problemy , dozvedel, tak sa mala od zaciatku spravat tak, aby si netusil, ze problemy ma.....ale ked naznacuje, ze ma, tak by sa ti mala zverit, inak nebudete si mozt doverovat......ako si chcete vybudovat doveru nez takto? Adam, viem si predstavit, ako sa trapis....daj si otazku, preco si snou este stale? je to preto, ze ju lubis alebo ste si na seba zvykli, alebo sa bojis ostat sam, alebo si neveris a mysli ze by si lepsiu nenasiel? bud k sebe uprimny, a odpovedz si na tu otazku...

AdamKrt

Ale inak to je ako v poriadku, len ked jej to niekedy nevyhovuje, tak je nafrnana.

nanana12: ako by si zabojovala ? Da sa to vobec ? Ved na vztah treba dvoch...

nanana12

bojuj alebo to vzdaj...ked povedala ze chce pauzu a potom si to rozmyslela, tak asi ta aj chce...resp nema zatial nikoho lepsieho...zatial :( ..to j najhorsie ze nevies s kym sa stretava
ja som urobila tiez chybu, ze som svoj vztah enchala ist tak ako to slo..a to bola chyba..ja som za nho nebojovala...a mala som...a potom prilis vela veci som zitila neskoro

AdamKrt

Uz som jej povedal, ze vztah je o kompromisoch a na jej nevyjasnene tuzby cakat cely zivot nemozem. Ze vie, ale ona potrebuje este cas, ze ma ine problemy.

Z rozhovoru mi padlo tazko, lebo mi tak naznacila, ze z jej strany to neni asi take silne. Aj ked mi hovori ako velmi ma miluje a ze ma nechce stratit.

usiko

...vies, je to risk, ale ked jej to takto logicky zdovodnis, ze toto ti nevyhovuje, mozno sa otvori....ak to s tebou mysli vazne....ak nemysli, tak bude spokojna s tvojim navrhom.......

usiko

Adam,

si silny natolko, ze by si jej povedal, ze ked bude takto veci zatajovat, tak v tom vztahu perspektivu nevidis a navrhujes rozchod?

..... pretoze logicky, kedze nevies, ako sa veci maju, tak si neisty, a ked si neisty, si nespokojny a to je zle. ludia vo vztahu by si mali hovorit dolezite veci a toto asi bude dolezite, kedze vam to naburava lasku a porozumenie....

....