TOXOPLAZMOZA

Príspevok v téme: TOXOPLAZMOZA
dadika1114

Ahojte mam taky problem a nikde nan neviem najst odpoved,s lekarkou som sa este o tom nerozpravala ... ja mam vrodenu toxoplazmozu a mam ohladom toho vela otaznikov .... obvavila sa mi po prvy krat v 14 a to na oku ... a chcela by som vediet ci sa mi na tom oku usadi znovu.lebo som citala ze ju mozem mat aj v zaludku,na mozgu a na maternici alebo nieco podobne.Mam 22 a strasne by som chcela mat babatko ... ale priatel moc nie.Citala som ze by som deti ani mat nemusela ... bojim sa kedy to namna zase pride a aj to ze sa mi to usadi zrovna na maternici alebo vo vajickach ... a potom uz deti nebudem mat vobec.Ja by som radsej chcela uz skusat otehotniet lebo sa bojim ze neskor bude neskoro .... viete mi niekto povedat viacej? bola by som moc rada prosim pomozte mi uz dlhsi cas mi to vrta v hlave :(

dadika1114

no ahojte .... bola som u tej gynekologicky a zobrala mi krv a poslala ma na sono 13.10.Tak som strasne zvedava ako dopadnem :(

silvik86

A inak, rozpravala som sa o tom zase s tou kamoskou, ktora ma, ona povedala, ze aj u nej ide o vrodenu formu. Nie je pravda, ze sa toxoplazmoza usadi postupne v organoch, to by mohla iba v pripade vyvijajuceho sa plodu v maternici, u vas ide o formu, ktora sa prejavila neskor na ociach, cize dalsieho postihnutia nejakych dalsich organov sa nemusis bat. Cize aj otazka dietatka planovaneho sa nemusi tykat casu, nemusi to byt vobec skoro, je jedno, kedy len aby si nemala toxoplazmozu pritomnu v krvi a to sa prave da zistit vysetreenim spominanych protilatok.

dadika1114

Dakujem Vam ... tak pojdem skorej gynekologicke ... moja obvodna je zvlastna :) teraz mam kopec prace v roboty ale urcite by som tento mesiac vybehla.Chcem to uz konecne vediet,ale aj sa bojim :( dam vediet

silvik86

no kamaratke, ked sa to vratilo, tak videla akoby take zahmlenie, hlavne, ked si zakryla druhe oko, tak videla, ze je to ine. Zlakla sa a tak isla rychlo k ocnej. Ale uz je z toho von aj ked aj ona ma uz v zornom poli trochu vypadok- tiez uz tam ma vraj take cierne kusok, ale zvykla si na to uplne dobre. Ona konzultovala tu toxoplazmozu aj priamo s ocnou, ked mala teraz ten problem druhy krat. Tie protilatky- imunoglobuliny typu A alebo M. Vysetri ti ich aj obvodna, ale nie som si ista, kedze ide o protilatky proti toxoplazmoze, skus sa opytat. Mal by ti v tom poradit aj gynekolog. A neboj, drzim palce!

dadika1114

tak ja to teda skusim ... ale uz teraz mam obavy co tam bude:( ako to vlastne zistim ze sa mi to opat vratilo? lebo mne prvy krat nic nebolo akurat som nevydela na oko trochu .. ale zle ani teplotu som nemala ... to som bola este aj na chate :D a teraz vlastne tak ci tak vidim cca tak isto taku machulu :D ... kks ale na druhy den v nemocnici ... boze :( tie mnozstva liekov strasne mi bolo zle

dadika1114

jee dakujem za odpoved ... chcela by som sa opytat co je to to IgM :) prepac ale neviem co je to za vyraz ... Inak si ma aj potesila.No vysetrit sa veru asi aj pojdem,len moja obvodna lekarka o tom ani nebude vediet ... niekedy aj ked ma boli brucho povie ze mam chripku ... aky lekar by sa tam mal zaoberat?nevies?radsej by som zasla za takym,alebo za gynekologom? dakujem moc ze si odpisala este raz si moc zlata

silvik86

myslim, ze to s dietatkom zalezi od typu protilatok proti toxoplazmoze, ake mas v tele. Ak by si mala IgG tak tie tusim neprerchadzaju placentou a dieta by nebolo poskodene, ak by to boli IgM tak tie tusim prechadzaju a to by mohlo sposobit dietatku vady. Urcite odporucam prekonzultovat s lekarom a nechat sa pripadne vysetrit. Mojej kamaratke sa to tiez prejavilo na ociach, ked mala 15, zial, vratilo sa jej to, opat na oci v 22, ale vsetko ostatne ma v poriadku. Zistili, ze ma tie protilatky, ktore neprechadzaju placentou a tak by mohla otehotniet bez poskodenia plodu. Ale u nej nevedia ci ide o ziskanu alebo vrodenu toxoplazmozu.