SPU v Nitre, fakulta europ.štúdií a regionál.rozvoja

wewerica29

prijímačky nie sú až také strašné, dajú sa objednať brožúrky s otázkami. tie sú super, ja som mala skoro všetky otázky z biológie z tej príručky (asi dve boli iné a tie boli jednoduché) nemyslím si, že je ťažké sa tam dostať, závisí od toho, koľko sa hlási. Nebojte sa, to nie je elitný odbor ako právo alebo medicína, ak sa budeš aspoň trochu venovať príprave na prijímačky, tak nebudeš mať problém.

zzz1

zujky: na známkach nezáleží až tak.. dôležité sú hlavne prijimacie skúšky..a super na tom je, že sa tam nemusia robiť skúšky z matiky, ale môžeš si vybrať napr. cudzí jazyk a ekonómiu
wewerica29: hmm..možno to tak bude.. A je ťažké sa tam dostať? Asi áno, že?

wewerica29

zzz1: to nevadí, budeš mať výhodu pri iných predmetoch, napríklad účtovníctvo alebo Daňové systémy, s tými majú ťažkosti zasa gymnazisti.

zujky

zzz: Ja som z jednej malej dediny cca 23 km od nr, takze pohodka:-).

Ja si potrebujem najst nieco ,,lahsie".. Viem,ze takto napisane je to hlupe.
Ale bola som tazko chora takmer celu strednu,co sa odzradlilo aj na znamkach.A moj priemer teda bohvie co nieje:-/. Inak chodim na GYM.

zzz1

diiky za informácie :))
noo práve..nie som z gympla, ale z OA a u nás tá matika nie je nič moc
zujky, som z Martina, pre mňa je to daleko.. A ty si odkiaľ?

wewerica29

Matika je iba v prvom semestri a dá sa bez problémov zvládnuť. Pre mňa bola napríklad ešte jednoduchšia ako sme mali na gympli. Ak nie si z gymnázia, možno ti určité veci budú pripadať ťažké (integrály, funkcie, atď), ale nie je to až také náročné. Ver mi, mali sme tam oveľa horšie predmety.

zzz1

mňa hlavne zaujíma, či je tam matika a či je ťažká.. lebo nie je to moja silná stránka.
Sa mi veľmi pozdáva ten odbor Manažment rozvoja vid.krajiny a vid.turizmu

wewerica29

prípadne tu je môj mail, ak by ste mali podrobnejšie otázky, sem nechodím až tak často
veronka@seznam.cz

wewerica29

ja som tam chodila na odbor verejná správa a regionálny rozvoj. Končila som tento rok. Kľudne sa pýtajte.