Mozem len tak prestat dychat?

Príspevok v téme: Mozem len tak prestat dychat?
Elm.Street

Dobry den,
mam 22 v podstate som zdrava, no v poslednom case ked zaspavam mam zvlastne stavy. Teraz si poviete, ze babena je velmi unavena alebo sa jej nieco v polospanku zda... Aj moj priatel si mysli, ze z neho utahujem. Tak skusim to nejako vysvetlit..

No ked este nespim ale uz zaspavam, este ked vnimam okolie akokeby som "ochrnula". Pravdaze citim ako ma priatel naprikalad prenasa ale nemozem sa vobec pohnut aj ked som este hore a vsetko si pamatam. No to by sa este dalo pochopit ked je niekto velmi unaveny. I ked mne je to dost neprijemne, no horsie je to, ze cim viac som unavena mam pocit ze sa nenadychnem. Najprv som si myslela, ze to sa telo uvolni a to plytke dychanie je normalne. Ale odprisahala by som, aj ked si nemozem byt ista ale cez noc sa niekedy budim na to, ze s nadychnem a lapam po dychu a viem, ze som prestala dychat. No ked som to niekomu povedala, vsetci sa zhodli ze sa mi to len sniva... alebo som mala zly sen...

existuje nieco, ze by som prestala v noci dychat? alebo mam len zle sny a nemusim ist na ziadne vysetrenie?

a este jedna vec, ked sa preberiem. trpnu mi prsty na rukach, ale ja spim dost pomotana a na rukach si lezim, tak sa mi mozu odkrvit aj z polohy, no teda snad z toho

Elm.Street

no presne tak, ani mne to nevadi neni to ako ked sme s ako deti hrali kto dlhsie vydrzi bez dychu a mne isli oci vypadnut.

Proste nadychnem sa az neskor ked na to vlastne pridem... strasne

hlava ta nebolieva alebo tak? rano? alebo nemas pocit, ze si potom nejaka zabrzdena? HAHA, ako vazne, lebo ja som trosku cez den odvtedy...

karioll

elm.street
vies,vynimky su zo vsetkeho
to ako keby si povedala,ze mlady 20 rocny sportovec nemoze dostat infarkt.by si neverila,kolko ich umiera

terezka123

akoby si pisala o mne!!! vazne.. ja mam pdoobny problem.. cez den vsetko ok, ale ked idem spat.. normalne sa strhavam na to, ako sa nemozem nadychnut.. plus take zvlastne pocity, skor take nevysvetlitelne.. neviem to opisat, su dost cudne, inak sa citim.. a ked sa tak strhnem, ze citim akoby som sa nemohla nadychnut, sa mi zaroven tym strasne rozbusi srdce, tak ja neviem..

karioll

apnoe nema nic s tlakom,v zmysle ze aky ho mas teraz
a treba to velmi urgentne riesit,lebo ako som spominal,keby si to mala a mala nizku saturaciu kyslika,uz sa nemusis zobudit.okrem srdca,ze by si dostala infarkt,aj mozog ti moze odist,kedze je najcitlivejsi na nedostatok kyslika,alebo sa zobudis a bude s teba dement.
svokra to ma,takze preto viem vsetko okolo toho,ona mala "stastie"ze chrapala,a svokor si vsimol ze nechrape a zistil ze nedycha,no a tak ju zobudil,ja som vybavil nemocnicu a vsetko okolo toho a teraz je uz v takom stave,ze nemusi mat masku kazdu noc

[zruseny1]

boze...toto dam precitat nasim lebo si myslia ze si tiez iba robim srandu
tiez ked zaspavam tak akoby mi dychanie robilo problemy.... akoby ma to zatazovalo a nejde to tak lahko ako cez den
dokonca, akoby mi nevadilo to, ze nedycham, no po chvilke si musim uvedomit, aby som sa nadychla
ach jaj
no karioll, dost ma vystrasila tvoja veta s tym koncom
inak, ja mavam nizky tlak

Elm.Street

NO SUPER... dakujem, za odpoved

dala som si do googla, a docitala som sa, ze to maju vacsino obezny ludia a ako ste pisali aj ludia z vyssim tlakom, trosku starsi ako ja a chrapu.

Ja mam nizky tlak a mam 50kg-167cm, no a nechrapem takze na mna to moc nesedi. Ako nehadam sa ale nemoze to byt aj nieco ine? Takze nebudem vyzerat ako hlupak ked to poviem lekarke?

karioll

iste,vola sa to spankove apnoe,clovek nedycha aj minutu,zvykne sa zastavit srdce a je koniec.
je velmi dolezite vysetrenie v spankovom laboratoriu,maju ho v podstate ,teda mali by ho mat ako sucast plucneho oddelenia
dalsia vec ktora je velmi casta je vysoky tlak,lebo telo si neoddychne v noci ked spis,a to nedychanie je ako som vyssie pisal tak aj pre cievy velmi velke.ak ide o vysoke stadium ochorenia,clovek spi s maskou na tvari ktora mu vhana kyslik a zebezpecuje pravidelne dychanie,stoji okolo 2 tisic eur,ale hradi to poistovna.
keby si mala dlho cakat na vysetrenie v spankovom laboratoriu,zvykne sa davat taky klip na prst na noc,tesne pred spanim a nim sa meria saturacia kyslika v krvi.nechet musi byt odlakovany