Vifon polievky

gurman

Jezisi to su rady..
Tak za prve, vifonky (aspon originalne) su vietnamske a nie cinske polievky (a realne aj dovazane z vietnamu).
Za druhe, obsahom toho je susena zelenina, susene masove extrakty (plus minus to iste co je v parku), vegeta (t.j. sol a ochucovadla) a rezance z muky (ryzovej, alebo psenicnej) - ziadna chemia.
Ano, su tam nejake "Ecka" ale len bezne co su vsade - ochucovadla (ako spominany glutaman sodny).
Na operaciu sa zo zjedenia takejto polievky nejde. To by sa potom chodilo aj na operaciu zo skolskych jedalni (instantne polievky ci zemiakova kasa z prasku obsahuju to iste a su tam snad denne v ponuke) a z parkov v rozku.
Ak to chce clovek dietne, staci si nepridat posledny sacik, v ktorom je olej. Potom to ma cisto vodu, vegetu, susenu zeleninu/maso a rezance.

Monička00

myslim veru, že je to nezdrave, ale ked si to daš raz za čas, nie je sa čoho bať ..kebyže to ješ stale tak sa ti nečudujem kebyže ideš na niaku tu menšiu operaciu ..ja to jedavam par krat do 1 mesiaca, a je mi v pohode, aj so sačočkami, ale opatrne ..

VincentV

babenka1: ja len píšem z vlastných skúsenosti, niekedy som mal jedálniček fakt biedny a vifonky som jedol skoro každý druhý deň a hop som tu živý a zdravý :)

babenka1

jancaa: to sú normálne ramenové rezance, tie môžeš kľudne zjesť, problém sú tie hnusné prísady
ale fakt len keď nemáš nič iné, veď také normálne alebo celozrnné cestovinny chutia oveľa lepšie

VincentV: Veď práve, že kto to začne jesť, tak si aj zvykne, lebo ono to vlastne nechutí zle a je to superrýchlo hotové a navyše veľmi lacné, mám na intráku spolužiačku, ktorá zje dve také polievky denne (a čuduje sa, že má nepeknú pleť s vyrážkami)