Očkovanie proti chripke: ANO alebo NIE?

Príspevok v téme: Očkovanie proti chripke: ANO alebo NIE?
JCVD

Ahojte
mam teraz takú dilemu, chcel by som sa dat zaockovat proti chrípke (prvy krat v zivote) a neviem sa rozhodnut.....za zimu som minimalne 1krat chory a dost mi to ubera zo síl....takze uz len kôli tomu..ale na druhej strane, mam problemy aj so stitnou zlazou, aj alergik som....tak ci ta vakcina nenarobí šarapatu:)
Príjmam akykolvek názor, resp. skusenost...thnx!

lenka11111

Skus tu www.mustwatch.cz
Pozri si to a pochopis aj o com tu pisem. Je to velmi pekne a jednoducho vysvetlene.

Lebo vakciny obsahuju viac zivotu nebezpecnych latok ako tych bezpecnych. Z tych nebezpecnych (nervovych jedov) len tolko: formaldehyd, sulfat hlinika, ATB, zive ci mrtve virusy danej choroby, ortut, hydrolizovana zelatina, konzervanty...
Z tych bezpecnych pravdupovediac neviem ci tam je nieco bezpecne.

Kedze pises ze chripku mas iba raz za rok nevidim v tom problem preco by si sa musel ockovat. Vec taku chripku ci prechladnutie dostane z nas kazdy a aspon je to na dobry osoh...nase telo sa precisti a posilnime si tym imunitu.

Ja ti pisem moj nazor, ten tvoj si musis vytvorit sam. Tvoje zdravie je v tvojich rukach a nie v mojich ci v rukach lekarov.

Viac info najdes aj na rizikaockovania.sk a www.ockovanie.org

Vela stastia v rozhodovani.

JCVD

uuuuuf, dakujem za názory...pre aj proti:)
Najlepsie asi bude, aby som chory nebol:D...ale vsetci vieme, ze choroba si nás minimalne raz za rok "najde"...ci uz vlastnym pricinením alebo náhodne...
Tak vela zdravia priatelia..:)

anbusa

ak nemávaš chripku každý mesiac, tak sa nedavaj očkovať. A ked ju raz-dva krat dostaneš, tak sa vytvárajú prirodzenou cestou obranné látky. Očkovaním je nutený zasah do organizmu , ktorý to ani vlastne nepotrebuje.
Posilni sa vitaminmi radsej. A zvlašť, ked máš problémy, ktoré uvadzaš.
Moji svokrovci sa 2x dali a ako starší ludia maju vselijake problémy a tie sa im zhoršili.
ale je to na tebe...toto je len moj názor

doubledog

ziadne ockovanie nie je take neskodne, ako ho prezentuju jeho predajcovia
(co asi nikoho neprekvapi)

urcite je lepsie si svoje chronicke ochorenie co najviac vyliecit
telo ma dost sil na boj s chorobou, ale ak ho budes oslabovat vonkajsimi zasahmi, nenauci sa byt silne

ja1111

admin
keby islo o dodrziavanie pravidiel fora,nikdy by si nezrusil radcu,kariolla a spol.toto by sa malo volat portal rng a spol. a nie zdravie
mozno by nebolo od veci si pozicat nejakeho lekara na chvilu nech zhodnoti trochu aj na odbornost a relevantnost tohto fora
jcvd
kazdy chronicky chory clovek,cize metabolicke,onkologicke,kardiovaskularne,imunitne a dychacie choroby treba ockovat nie z dovodu,ze ti chripka ako taka uskodi,ale ze ti tak zhorsi to chronicke ochorenie,ze ta to moze aj zabit,lebo ho kvoli chripke nebude lekar vediet zvladnut.poznal som jedneho co sa liecil na astmu,dostal chripku a zadusil sa

JCVD

aha, uz som to nasiel....ale nechce mi to prehrat....nevadí
Keby si mohla uviest zopár dovod preco sa neockovat, ktore tam odzneli, by som ti bol vdacny....

JCVD

????? co to maaa byt lenka ???
asi si si pomylila temu ni?:)....lebo ja nechapem co si mi tou strankou chcela povedat....a dôvod preco sa nemam ockovat?