Potrebujem lieky - rozchod

Príspevok v téme: Potrebujem lieky - rozchod
nija

Rozisla som sa s priatelom po par rokoch co sme boli spolu, ja som uz z toho psychicky znicena, z rozchodu, z toho co sa dialo predtym atd.. Potrebujem nejake lieky na nervy, na upokojenie.. nezvladam to! Strasne to boli! Viem ze to chce cas, ale ja ten cas neviem prekonat s takou silnou bolestou vo mne.. neviem robit nic, mam len depresie a plac.. ake lieky mozem brat? Potrebujem sa upokojit!

Maoam

lulu22, mas moznost ist na tyzden na PN? certvo po rozchode ked si v tomto stave potrebujes byt par dni doma, vyrevat sa, vyspat, oddychnut si psychicky, pracovat popri tom je dost tazke

lulu22

ahojte. tak teraz mám taký "problém" i ja :( včera sme sa rozišli s priateľom a stále len plačem. Rada by som brala niečo na upokojenie, lebo ako sa poznám, i ked zajtra idem do práce, tak to bude pre mňa ťažké. Nechcem byť rozhodená medzi ľuďmi, tak by som sa chcela spýtať,či Vám niekomu pomohol napr. ten Sédatif? lebo Persen som už raz mala a nemala som pocit, že by mi pomohol..

janes1507

bubinko: v tom ta obdivujem, aj ked viem ze je to pre dobro tvojich deti. Chapem to, v takej situacii si myslela aspon na deti. Poznam to a pred nedavnom som na to aj prisiel ked sa odohrali v rodine blbe velmi blbe situacie , ze nasa mama urobila dostatocne dost pre nas a dakujem jej za to. Predtym som bol v blbej dileme lebo som neveril ani jednemu rodicovi ale teraz sa uz vsetko ukazalo na povrch a popravde hambil som sa za to ze som dostatocne neveril mame.
Ale mimochodom prajem vela dobreho u vas doma.

bubinko

janes ja ta chapem,ani ja osobne lieky moc nemusim,viem že nevyriešia problem.Ale ked sa každy den pasuješ so samovražednymi a všelijakymi negativnymi myšlienkami a už ani nespiš tak je to už o niečom inom.Mam male dietatko a bala som sa ,že mu ubližim ked mi prepne aj ked ho milujem nadovšetko.A neviem si predstavit čo by bolo dalej,keby AD neuživam.Mam užasnu rodinu,manžela aj dietatko ale nevedela som si s tym už poradit sama ani s blizkymi.

janes1507

bubinko:
ani ty na sto percent nemozes vediet kto mal depresie a kto nie.
Kazdy liek ma svoje vedlajsie ucinky. Lieky niesu zle z urcitej strany ale niesu ani dobre.
Ber to tak ze to je oddialovanie pocitu totalnej bezradnosti, a ani ty nemozes na sto percent vediet ci sa to znova neobjavi.
Ja som raz mal hroznu depresiu a nepopieram bolo to strasne, a netrvala kratko. Vlastne ovplyvnila moje mlade roky istym smerom. Myslel som si ze je to len puberta ale teraz vidim ze to nebola len puberta ale fakt v tom boli aj depresie z kazdodennych situacii ktore sa odohravali v domacnosti. Niekedy tiez mam chvile podobne depresii ale viem ze to nieje depresia ale len blbe obdobie s ktorym sa musim popasovat.
Na lieky ako antidepresiva som ani nechcel pomysliet aj ked som vedel ze ztlmia ale drzal som sa od nich.
Ci je urcite antidepresivum navykove alebo nie nevolil by som ho nijako. Rany v zivote tomu podobne by sa takto nemali hojit. A je to len naivita ked si niekto mysli ze lieky pomozu.

bubinko

akože nič v zlom ,ale tym čo tak strašne odcudzuju antidepresiva a lieky na ukludnenie by som chcela odkazat,že nech sa do tychto ludi nestaraju.Ja tiež uživam AD a keby ich neuživam možno tu už niesom.Viediet že taketo niečo može tvrdit len človek čo nikdy depresiu nemal.Pretože radšej budem rok uživat AD ako sa cely život trapit s depkou.A ešte chcem pripomenut AD niesu navykove!!!!!!!

usiko

paneboze, jeden chlap!!! vies kolko je ich na svete a ty mas teraz sancu si vybrat! vybrat! a namiesto toho, aby si nahodila usmev a rozhliadla sa, kde su, tak sa utrapis? Premrhas pekne casy svojho zivota za chlapom, ktory uz je niekde inde a nevidis moznosti, ktore ti rozchod dal! roxzhliadni sa a hladaj!!!!

poznam to

čo sa týka "liekov" persen alebo deprim tak neberiem, je to homeopatikum, trochu ti to pomôže...ale možno je to len placebo efekt, ktovie...Pokús sa, keď budeš naňho myslieť, prekryť to nejakou spomienkou ktorá nebola pekná, alebo niečím úplne iným, aby si na neho prestala myslieť..v tomto prípade pomáha len čas, takže to budeš musieť predýchať..:-(( c´est la vie.

janes1507

lieky by ti to nijak neutisili. to by si si mala vyhodit z hlavy. rozchod je velmi tazky niekedy. Videl som ako sa sestra trapila ked ju nechal priatel po 7 rokoch a to si uz naplanovali buducnost. Ale vedsinou to tak vlastne aj konci. Tymi planmi.
Jednosznacne ziadne lieky.
Jasne ze ti nemozem povedat zabavaj sa ked je to tazke. Ale maj take situacie kde si nutena nepremyslat nad tym. Sem tam ta to pochyti. Ale casom sa to vytrati. Proste pracuj , chod niekam na vylety alebo co ja viem rob vo volnom case to co ta bavi. Fotografovanie...proste hocico co mas rada. A napriklad taky pes nieje tiez zly napad . Ale lieky to len stlmia a poseru tvoje zdravie.