Som alkoholička, neviem či to niekto v mojom okolí vie......

Príspevok v téme: Som alkoholička, neviem či to niekto v mojom okolí vie......
alkoholička

som alkoholička, nechcela som si to nikdy pripustiť, ale dnes viem, že musím veci pomenovať tak ako sú... pijem.... pijem, lebo život je krajší, keď mám v sebe alkohol.... chodila som k psychologičke, stojí ma to 15 eur na hodinu, ale nemá to žiadny efekt... chcem vedieť aké sú vaše názory..... neodcudzujte ma, že som padavka, prosím poraďte mi, ako mám prestať piť, nemôžem ísť na liečenie, mám náročnú prácu a nemám nárok na PN-ku..... chcem to vyriešiť potichu, aby o tom nikto nevedel.... Ďakujem dopredu za váš čas.....

alkoholička

začínam pociťovať, že prácu nezvládam, robím chyby, stále sa na niečo vyhováram, som nepozorná, hlavne ten deň po opici.... potom prídu dni, že som super, aj sa tak cítim.... a potom príde víkend, samota a ja zase skončím s fľašou...... nemôžem ísť na PN, živím dieťa a mám úver, takže PN neprichádza do úvahy..... a tiež nechcem, aby niekto o tom vedel... mala som kolegyňu, čo náhle ochorela na rakovinu prsníka, nikto jej nevyšiel v ústrety, žiadna ochota, len chlad..... proste v tejto branži chcú od teba, aby si prinášal do firmy peniaze, ak je problém, letíš preč.... nechcem prísť o svoje miesto, baví ma to, našla som sa tam..... len mi poraďte, čo mám robiť, keď ma to večer chytí a idem na pumpu kúpiť fľašu...... ako to mám zmeniť? ja viem, nemám asi pevnú vôľu.... to mi fakt neostáva nič iba protialkoholické liečenie??? paradoxne, keď som v spoločnosti, napr. firemný večierok, tak nepijem, lebo som autom, a dokážem sa aj fajn zabaviť..... ale prídem domov.... a je to znova ten istý kolotoč....

elle

Alkoholicka a keby si si nekupovala zasoby alkoholu? Nemala by si po com siahnut, bola by si so synom a isla by si spat aj ty..

ninka255

no, nie je to s Tebou ešte také zlé, alkoholik potrebuje piť denne.takéto opíjanie však vedie k tomu že to budeš potrebovať častejšie.takže z kratšej cesty sa vráť.

kaciatko7

existuju aj rozne stretnutia Anonymnych alkoholikov, neviem presne v ktorych mestach, treba pozriet na google, pripadne sa spytat nejakeho psychologa v tvojom meste. myslim, ze to je lepsie ako hospitalizacia na psychiatrii. tam ta v podstate len naladuju roznymi liekmi, od ukludnovakov az po hypnotika na spanie. a aj od takych veci sa tazko odvyka. takze by to bolo len z kaluze do blata. na tych stretnutiach mas moznost sa vyrozpravat, zdoverit, co ta trapi, nebudes mat pocit, ze si na to sama. z akejkolvek zavislosti sa da dostat bez liekov, chce to pevnu volu a naucit sa o svojich problemoch rozpravat a riesit ich, nie vsak popijanim. tym si vytvoris len nove problemy. Drzim ti palce

nealko

alkoholička,
ty si uz alkoholicka a je dobre, ze si to uvedomujes. nenechaj to prerast, lebo mohlo by sa stat, ze zacnes pit kazdy den, stratis zamestnanie a potom aj syna. mala by si s tym prestat. nekupuj si alkohol. my ho doma tiez nemame a navstevu ponukam vylucne kavou, cajom, ci mineralkou. da sa to, len treba chciet. za peniaze, ktore neminies na alkohol, pozvi svojho syna niekde na dobry obed, ci na pekny vikend. a po veceroch mozes citat alebo pozerat nejaky dobry film.

NADEJKA

ano si alkoholicka.zena ked vypije flasu tvrdeho tak to je silna kava a to robim v krcme,chlap sa posklada.vies aky mas krvny obraz?mas dieta to je silny motiv pre teba na muza sa vyser

alkoholička

moja práca je - som manažérka predaja v hoteli, veľmi prestížny hotel.....
pijem asi tak raz za týždeň som 2 dni v liehu, vypijem asi 7 dcl za deň, teda spolu za tie dva dni 2 fľaše sedemdecky.... potom sa regenerujem, snažím sa odpútať sa.... neviem, či je to fakt alkoholizmus.... máme to v rodine, otec, brat..... všetci pijú...... pijem potichu doma, keď mi zaspí syn, som rozvedená, práve vtedy sa to spustilo, že som začala piť, lebo muž si našiel mladšiu..... keď vypijem jednu fľašu, nie som na mol, vnímam všetko a idem spať...... a trvá to u mňa asi 4 roky takto fungujem a už nechcem.....

pauli 73

nealko tak ako opisuješ výzorovo to už je v takom štádiu,že jej nezáleží na tom ako vyzerá a ani to neskrýva,mám pocit, že tento prípad to nie je. Poznám jednu vysokoškolskú profesorku, ktorá doma pije ale z okolia tona nu nepovie nik, ja to viem preto lebo jej dcera mi je kamarátka...

pauli 73

nadejka, nemusi jej okolie o tom vediet,ženy vedia lepšie skrývat alkoholizmus hlavne tie s vyšším IQ pretože sa neopíjajú v spoločnosti ale potajme doma-preto sa nazývajú aj skriňové alkoholičky...ano, liečia aj ambulantne a poznám osobne dva prípady, ktorí po ambulantnej liečbe abstinujú aj 10 rokov. Držím palce.