doucovanie-kolko si vypytat???

Príspevok v téme: doucovanie-kolko si vypytat???
doucovanie

dostala som ponuku doucovat dceru mojej znamej anglictinu, ja som studentka bilingvalneho gymnazia a doucovanie je iba na urovni 5.rocnika zakladnej skoly, aby sa naucila trosku rozumiet hovorit, a pytali sa ma kolko by som si predstavovala ze by platila a ja neviem.
kolko sa tak pyta za hodinu doucovania anglictiny a aby to bolo take ze sa to nebudem hanbit povedat znamej, predsa cudzim je to lepsie...
poradteee

oh.my.gosh

Niekto moze mat skolu aj za 5 milionov, ale slusnemu spravaniu sa nenauci :) a samochvala je dost trapna. 10 eur za hodinu ma na Slovensku velmi malo ludi, mozu mat aj 2 VS. A mimochodom, len hlupak sa moze vyvysovat nad druhych. Mas bohatych rodicov, co ti umoznili naucit sa jazyk, tak teraz sa vsetci pokakajme aka si uzasna...

katka...

Usiko kasli na pietro. Len sa tu chcela pochvalit, ze zije v USA a ze jej niekto zaplatil drahe skoly. No nie kazdy ma taku moznost a to neznamena, ze nikto iny nevie po anglicky. Dobry priklad s tou slovencinou. Ovladame ju vsetci na Slovensku, ale predsa nie kazdy ju moze vyucovat.

usiko

pietro...

no, myslim, ze si to nezvladla, ked ma nazyvas hlupakom, podla mna 10 Eur za 45 minut. hodinu niekde, kde je vysoka nezamestnanost je dost a nie je to malo, praveze si myslim, ze keby som brala viac za hodinu, tak by to bolo zderstvo...moj nazor...nechcem ludi zdierat, chcem len zlusne zit.....

takze pietro, ak mas pocit, ze som nervozna, tak ho maj, podla mna len slusne diskutujem, co je pre teba problem...

a nemas pravo ma nazyvat hlupakom, pretoze je to nizke, primitivne...

a ak vies anglinu, takj ju vedz, ale ja sa s nou aj velmi slusne uxivim....takze som v pluse...a to dost znacnom....

lulu.

pietro..anglictinu dnes ovlada 70percent svovenska, 30 na vynikajucej urovni a myslim ze je veeela ludi co rozpravaju tak ako ty, aj lepsie..to ze tam zijes nic neznamena, ludia denne komunikuju, pracuju v anglictine, cestuju..a kto je sikovny nauci sa aj za rok ci dva a nemusi tam byvat 13rokov. A tych 10eur co spominas asi dostava za doucovanie popri studiu, cize brigada a dost slusna:)

vazne anglictinu dnes vie hoci kto, tak nebud na nu taka pysna:) moja sesternica 5 rocna rozprava rovnako dobre ako po slovensky aj po anglicky...

pietro

usiko, co si nervozna? Ja pobyt v Amerike nemam, ja tu normalne nazivam so svojou rodinou, nesla som sem na rok utierat detom zadky. Ty sa prestan ohanat svojou didaktikou, ktora ti, mimochodom, vela nevynasa. Studovat 5 rokov za mizernych 10 eur moze len hlupak.

usiko

pietro,

stale sa ohanas tym istym, dobre, studovala si tam, mas niekolko certifikaov, zila si tam a ja neviem co este.......ale opakujem, ze je rozdiel speakovat fluently in English a DCHOPNOSTOU JU NAUCIT.....ale kedze tebe to nevysvetlim, tak bdis, maj svoje certifikaty, aj pobyt v USA, aj ked to stalo 5 milionov, ale bez studia didaktiky ucit vediet nebudes.....si myslim......ak si niekto mysli, ze len studioom jazyka sa nauci aj vucovat ho, tak je na omyle. Je to to iste ako so slovencinou, je to tvoj materinksy jazyk a nemozes zodpovedne povedat, ze by si ju vedela ucit.....pretoze asi by si nevedela....rozpravala som sa s kopou uciteliak angliny, aj kvalitnych, ktore by slovencinu nevedeli vyucovat...

pietro

lulu ja sa nechvalim, ja konstatujem a nemozes predsa porovnavat niekoho, kto bol rok, dva v USA, ako pises, so mnou, ked ja zijem v USA 13 rokov, mam 6 rokov obcianstvo, mlada som, mam 32 rokov a ver mi, ze o 10 eur by som nestala, kedze zarabam v prepocte 40 eur, anglinu samozrejme neucim, jazyk je samozrejmostou, ked zijes v inej krajine. A urcite si nemyslim, ze usiko uci zle.

lulu.

pietro v dnesnej dobe sa chvalit anglictinou nie je moc, v mojom okoli poznam plno ludi /mladych ludi/, ktori boli na rok dva v USA, spravili si certifikaty doucili gramatiku a teraz prekladaju knihy aj vedecke na vysokej urovni, spekauju uplne super a to nehovorim len z mojho individualneho pohladu..na nasich statnych skolach je zla vyucba,ale ak narazis na mladeho ucitela, ktory anglictinu pozna aj osobne, nie len z knih, tak je to super

a myslim si ze usiko nauci rovnako dobre anglictinu ako ty, mozno aj lepsie ked je mlada a specialne to studuje..

pietro

usiko, ja som bohuzial stastie na slovenskych ucitelov jazykov nemala, vsetko, co som sa naucila bolo v Anglicku, kde som chodievala na jaz. pobyty od 15tich rokov od anglickych ucitelov a potom v USA. A ver mi, moj manzel zijuci 20 rokov v USA mi tiez velmi pomohol, hoci za ucitela nestudoval. Moje byvale spoluziacky, ktore vystudovali ucitelstvo angliny na Slovensku sa na moju anglictinu nechytaju, takze mozu mat neviem ake znalosti ucit, ked jazyk jednoducho neovladaju. Ibaze moje znalosti stali dokopy aspon 5 milionov korun, nebolo to zadarmo a nastastie mi ich rodicia mohli poskytnut...