Ovariálna cysta

Príspevok v téme: Ovariálna cysta
Fischerka

Ahojte, lekár mi na sone zistil ovariálnu cystu 9 cm. Dal mi vyvolávakču, lebo som kvôli nej nemala menzes dva mesiace a čakali sme, či praskne. Keďže nepraskla, tak idem na operáciu. Chcem sa spýtať, koľko asi trvá čakanie na operáciu, aká to vlstne je tá ovariálna cysta a ako to všetko vlastne prebieha? ĎAKUJEM

will51

Do vianoc by si to mala stihnut..a hlavne ked ju mas taku velku ja som ju mala 7 centimetrovu..a zober si vlozky pre istotu ja som po operacii dostala aj ked som mala mat az o dva tyzdne ale to je zevraj normalnea mne to robili laparoskopicky

Fischerka

Ahoj, ja viem, že 9 cm je dosť. Doktor mi povedal, že ak sa bude dať, tak ma budú operovať laparoskopicky. V pondelok sa idem dať objednať. Len chcem vedieť, či ma stihnú operovať do vianoc.Či sa náhodou dlho nečaká, kým ťa objednajú. A tiež by som rada vedela, ako to je, keď ma objednajú a dostanem práve vtedy menzes? Lebo mne sa to teraz ťažko dá vyrátať, keď kvôli tej cyste som nedostala 2 mesiace a potom som dostala len keď mi pichol vyvolávačku. Ja by som určite nečakala, kým mi narastie takáto veľká, lenže ja som nemala žiadne problémy, len mi potom vynechal menzes.

datelinka

vsetko sa dozvies. a co ta zaujima o ovarialnej cyste? je to cysta na vajecniku, 9 cm je pomerne dost, aj ked od extremne velkej ma daleko. priebeh operacie zavisi od tojho, akym sposobom ta budu operovat, ale najskor asi laparoskopicky.