tehotná a bolesti v podbrušku

Anetka 20

dobrý deň má niekto skúsenosti z bolesťami v podbrušku, už sedem dní mám bolesti v podbrušku menštruácia mi mešká tri dni aj tehotenský test som si robila aj štyri krát a vyšli mi dve čiaročky ,chcem ísť k lekárovi ale neviem či to nie je priskoro má stým niekto skúsenosti ešte so tehotná nebola tak neviem ako to prebieha Dakujem za odpovede

michajela

to boli bolesti ako pri menzes, kŕče v podbrušku,v krížoch. To pichanie som nemala, môže to byť aj zápal, tehotné majú často aj mykózy.. asi by to mal fakt vidieť lekár

michajela

vieš, pokiaľ tehotenstvo normálne prebieha, nie je to choroba, len nové pocity, priberáme, cítime pohyby, máme problémy s rastúcim bruškom, uložiť sa v noci, nespíme, sme citlivejšie.. no je veľa vecí, ktoré nie sú normálne ani v tehotenstve a tie musí riešiť lekár. Ja som mala smolu a tých 9 mesiacov som si odtrpela, ležala v nemocnici, mala bolesti, krvácala.. asi preto som zas mala ako bonus ľahké pôrody xi xi:-))) stále vravím, keď môj mladší pýta bábo, áno ale zajtra si ideme po neho do nemocnice:-))) už neviem, či by som mala odvahu znovu podstúpiť ten kolotoč, vieš, ležať pri dvoch deťoch sa nedá.. preto, ak môžeš, oddychuj teraz, potom sa nezastavíš.. ale deti sú krásne, sú náš obraz..

katica0903

ahoj,aj ja som mala take bolesti...ale je to tym,ze sa malicke zvacsuje...ty priberas...a pomalicky ti bude tlacit na organy...ale pokial by sa ti ta bolest nezdala,radsej chod k svojmu dokimu...

michajela

ak si bola nedávno vyšetrená, je to ok. To tvrdnutie je taký zvláštny pocit, bruško je napnuté, na dotyk tvrdšie. Samozrejme, že kríže môžu bolieť, mení sa tažisko, neviem koľko si pribrala. Len bolesť krížov a bolesti ako pri menštruácii nie sú dobrý signál, na to ma upozornil gynekológ. Dúfam, že nekrvácaš, alebo len nešpiníš?! Pohyby bábätka cítiš? Skús si trošku poležať, oddýchnuť, relaxuj s príjemnou hudbou.. nekúp sa v horúcej vode, nedvíhaj ťažké veci. Ja som sa otvorila v 32 týždni po nočných bolestiach na 5 prstov... preto, každú zmenu radšej skonzultuj so svojim lekárom. Možno si len unavená, neviem, či pracuješ a ako namáhavo, no určite si dávaj pozor

zlatuša

ahojček michajelka, ďakujem za odpísanie...vieš ja som bola za gynekologom-pozeral ma pred 10-timi dňami, vtedy to bolo všetko ešte v poraidku
ale teraz neviem, každým dňom cítim, že sa niečo mení...a neviem, či je to ok...a není dobre ak sa na krček často pozerá
písala si, že si sa otvárala..-ako si to zistila??? prejavuje sa to ako??
ozja..k tomu pocitu tam dole****...-aj ja mám občas pocity akokeby ma niekto zvnútra prstoval....prečo je to tak?? je to krček???

mlp

kočky občas mávam pocit ako keby ma niekto prstoval-ale z vnútra, neviem, či je to krček alebo čo, je to taký divný pocit, také trhnutie, máva to niektorá z tehotných?
a ozaj ako sa prejavuje tvrdnutie bruška? ja hi mám občas tvrdé-hlavne keď sa postavím a neviem či je to tvrdnutie-alebo či je to tým, že je tam bábo
mám tam dole také tiky-je to nepríjemné
a ako sa prejavuje otváranie? je to cítiť?

michajela

Zlatuša.. mám dve detičky, prvé rizikové, ležala som takmer 4mesiace v nemocnici, druhé v pohode, kým ma nevyplašili, že bude mať drobec Downov sy. Každá bolesť krížov, či v podbrušku nie je prirodzená a niečo signalizuje. Mne tvrdlo bruško, otvárala som sa , s prvým už v 14 týž. s druhým od 22, mala by si čo najskôr vyhľadať svojho gynekológa, nech ťa vyšetrí. Radšej tam choď zbytočne, ako by sa malo niečo podceniť. Nechcem ani strašiť ani ti niečo vyčítať, ale sme zodpovedné za dieťa, ktoré v nás rastie... držím palčeky