Podrazdene slepe crevo?

Príspevok v téme: Podrazdene slepe crevo?
Lucy0410

Mam uz par dni mierne bolesti v pravom podbrusku a pravom boku. Bolesti su slabe, tupe.. Zapal slepeho creva to asi nieje, kedze som citala, ze tam su strasne bolesti.. Tak asi je to len podrazdene, co s tym? Existuje nato nieco? Bola som s tym aj u obvodneho doktora, ten mi stlacal brucho a nic nebolelo..

argonika

ja som mala chronicky zapal apendixu 8 rokov raz bolelo raz nie niekedy som nevedela ani dychat od bolesti. pol roka pred operaciou som stale zvracala od rana do vecera ma palila zaha akonahle som nieco zjedla tak som to vyvratila ked aj obycajnu vodu a takto celych 6 mesiacov

Helča

Ahojte,,,,,Ja žijem zo slepakom už,,,23 rokov,,prvy krat ma chytil ked som bola tehotna ale mi ho neoperovali,,,iba rozohnali,,,ladom,,,, občas pobolelo,,,ale to sa dalo zvladnut....,bolo dobre až do minuleho mesiaca,,,,, tak ma v noci ked som ležala chytili,,,bolesti že som myslela že umriem,,,,,,,bola som sama nemal ma kto na pohotovost zaviest,,,vtedy neviete ako mate ležat,,,,,či mate bt skrčeny iba bolest,,,,ktore si myslite že je to posledna vaša hodina,,,,,su to krče,,,,,,,to bolo cez vikend,,,tak som v pondelok zašla na chyrurgiu,,,,,a on ma poslalna sono,,,na rengen,,,,,,gynekologovi,,,,,a je to slepak,,,,,,,viete,,,,on boli aj pri pohlavnom stiku,,,,,,,,takže idem na operaciu,,konečne,,,,,,bojim sa ale držte palce,,,,,,,,,

moon nikka

vidím, že tu máte rôzne skúsenosti s "diagnózou". keď som ležala po pôrode na gynekológii, priviezli tam pacientku, ktorú pôvodne operovali na slepé črevo a až keď ju otvorili, zistili gynekologický problém. mne pred rokmi diagnostikovali chronický zápal slepého čreva. lekárka mi operáciu nevnucovala a dobrovoľne som sa pre ňu nerozhodla. slabá bolesť, či skôr tlak v pravom podbrušku sa priebežne objavovali a mizli. trochu som sa obávala, aby ma problémy nezastihli v tehotenstve, ale našťastie všetko bolo v pohode. medzitým som porodila a bola som v nemocnici pre iný problém, a hoci podľa lekárov chronický zápal sám neustúpi, mám trochu pochybnosť, lebo žiadne bolesti už pár rokov necítim a dúfam, že to tak navždy aj zostane. nechcem problém zľahčovať, určite je najkompetentnejší názor lekára. osobne každú narkózu a operáciu považujem za príliš vážny zásah do organizmu a ak by som mala možnosť problém riešiť napr. úpravou stravy (vlastná skúsenosť) a alternatívnymi metódami, určite by som sa o to aspoň pokúsila.

jajkafr

gabči moje bolesti začali cca keď som mala 14 rokov detská ma poslala ku gynekologičke mala som zápal ale ani po liečbe to neprešlo vtedy mi povedali na chire že to není slepák operovali na na gynekológiu robili mi diagnosticku laparoskopiu aby zistili čo tam je no a povedali že mám iba kŕčové žily v podbrušku a nič viac moje bolesti však neprestávali gynekologička ma posielala po rôznych vyšetreniach nič však neukázalo čo to môže byť tento rok v lete ma to začalo bolieť trošku viac zašla som ku gynekologičke s tým, že mám asi zápal vaječníka ona povedala že gynekologicky to je ok a poslala ma na chiru lekár mi prehmatal brucho bolelo ma iba keď mi zatlačil na pravú stranu inak pri slepáku bolí aj vtedy, keď zatlačí aj na ľavú stranu povedal že to môže byť chronický zápal a objednal ma na operáciu operovali ma tento rok v júli a myslela som si, že budem mať pokoj ale mýlila som sa brucho ma bolí naďalej gynekologička ma poslala na gastro s podozrením na celiakiu vyšetrenia ju našťastie nepotvrdili lekár ma však poslal k ortopédovi či to nemám od kĺbu ešte som sa nebola objednať takže neviem či to je od kĺbu a tiež povedal, že ak budem mať kĺby ok tak mi spraví kolonoskopiu, aby vylúčil Crohnovu chorobu. Bolesť v pravom podbrušku môže znamenať hocičo a preto treba spraviť rôzne vyšetrenia aby sa zistilo čo to vôbec je ja s tým chodím už 7 rok a na nič sa neprišlo :( slepák bol zapálený ale on asi nespôsoboval moje bolesti

gabči

Jajkafr a potom ako ti na to prišliz akého dôvodu ťa operovali ked ťa to nebolelo?Pýtam sa preto lebo aj ja mám občas slabé bolesti,niekedy celá pravá strana,vždy sa mení kde to bolí,potom prestane..vyžaruje mi niekedy až do slabín,do nohy/koleno/prejde to a potom niekedy aj dva mesiace mám pokoj.Momentálne nemám už pokoj celý december,bola som aj u lekára /obvodný/ináč je chirurg,pokiaľ nebol u nás tak robil v nemocnici na chirurgii,robil aj slepáky samozrejme,zatiaľ mi to nepotvrdil nikdy že by mohol byť slepák.Niekedy ma pobolieva celý den,slabučko,niekedy viac dní,no ked to zatlačí na tom mieste tak nič.Podľa neho to môže byť aj začínajuci pruh,zapálené podráždené črevo..svaly gynekologický problém všeličo.Ked zas idem na gyn.tam nikdy mi nenájdu nič.Aj teraz 10 dní som mala pokoj,včera sa mi to vrátilo.Skušala som diety,nepomáha.Už mi aj to hovorili,je to chrbtica.Pijem bylinkové čaje...ja už neviem.Chvíľku si myslim predsa to bude slepák,potom trávenie,ked tu čítam väčšinou o bolestiach tak ja nemám až také neznesiteľné..zatiaľ.Ako je to vlastne ked to je chronický zápal?

Alina34

Ja som mala akutny zapal slepeho creva,tie bolesti neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi,porod je proti tomu nic,iba raz som zvracala,rano som prisla do nemocnice a poobede ma operovali,medzitym mi davali studene obklady,ale to mi uz vobec nepomahalo,ked mi lekar zatlacil na lavej strane tak ma to pichlo na pravej,tak si boli isty,ze je to slepak,rengen im to nepotvrdil,iba v krvi som mala vysoke leukocyty.

jajkafr

ja som mala chronický zápal slepého čreva a vydržala som s ním asi 6-7 rokov :) tiež to nebolelo nejak silno občas ma pobolelo viac inokedy menej niekedy nebolelo vôbec nemala som teplotu ani hnačky nezvracala som mala som nepravidelnú stolicu zápchy občas kašovitá stolica