K comu je muzovi zena ?

Príspevok v téme: K comu je muzovi zena ?
Nivea_formen

Myslim si, ze v dnesnej dobe je vela chlapov ktori si dokazu spravim vsetko aj sami. O domacnost sa staraju spotrebice cize nie je ziaden problem s tym oprat si nieco a podobne. Ta sexuchtivost muzov mi pride ako vsugerovana z televizie a z casopisov atd a uplne hlupa. Sex ??? Naco aj tak to po case pride uz nudne a onicom. Chlap ktory zacne so zenou vztah bude v manzelstve iba doplacat na zenu lebo ona zarobi menej. Starat sa o deti ktore aj tak az tak velmi nechce.

Laska ? Tie emocionalne hovadiny mi pridu uplne nechutne. To je pre zeny nie pre chlapov. Ja to nepotrebujem a myslim si, ze vela chlapov to nepotrebuje. Porozumenie ? To aj tak nie je mozne, hociktory chlap lepsie pochopi ineho chlapa ako zena. Ta ho bude iba chciet vyuzivat nic ine. A mohol by som menovat dalej ...

Nedokazem najst ziadnu vyhodu v zenach skor iba same nevyhody.

acdar

sea_water,

ved nemusis odpovedat nikomu, kto prekruca tvoje prispevky. Do toho ta nikto nenuti.

Lenka_

tvoj pristup sa mi velmi paci. Len nerozumiem tomu, ako si mohla mat deti, ked si ich nechcela a preco si sa vydavala, ked si to nechcela. To ta niekto nutil?

darika

ja si myslim,ze vo vztahu by mala byt dohoda co sa tyka deti.Vacsinou to byva tak,ze zena sa rozhodne mat dieta a muz musi suhlasit.Ak sa na to nahodou este neciti,tak z neho vytvori kazdy bezcharakterneho bezcitneho suknickara,ktori sa chce len flakat.Pritom ten chlap sa mozno este naozaj neciti.Ked zena ako 25 rocna chce dieta,mala by ho chciet minimalne od 30 rocneho.A kedze v dnesnej dobe je 30-rocny chlap v najlepsom veku,kedy si uziva zivot,tak je to velmi tazko sa dohodnut na rodine.
Poznala som pripad,kedy ho ona uhanala dietatom,on este chcel 2-3 roky pockat,ona sa mu vyhrazala rozchodom,bola svatba,dieta a...rozvod.On sa ozenil znovu,ma 3 deti,ktorym je fantastickym otcom,kym ona je doteraz sama.

Lenka_

Ak to beriem z mojho pohladu:

1. Podotknem ak by ma chcel niekto sudit: Zarobim o 500eur viac nez moj chlap. To mu mam stale vyhadzovat na oci? Do vztahu som sla komplet zabezpecena, nemam problem so zvladanim domacnosti, varenim, technickymi vecami,,,,sama by som mala ovela viac penazi, kludu, menej prace...deti chcel on, svadbu chcel on...ja som dlho otalala...

ALE: NIKDY v zivote by som neuvazovala nad tym, k comu mi je moj chlap. Pretoze vsetko co robim, ma ovela vacsi zmysel ked to robim pre NAS, ked nie som len ja, ked sme MY....Ked pridete domov a ma sa na vas kto usmiat...Ked mate zlu naladu a niekto vas rozveseli...Ked Vam je najhorsie, je tu niekto, kto poda ruku...aj v sposobe akym mi stokrat rozhadze salky, ked vari ranu kavu, je tolko Lasky, ze by som to nemenila za nic...a nerozmyslala by som, ci by to bolo niekedy bez neho lahsie... pretoze takto je to ovela krajsie...V kazdej minute dna viem, ze niekomu bude chybat moja pritomnost, ak nedojdem domov...

acdar

sea_water,

uz tomu rozumiem. Ty chces, aby muz chcel presne vtedy dieta, ked to chce zena.

Ak chce zena chodit do prace, mala by si rozmysliet, ci chce aj deti. V minulosti zeny mavali aj 10 deti a zvladali to. Dneska nezvladaju poriadne ani dve a to existuju pracky, mikrovlnky a umyvacky riadu. V com je teda problem?

Ak ta niekto ponizuje a diskriminuje kvoli tomu, ze chodi do prace a ty sa staras o deti, tak tu ti asi nikto nepomoze. Obrat sa na nejaku pravnu poradnu a podaj zalobu. Ja o nikom takom neviem.

acdar

sea_water,

uz tomu rozumiem. Ty chces, aby muz chcel presne vtedy dieta, ked to chce zena.

Ak chce zena chodit do prace, mala by si rozmysliet, ci chce aj deti. V minulosti zeny mavali aj 10 deti a zvladali to. Dneska nezvladaju poriadne ani dve a to existuju pracky, mikrovlnky a umyvacky riadu. V com je teda problem?

Ak ta niekto ponizuje a diskriminuje kvoli tomu, ze chodi do prace a ty sa staras o deti, tak tu ti asi nikto nepomoze. Obrat sa na nejaku pravnu poradnu a podaj zalobu. Ja o nikom takom neviem.

sea_water

acdar - ale nieee! si nepochopil moje prispevky! nenadavam zenam, ale ako som uz napisala, sprostredkuvam to co zazivam okolo seba. ked zena chce dieta, tak muz hodi brzdu a prcha od nej prec. vela muzov sa chce dnes iba pozabavat a ani zdaleka nechcu deti, rodinu. a ver mi, ze ich je x. a to nehovorim o 18rocnych chalanoch, co na to maju cas.
a co sa tyka tych zarobkov a rozdelenia prac - ano, nech kazdy robi to, co vie lepsie, ale preco je praca zien znevazovana (hovori sa: co sa uz len ta zenska moze narobit, ked je doma s deckom? atd atd), obvykle sa vyvysi to, ze muz zaraba a to, co doma robi zena je brane ako podradnejsie, alebo ako lahke prace, ktore nemaju taku vahu ako muzova praca... a to nebudem rozpisovat, ze zeny chodia do prace rovnocenne ako muzi...
ach, nemam chut uz rozpisovat sa a vysvetlovat...

acdar

Denz,

1.Nikto nekaze zene mat dieta, ak nechce,
2.Ak sa zene nechce varit, upratovat a starat sa o dieta, ale chce mat dieta (aj ked nechapem preco ho chce potom mat), tak moze kludne chodit do prace a zaplatit si nejaku profesionalku,
3.Dneska vacsina zien nevie varit a ani velmi neupratuje.
4. Ked to berieme tak, ze o zabezpecenie byvania sa vacsinou stara muz (yena je doma), tak muz musi pracovat aj 30 rokov, aby zena a deti mali kde byvat. Preco by sa potom zena nemohla starat o deti?
5. Ked sa staras o deti, predsa si len cas mozes rozvrhnut lepsie, ako v praci. V praci clovek vacsinou musi robit to, co mu prikazu a nema na vyber.
dovod
6. Ja tiez neziadam od zeny peniaze, ked pokosim travnik pred domom, aj ked viem ze za profesionalne kosenie by som peniaze dostal.
7. Manzelstvo je zalozene na tom, ze kazdy robi, co vie najlepsie. Inak nema zmysel.

Water_see to vulgrane nadava zenam a ohovara muzov. A to mi vadi tiez.

lost

acdar - podla mna ma sea_water pravdu... mal by si ty nervy na pranie, varenie, zehlenie, upratovanie, staranie sa o deti, jednoducho o chod domacnosti ?

Uz len z psychickeho hladiska je to narocne, kazdodenna rutina po desiatky rokov, ver mi ze by si to robit nechcel, staci si otvorit oci. Chodit do prace znamena chodit von, do spolocnosti - medzi ludi, je to urcite vacsi relax ako cumet do sporaka kazdy den.

Ten priklad s jedlom a restauraciou bol perfektny - vid americanov, "tlstosi" tak chces skoncit ?
To iste aj s pradlom, baby sitting a podobne.