skratene slachy

Príspevok v téme: skratene slachy
kuk

Ahojte,
mam 20 rokov a od malicka mam problem so skratenymi slachami. Ked som chodila na ludove tance, tak som ich mala ako tak natiahnute (po case), ale uz niekolko rokov tam nechodim. Od vtedy citim ako sa mi stale skracuju a pripajaju sa k tomu rozne, aj ked mensie, tazkosti.
Neviete mi nahodou niekto poradit, co s tym? Chodila som aj na rehabilitacie, ale tie su kratkodobe, takze problem nevyriesili. Tento rok som videla ponuku na stretching, a tak mi napadlo, ze to by som mohla skusit, ale zatial som nenasla ziadne centrum, kde by ponukali nieco take. Nemate niekto radu? Vdaka

Denz

tak ale ty chces byt znova ako guma ohybna???
tak to len a len natahovat cele telo...
Ja nevidim v tom skutocny problem bezneho zivota....
Ci?

kuk

Nemyslim si, ze mam malo pohybu. V skole hravam volejbal a dvakrat do tyzdna tancujem flamenco. Len je problem, ze nikde sa az tak poriadne nenatahujeme.

aku diagnozu? Len tu rehabilitaciu som mala od ortopedicky.

ja len vidim, ze predtym, ked som chodila na tanecnu, kde si potrpeli na natahovani, tak som vedela spravit s rozkrocenymi nohami skoro uplnu "placku" . Po stalom natahovani a prekonavani bolesti. Teraz ma boli mat na zemi len dlhsie rozkrocene nohy, lebo ma tahaju slachy. Hlavne tie, ktore sa napajaju zo stehien na panvu ci kam to.
Alebo, ze ked som si v sede spojila nohy, tak som sa aspon trochu vedela zo spodu drzat chodidiel, teraz sa nenatiahnem ani do polovice lytok.
Preto by som to rada vyriesila a niekdechodila aktivne na natahovanie.

darika

kuk
to mas z nejakej diagnozy?Pretoze normalne sa to nemoze stat,aby sa skracovali slachy.
Mas to aj potvrdene lekarom?

kuk

hlavne nohy, teda, na stehnach, zozadu kolien.. Ked stojim ci s rozkrocenymi alebo spolu nohami, tak sa nedokazem poriadne zohnut, ani dotknut zeme, ked sedim na zemi, tak uz pomaly neviem mat na zemi ani vystrete nohy, lebo mi to taha vsetko mozne a tak podobne, dalo by sa pokracovat v roznych cviceniach. Snad pomohlo.