Ochorenie stitnej zlazy a jod verzus euthyrox

Príspevok v téme: Ochorenie stitnej zlazy a jod verzus euthyrox
Krtko89

Dobry den
Mozno som prilis ovplivnitelny to posudit dobre neviem ale zarazila ma jedna vec
A tou ze bola mi zistena znizena funkcia stitnej zlazy
(isiel som k lekarovy stím ze mi dost padaju vlasy),presne vysledky som aj odkopiroval sem(kliknite na tento odkaz)i48.tinypic.com

Doktor mi dal uzivat ako inak Euthyrox-75, kazdy den to poctivo rano pred jedlom uzivam uz takmer 2 mesiace a february mam
ist na krv a nasledne o tyzden na kontrolu.Ibaže...
Neustala zvedavost ma priviedla k jednej stranke a tou je www.regeza.sk
Vypocujte si prosim prednasky no najme tie od Dr.Jozefa Vodneho ktory viac hovori o neblahom ucinku Euthyroxu
na ludsky organizmus.
Je to prednaska o Jóde a jeho nedostatku, ibaze Medicina(euthyrox) a BioChemia(organicky jod)
Su dva Kontrastne vedy a ja neviem ktorou cestou sa uberať, nakolko mam len 20 rokov,citim sa relativne
dobre aj napriek tej znizenej schopnosti s.z a bojim sa dlhodobeho uzivania tohto lieku resp.umeleho hormonu.

Nieje to v simbioze s prirodou a treba riesit dosledok a nie pricinu !
Skutocne si tie prednasky vypocujte a povecte mi svoj nazor co mam robit.

Dakujem

RNG

Wolf-Chaikoff efekt je nepodlozeny, ale velmi rozsireny blud, ktory bol uz davno v osemdesiatycy rokoch vyvrateny, zialbohu pretrvava v mnohych literaturach.
Novsie poznatky, pre toho, co si to chce prestudovat najdete napr na
www.health-science-spirit.com
kde je spomenute viacero mien lekarov-vyskumnikov, na ktorych mozete v www.google.com pod ich menami najst hromady dalsich literatur
Pre tych, co chcu o trom vediet len nieco, nie podrobne, mozu si to napr najst na
-odkaz odstránený-

Zo zvedavosti sa sem obcas pozriem, ale necitim uz pohnutku sem pravidelne prispievat.

agar

Prednášky som si vypočula aj 2x, mám tú istú dilemu, ide však nie o mňa ale o moju 14-ročnú dcéru, ktorej bola zistená znížená funkčnosť štítnej žľazy. Zvažujem užívanie tekvicového oleja Fortuna Vita s obsahom organického jódu. Vlastne nezvažujem - už ho mám objednaný, zajtra má byť doručený. Iste by bolo ekonomicky nepomerne výhodnejšie obstarať si jódovú tinktúru (snáď by mi ju niektorá lekáreň namiešala) ale stále mám obavy z užívania anorganického jódu tzv. Wolff -Chaikoff efekt. Niekto tvrdí, že anorganický jód škodí, iný , že je to nedokázaný blud. Vie niekto niečo zodpovedné o tejto téme. Je tu (na fóre) ešte prítomný RNG?