Nevera - Ano alebo Nie ?

Príspevok v téme: Nevera - Ano alebo Nie ?
aborigin

Ahojte :)

Pred nedávnom som tu na tomto fore riešil svoju osobnú skúsenosť s neverou.. Nakolko mi prišlo viacero mailov, bola by škoda sa tejto nemilej súčasti nášho života nepovenovať trochu viac. Mám 29 a neveru poznám z oboch strán.. Moja posledná skúsenosť je zo strany "poškodeného" t.j. ublížené bolo mne :) Snáď preto som sa snažil nájsť podstatu a zamýšlal som sa nad príčinami jej vzniku.

V prvom rade treba podotknúť, že nie všetci sú schopní nevery.. V mojom predchádzajúcom vzťahu by ma to ani nenapadlo.. Môj stav zalúbenosti, mi to proste nedovolil.. Zmúdrieť však môžeš len v tom prípade, keď si bol pred tým blázon a to ja som teda do nej bol :) Ak sa nachádzate v tomto stave a cítite to isté od svojho partnera, rovno môžte kliknúť na tému rodičovstvo a výchova detí. Máte vyhraté a fandím Vám. Ste emocionálne dospelí...

Svojím spôsobom však nevera nie je až tak zlá, záleží ako sa k nej postavíte. Najdôležitejšie je uvedomiť si svoj stav k súčasnému partnerovi.. 1. Milujem ho, ale občas si uhnem.. 2. Mám syndrom opice - držím sa nalomeného konára, kým pevne druhý nedržím v rukách..

V prvom prípade, je to hra hormónov, biologická záležitosť.. Som sebec, ktorý sa riadi pohlavným pudom. Avšak svoj stav k svojmu partnerovi mám pevne definovaný, milujem ho a budem s ním, nehryzie ma svedomie. Pozor však na to aby u Vás neveru neodhalil. Ako náhle to zistí, Váš vzťah už nikdy nebude ako predtým a jeden z Vás už nikdy nebude šťastný, ak vôbec ešte budete spolu.

V druhom prípade, je to o dosť horšie. Každopádne neznášam tento druh nevery, je to slabošské.. Držím sa partnera dovtedy kým nemám istého nového. Tu by som chcel podotknúť, ak ste v úlohe poškodeného, rovno zabudnite že sa k Vám partner vráti.. Zachovajte si hrdosť a nekopte ako ranený býk na všetky strany.. Toreador sa Vám aj tak uhne a mávajúc červenou handrou navyše pozabáva publikum. Rohy totiž nie sú Amorov šíp. Prijmite svoju porážku bez boja a radšej sa mu chladnokrvne pozerajte do očí, určite ho to zabolí viac.

V dnešnej dobe, kde el. komunikácia je súčasťou nášho života, je najmenší problém podviesť partnera hoci aj smskou na toalete. Každé 3 manželstvo končí rozvodom aj keď nie vždy je v tom nevera.. Žiaľ nevera je tu od pradávna, je asi najvyšší čas ju začať akceptovať..

sway

Adam este raz mi teda zopakuj ako neverou ublizujes tomu druhemu.Ja napriklad vrahom nerozumiem a nikdy ich nepochopim a ty to mas podobne aj s touto temou - je to proste pre teba nieco cudzie.A naozaj nechcem aby si ma chlacholil ani nic podobne.Ja viem,ze som v tvojich ociach po tej pravde hnusna podvodnicka:-)Inac ak mas zlu naladu a neobtazujes nou polovicku,si tiez pokrytec?
Jednoducho si clovek,ktoremu su zasady prednejsie ako svoje vlastne citenie.
PS:u mna neslo o pudovu zalezitost,bol to naplanovany dobre premysleny cin s niekym,kto ma zaujimal.Co mimochodom udajne priatelovi ovela viac ublizilo ako keby to bola ta pudova vec.

aborigin

adam-- tvoj názor je jasný a bodaj by to tak v partnerských vzťahoch bolo, ako píšeš.. nemuselo by existovať toto forum, psychologovia by mali menej práce, alkoholu by sa predávalo o niečo menej.. ale žial, tak to celkom nie je.. tebou spomínané herectvo som zažil na vlastnej koži, chrbtová kosť danému človeku zjavne chýbala.. áno, niekto dokáže fungovať aj v nevere a v podstate svojím konaním nechce ublížiť nikomu.. v momente páchajúcej nevery si to neuvedomuje.. problém nastane až ked začne hrýzť svedomie , alebo sa mu na to príde.. potom, sa ťa opýtam, čo v prípade, že by sa ti to stalo ?? nebudeš si tlcť hlavu, však ja som ti veril ??

AdamKrt

sway:

aj vrahov, zlodejov a podvodnikov sa ludia snazia pochopit. Jednoducho existuju iste moralne hodnoty a niekomu sa jednoducho rucicka vah priklana viac na tu jeho, egoisticku stranu.

Uplne Ta chapem, preco to robis a viem si to zivo predstavit. To vsak neznamena, ze to schvalujem. Prave naopak. A taktiez to ale neznamena, ze ked niekoho chapem, tak ho budem chlacholit, ze robi dobre, ze vykradol obchod, niekoho zabil a vyspal sa mimo partnerstva, ci nieco podobne.

Iste je len jedno. U niekoho prevladaju pudy a u niekoho rozum, moralka.
--------
Tiez som mal tu moznost podviest partnerku a to sme vtedy prave mali obdobie, ked sme sa dost hadali, nerozumeli si a bol som na nu poriadne nastvany. Ponukala sa mi jedna zena, co bola tak neoblobna, ze ma mesiace takpovediac prenasledovala ziadostami, aby ma odhovorila od priatelka, aby som sa s nou vyspal. Ale kedze mam charakter a NEHRAM NA DVE STRANY, tak som ju musel asi 150x odmietnut, az jej doslo, ze nie kazdy chlap skoci po zene a podvedie priatelku, ked na neho druha mrkne suskou... :-D

AdamKrt

aborigin:

samozrejme nepredpokladam, ze sa mne nieco take nemoze stat. Praveze zo statistickeho hladiska predpokladam, ze je dost mozne, ze sa take nieco stane a vonkoncom sa mi to nepaci. Takze, keby som si mal vybrat, chcel by som o nevere vediet a sam sa rozhodnut, ako dalej. Nemam ruzove okuliare, ale MAM ZASADY. To, ze je kopec ludi bez chrbtovej kosti neznamena, ze musim, ci mozem byt tiez taky.

sway

AdamKrt
Este ti odpoviem,ano priatel o vsetkom vie.Velmi rad si ma cita aj tu na zdravi;-)Samozrejme dozvedel sa to nahodou,pretoze ten kto ma rad,snazi sa od svojich "zlych vlastnosti" svoju polovicku ochranit.
Vies kolko som s tym bojovala?Ze robim nieco,co uz rodicia vtlkaju svojim detom,ze to tak nema byt.Vsetci takych ludi ako som ja len odsudzuju,malokto sa snazi rozumiet a priznat si pravdu.

AdamKrt

aborigin:

vobec nemam problem komunikovat o nevere. Samozrejme, ze s nou nesuhlasim, pretoze sa staviam k partnerke cestne a to iste ocakavam od nej. Ked chce clovek, nech sa rozide, ale nech nehra na obe strany. Neni problem sa rozist, alebo ukoncit jeden vztah a ist do vztahu druheho. To je zivot. Ale jednoducho je nefer podvadzat cloveka, ci dvoch /alebo viac naraz/ ZAROVEN.

Ved to potom neni ziaden vztah. Vztah, partnerstvo je nieco aj ako zavazok.

No, mozno niekomu vyhovuje spravat sa, ako tlupa opic a sexovat hocikedy, hocikde s hocikym, kto otrci...

Este pochopim, ak sa OBAJA dohodnu, ze chcu volny vztah a robia si podla seba. Ale zatiahnut nedobrovolne druheho cloveka do toho, ze sa stane clenom milostneho trojuholnika je klamstvo a PODVOD. Normalnemu, slusnemu cloveku to uz nedovoli charakter - aj keby uz svoju partnerku nemiloval. Tak sa rozide, alebo si to povedia na rovinu a daju tak moznost tomu druhemu si vybrat...

aborigin

Adam.. trochu zveličuješ a preháňaš.. Pre mňa nevera nie je bežná vec a ani ju neobhajujem.. Navážate sa z jedného dôvodu.. Všetko čo sa týka nevery zavrhujete, dokonca aj diskusiu o nej.. Nás sa to netýka, nám sa niečo také nemôže stať.. Si moralista a aj to myslíš v dobrom.. Ale asi si nemal s neverou osobnú skúsenosť, t.j. tvoj pohľad je jednosmerný..

AdamKrt

sway:

no tak to by som chcel potom zistit co najskor, aby mohla letiet prec jak tajfun z Norfolku :)

Pretoze ak by to bolo takto, tak vo vztahu by nebola laska, ale pretvarka. A na prezentaciu hercov mam radsej TV, kino, ci divadlo :)

sway:
mimochodom, Tvoj partner vie o Tvojich nazoroch na neveru ? Ci sa bojis ist s farbou von ? ;-)

sway

Aby aj ta tvoja nebola z tohto sudka:-)Nemame to napisane na cele.
A veriaci predsa veria v lasku a ta ma vela podob;-)

AdamKrt

sway:

potvora je slabe slovo. Len dufam, ze zene ako Ty sa v zivote oblukom vyhnem.

Keby som bol veriaci, este by som dodal:
"Boze, odpust im, lebo nevedia, co cinia" :)

Teraz prepacte, idem na toaletu, dviha sa mi zaludok.