bolesti kolien

Príspevok v téme: bolesti kolien
janyka

Môj 3-ročný syn mal ranné bolesti kolien, nemohol sa vôbec postaviť na nohy, cez deň to však rozchodil.
Iba raz mal teplotu a aj to len 37,1. Trvalo to dva týždne a lekárka si myslela, že to môže byť dôsledok prechladnutia. Poslala nás však na vyšetrenia, ktoré boli negatívne. Skončili sme u reumatológa, ktorý stanovil diagnózu: Oligoartikulárna forma artritídy a jediný z 5 odborných lekárov stanovil aj opuch kolien čo potvrdil aj ultrazvuk a objednal nás na nové odbery. Celý čas bral Ibalgin 3x7,5 ml, no príznaky sa nezmiernili. V pondelok minulý týždeň sa ráno zobudil s plačom, že ho bolia kolená a lakeť na ľavej ruke. Nemohla som sa ho ani dotknúť, nemohol sa pohnúť, bola som zúfalá. Skončili sme v nemocnici, kde sa jeho stav veľmi rýchlo zlepšil, čo je veľmi čudné, lebo užíval stále len protizápalový sirup. Urobené vyšetrenia: ultrazvuk brucha, očné vyšetrenie, a odber krvy, moču, výter z hrdla a nosa. Výsledky u došlých boli negatívne, čakáme však ešte výsledky reumatologických testov. Sme doma, je mu ok. no ja neviem, čo mu vlastne bolo.
Keďže aj zápalové parametre boli v norme, nemalo by ísť ani o artritídu (zápal kĺbov). Nemôže to mať súvis s niečím iným napr. znížená činnosť obličiek? Mal niekto podobný problém? Prosím poraďte mi.