Je to trestné..?

Príspevok v téme: Je to trestné..?
tibiiii

Ahojte,

chcem vas poprosit o radu. Ak vam niekto /cudzia osoba/pocas vasej nepritomnosti vojde do izby /prenajata izba v byte/ a prefoti si vase osobne doklady, taktiez ine osobne veci je to trestne? Myslim, ze ano .. len netusim o aky paragraf ide, resp. o aky trestny skutok? Fotokopie dokladov mozu byt zneuzite na iny ucel /uver alebo nieco/ a potom ma porazi!!!!

PROSIM POTREBUJEM SURNE PORADIT!

Vopred velmi pekne dakujem

bodynka

To je za prve teda neopravneny vstup a mozno aj neopravnene kopirovanie tvojich osobnych udajov. Obmedzenie slobody je predsa to ked ta zadrzia a nepustia.
Ale viac neviem

Tibiii

Priamy dokaz nie ale ku skutku sa sam priznal a asi to nahram na diktaf. a svedok spolubyvajuci, kto. mi o tom v opilosti povedal .. ten alkohol robi divy

E.T.

aha... no.. ty paragrafy ovladat nemusis, zaplat si niekoho kto to ma v naplni prace.. inak si nepomozes.. zavolaj na policiu za obmedzovanie osobnej slobody..i ked neviem ci je to zrovna ono..

bodynka

Urcite nie hocikto ma pravo vidiet tvoje doklady pokial nema podozrenie ze si spachal nieco trestne.Je to tvoja sukromna vec preboha

Tibiii

no kedze som mimo SR, staci pas pri sebe , nemusim brat vsetko a izba je moje sukromie, taktiez ine doklady o praci atd. Cize nenapadne ma bravat si zmluvy so sebou .. kurnik udala by som ale ako, ked neviem ani paragraf, minimalne mu vyhrozila nim! Ved to je chore, zvratene!