pridavky na dieta...

Príspevok v téme: pridavky na dieta...
[zruseny12]

Pekny den...
potrebovala by som poradit...poberali sme rod.pridavky na dceru v cz,pretoze nam na soc.povedali,ze ked otec dietata robi v cz atd.mame si poziadat tam...tu na sk,nam ich pozastavili,my sme si ich vybavili v cz,lenze len do septembra 2009 nam ich vydavali v cz a potom nam ich tiez pozastavili-dovod bol ten,ze druh koli krize pracoval chvilu v sk,potom presiel do ineho odvodu v cz a teraz pracuje v inom okrese v cz...preto sme im nepredlozili nejake potvrdenia,ktore oni v cz vyzaduju od kazdeho kazdy rok do septembra...
ja som zacala pracovat od oktobra 2009 na dohodu.potom som presla na zmluvu v decembri 9.12.2009...
preto som sa rozhodla,ze pridavky na dceru budem brat ja...este v decembri 2009,sme to boli nahlasit na soc.a dali sme papiere,ktore od nas vyzadovali na soc.
tam nam povedala pani,ze pridavky dostaneme od januara 2010...ked sa druh bol pytat na pridavky uz toho roku,tak mu dala podpisat papier pre mna,kde nebolo konkretne nic napisane,cislo rozhodnutie nic,len moje meno a ze sa vzdavam odvolania...ja som tento papier nepodpisala a neodniesla,lebo sa mi zda velmi cudny postup...
zaujima ma...
-ci mame narok na vyplatenie rodinnych prid.na dceru spatne od mesiaca,kedy sme nemali vyplatene v CZ-my sme dolozili na soc.papier ROZHODNUTIE Z CZ,ZE NAM POZASTAVUJU ROD.PRIDAVKY...
lebo nam povedala,ze nam budu vyplacat rodinne pridavky len od JANUARA 2010...
...len sa mi to zda cudne ked sme boli v decembri nahlasit,ze chcem poberat pridavky tu v sk,dolozila som aj zmluvu...preco uz za december 2009 nam pridavkz nepatria...
...bola by som rada,keby mi niekto napisal,kto sa v tom vyzna,kolko mesiacov dozadu spatne sa daju rodinne pridavky vyplacat...
DAKUJEM VELMI PEKNE ZA ODPOVED

Lesaanna

ja viem iba ako to chodi na SR. Proste ak sa preukaze, ze za to a to obdobie ste mali narok na davku a ta sa nevyplacala, dodatocne ju musi urad vyplatit.

Najčítanejšie články