Zuby múdrosti a krivenie zubov

Príspevok v téme: Zuby múdrosti a krivenie zubov
majuskaja

chcela som sa Vás spýtať či má niekto z vás také skúsenosti že mu v pohode vyšli všetky zuby mudrosti, čiže ma 32 zubov ale cíti tlak v sánke a trpnutie. Chcela by som si dať vytiahnuť zub múdrosti ale stomatolog povedal že nie je potrebne. Ze ten tlak raz prejde ale ja to nemozem vydrzat. rozumie sa niekto do tejto oblasti, Mám aj RTG snímok.pls

simka111

chcem sa spýtať či ma niekto skusenosti s takým problémom,mam obe horné osmičky ešte neprerezané,občas na dasnách citim tlak,svrbenie,bolesť... lenže dasna pri sedmičkach mam na oboch straných strpnuté a znecitlivene,ked zatlačim tak,aby som v nich mala cit, tak ma bolia,teraz neviem,či tam je zapal s tých zubov mudrosti,alebo neviem..bojim sa aby sa mi zapal nerozširil ešte dalej,viem že to mam riešiť, ale mam normalne fobiou :D z tych zubárov

zazana

vedeli by mi niekto poradiť , mám vážny problém. nosila som storjček 5 rokov ešte na zš , tetaz mám 27 a začali sa mi veľmi kriviť všetky zuby. zistili mi na základe rentgenu že mi zadné horné zuby rastú až pri kosti hore nad zubami vzadu skoro otočneé vo vodorvobnej polohe. povedali mi že je to súrne treba vytrhnúť. ale nechcú na zobrať na chirurgiu, lebo mám stále kazy a sa mi zapaľujú dasná, že mi musí najskor zubár urobiť zuby, ale už je to tumu rok a stále mi nájde nejaý kaz, a už mi hniz stláe z jedného zubu vyteká a puchnú mi líca a zapalujpú sa mi dasná . neviem, čo mám robiť lebo bez roho aby som mala zdravé dasná mi nechcú zuby vytrhnúť a veľmi ma bolí od nervov z toho aj hlava :-(

osmicka

moj zubar povedal, ze osmicky nemaju vplyv na krivenie sa zubov. blbost. vidim to na sebe. trochu sa mi pokryvili hlavne dvojky. ak si dam teraz vytrhnut osmicky, napravi sa mi to? uvolnia sa trochu a odstupia od seba?

Juro_

Ja som cítil tlak iba na ďasno. Ak cítiš tlak na zuby, tak navštív zubnú pohotovosť a neskôr si nájdi iného stomatológa

Juro_

Ak nieje tlak v prerezávanom ďasne, ale na okolité korene zubov... väčšina ľudí, ktorých poznám ich má všetky vytrhnuté. Som jediný o kom viem, že ich nepotreboval trhať z pomedzi ľudí s, ktorými som sa o tom rozprával.

Eva531

Majuskaja - Zuby mudrosti si rozhodne vytrhnut daj! A nepocuvaj takeho zubara, ktory ti za takychto okolnosti radi, aby si si ich nechala! Ide totiz o to, ze existuje urcita hranica, kde sa miesto pre zuby konci a dalej uz rast nemozu. A ako urcite dobre vies, ak osmicky miesto nemaju, rastu az uplne na hranici, ale kedze nemaju dost miesta, tak rastu tesne vedla korenov sedmiciek, takze sedmicky sa v snahe uvolnit miesto novo rastucim zubom prisunu smerom k sestkam, sestky k patkam, a tak dalej... cim sa bud niektore, alebo (v tvojom pripade) vsetky zuby v celusti dostavaju do stale tesnejsieho a tesnejsieho rozostavenia. A ako dobre vieme, tak tesne rozostavene zuby su nachylnejsie na tvorbu zubneho kazu ako normalne rozostavene zuby. A to plati, aj ked sa ti zrovna nejaka tyrkysova Curaprox medzizubna kefka - najtensia na svete - medzi tie zuby horko-tazko zmesti. Predstav si beznu situaciu z realneho zivota, ze sa ocitnes niekde v restauracii, alebo na navsteve... a nemas prilezitost umyt si zuby, tak tie zvysky jedla ti tam zostanu zachytene az dovtedy, kym sa znovu nedostanes k svojim hygienickym pomockam urcenym na cistenie zubov, pricom clovek s normalne rozostavenymi zubami si v takej situacii bez problemov len a len pomocou jazyka a slin velku vacsinu tych zvyskov jedla spomedzi zubov vycucia aj sam a to ostatne uz docisti doma. Viem, o co sa jedna, sama mam s tym problemy. Nehovoriac o tom, ze v urcitych pripadoch moze nedostatok miesta pre zuby mudrosti zapricinit aj pokrivenie prednych zubov, co je, ako pises, aj tvoj pripad. Toto zubari velmi dobre vedia, ale bohuzial sa najdu aj taki, ktori sa snazia pacientom balamutit mozog tym, ze ich presviedcaju, ze je dolezite si zuby mudrosti nechat. Ak ta tvoj zubar za takychto okolnosti, o akych tu pises, presviedca, aby si si zuby mudrosti nechala, tak to znamena, ze mu ide len a len o to, aby neskor v buducnosti mohol na tebe zarabat tym, ze bude riesit problemy, ktore vznikli nasledkom toho, ze si si tie osmicky nechala. Pod pojmom problemy mam na mysli samozrejme skryte medzizubne kazy, ktore neskor vzniknu, pretoze ak mas zuby rozostavene velmi tesne, tak tomu ani pri najlepsej voli nezabranis, obzvlast, ak si necistis zuby po kazdom jedle, ale iba 2x za den (ako vacsina ludi). Dalsi problem - zubny plak, pretoze ak su zuby este aj krive, tak zubnou pastou a kefkou si ani pri najlepsej voli nevycistis zuby od plaku az tak dokladne, ako by si si ich vycistila, keby si ich mala rovne. Ked si tie osmicky chces dat vytrhnut, co by bolo v tvojom pripade najlepsie riesenie, tak kludne zavolaj do nejakeho sukromneho stomatologickeho centra, kde ti vykonaju najskor rontgen a potom extrakciu, a to aj bez toho, aby si si musela od svojho terajsieho zubara preniest kartoteku, ci pytat odporucenie, ktore by ti s najvacsou pravdepodobnostou aj tak nedal. Nic ti nebrani v tom, aby si ho obisla. Ak si aj tie osmicky vytrhnut das, mierne pokrivene predne zuby uz do povodneho stavu inak ako s pomocou strojceka, najlepsie fixneho, bohuzial nevratis. Je ale vysoko pravdepodobne, ze ak si tie osmicky vytrhnut nedas, tak sa ti predne zuby pokrivia este viac. Zapamataj si, ze dobry zubar nie je ten, ktory problemy iba riesi, ale dobry zubar je ten, ktory okrem toho, ze tie problemy riesi, zaroven aj hlada ich priciny a ak je to mozne, snazi sa aj tie priciny tych problemov odstranit. Ale to bohuzial vacsina slovenskych zubarov nerobi. HANBA IM!!! Ked si nevies inac poradit, napis internetovemu zubnemu poradcovi. www.dentonet.sk - kliknes na Verejnost, odtial na Poradna alebo www.dentalalarm.sk - kliknes na Poradna Vela stastia!

blikblik888

je normalne ak citim trpnutie sanky a zle otvaranie ust ked mam zuby mudrosti???? a este ak mam jednu 8 nejako blbo otocenu????? dakujem