Bakalárska práca

Príspevok v téme: Bakalárska práca
zuzka2454

ahojte budúci týžden sa chystám začať bakalárku. Chcela by som sa opýtať, nemám v tom jasno a nikto mi to poriadne nevysvetlil ohľadom citácií, nemôžem opísať povedzme stranu z knižky, ale je to tak, že si prečítam nejaký odsek, a to napíšem vlastnými slovami? A ked niečo z knihy tak to dám pod čiaru? Pod čiaru sa dáva odsek, alebo max. jedna veta. Dakujem. Dalej by ma zaujímalo ako ste na tom vy, či už píšete bakalárku, pripadne ako dlho vám to trvalo napísať dokedy ju máte odovzdať? Dakujem

0vecka

a okrem toho pochybujem ze niekto moze vediet najem v strojarine kde je fakt mrtno mrtne knih ze odkial som to akoze cerpal myslim ze je to nemozene jedine ze by sa niekto specializoval na prevodovky a ja by som o tom pisal ale to by som musel pouzit slovensku lit. takze myslim ze je to nemozne takto zistit...

0vecka

2 luciferka ono je bezne ze najme ked je par stovak ludi v rocniku ze to nikto necita :) aj moj oponent mi vedel vytknut len zlu graficku upravu kedze to asi len preletel :) a vobec sa neurazam :)

luciferka

ovecka, neuraz sa, ale potom nechapem co za ucitelov na tej vyske mate.....ja len ked som pisala seminarky, tak som musela dat pozor, lebo uz len z precitania, ten kto sa vyzna v svojom obore, vie odkial to bolo cerpane.....

swistica

pozeram ze ti tu radia kopec hluposti. Najlepsie spravis ked si kupis publikaciu od Katuscaka: www.elegenda.sk

na slovensku je vseobezne uznavanou publikaciou podla ktorej sa pisu zaverecne, bakalarske a doktorandske prace. Ak pogooglis, je aj na nete v pdf formate, len sa mi ju nechce hladat momentalne.

0vecka

hmm ja ked som pipsal bakalarku tak som na take somariny nemal cas :) som to rychlo naklepal a do pouzitej literatury som napisal vymyslene diela :) a nikto na to neprisiel... podla mna netreba byt posraty :)

luciferka

ale aj pokial pretransformujes, musis uviest aj do textu meno toho autora, bud za ten usek alebo pred neho, a do zatvorky rok vydania danej publikacie.....teda aspon ja to tak robim...., a nedavam napr. nic pod ciaru, nikdy som to nerobila, vzdy som na napiisala, ze ten a ten definuje toto a dala definicu do uvodzoviek, plus za meno zatvorku a v nej rok vydania plus cisla stran, a dozadu literaturu....asi je viac sposobov.....a inak ja tiez pisem pracu, len mam problem s literaturou, ale pokial mas dobru literaturu a dostatok napises to aj za tyzden......

ewelin28

jaaaj..tak ja studujem manazment....takze moja bc bude mat inu strukturu a obsah ako ta tvoja...no ale kazdopadne drzim palce..ked to zvladli ini..zvladneme aj my ;)

zuzka2454

chodím na ukf do nitry na odbor kulturologiu a tému mám z filozofie o Jean Jacqueovi Roussovi a jeho pohľad na kultúru.

ewelin28

ahoj..no pokial prepisujes od slova do slova cely odsek...tak das bud poznamku pod ciarou, alebo cislo zo zoznamu literatury das za tym do zatvorky..to je uz na tebe...a pokial nieco neopises....ale svojimi slovami predtransformujes...tak nedavas tam nic za to..len na konci bc uvedies tu literatury..z ktorej si citala...
a pokial mas v jednom odtsatvci aj vlastne vety..a aj prepisovane..tie prepisovane davas do uvodzoviek a potom poznamku pod ciarou :)
no ja som bc zacala pisat asi pred mesiacom..ale nie zas kazdy den...iba sem tam..mam uz polovicu..mozno viac ako polovicu..ono vies, pokial mas literaturu..a takisto dalsie potrebne veci..vis tu pracu aj za dva tyzdne napisat....a samozrejme ze musis mat predstavu aj ..ze co tam chces dat...inak to moze trvat ovela dlhsie....a na aku vysku chodis..a aku mas temu bakalarky hmm?