nafuknutie :(

rew

skus na den-dva uplne vysadit bielu muku a sladkosti. A namiesto bieleho peciva papat celozrny chlieb - nemyslim to hnedaste pecivo v ktorom sem-tam najdes nejaky tuhsi bordel, ale take tie tmave 'tehlicky' :) Hmm.. aj acidko je fajn, ale ja som napr po activii bola na tom este horsie.. treba vyskusat. A pit vela vody

laevicka

Mozu pomoct probiotoka, ocista criev, alebo si to nechceme pripustit ale aj parazity ktore sa nam dostali do organizmu potravinami pozri stranku dr natura sk ja som si tam kupila tu sadu colonix mne pomohla.

siska14

Problém môže byť aj žlčník...nepracuje ako má a preto Ťa môže nafukovať.
Dobre je piť zázvorový čaj, ten naozaj pomáha. Hneď nalačno vypi čaj zo zázvoru. Buď kúpený, ale lepší je z čerstvého koreňa. Nastrúhaš si asi 2 čajové lyžičky a tie zaleješ asi 3 dcl. horúcej vody. A môžeš pridať aj citron, cukor ani med radšej vynechaj.

jajka1

aj ja to mávam, volám to bordel v črevách, pomáha Psilium a veľa vody, podľa všetkého sa ti veľa potravy nahromadilo v črevách a preto máš taký pocit, keď mne sa to stane tak si dám vlákninu a veľmi vela vody pijem a zeleninu a v ten deň nejem chlieb, lebo ten ma hrozne nafukuje...ak jeľ chlieb skús zmeniť na rožky alebo nejaký celozrnný

kola 7

a ked som nafuknuta a mam neustale pocit ako kebyze som prejedena hoci vobec nic nejem...? nechapem co sa so mnou deje...od nedeli mam ten pocit...

jajka1

dovodom nafuknutia môže byť napríklad to že hltavo ješ, jedlo zapíjaš vodou, alebo nepožuješ poriadne a prehĺtas väčšie kusy jedla, skús si prečistiť črevá vlakninou psilium, mna tiez naduvalo ale odkedy chodím behať a raz denne si dam lyzičku tej vlakniny tak paradotka, a ked ma aj nafukne tak espumisan si dam a prejde to a acidko je tiež super