Naklady na prenajom bytu

Ananaska

Ahojte, je podľa vás veľmi ťažké zohnať byt do prenájmu s 5 mačkami. Nepotrebujem komentáre typu, že mačky do bytu nepatria atd....
Vďaka

simonka722

Strasne moc vam dakujem!!! Vobec som necakala taket rady a uz vobiec nie take obsiahle odpovede!!! :) fakt strasne dakujem

ivanuska265

ak v tom nie ste zbehlí, tak určite doporučujem sa prvý krát obrátiť na realitku- záleži na vás. Budete mať skúsenosť a do budúcna budete vedieť čo a ako :) za seba môžem doporučiť haloreality.sk

Bubliii

Teraz som si všimla, že si vlastne nepísala, v akom meste hľadáte, ale v princípe sa toto dá aplikovať na každý nájom.
ešte som chcela, že sa môže ľahko stať, že zavoláte na byt, a on už bude obsadený alebo rezervovaný. Oni totiž nemajú čas sledovať a vymazávať všetky inzeráty, čo na nete majú. Môže sa stať, že z 10 bytov, ktoré sa vám budú páčiť, nakoniec budú voľné napr. 2-3. Tak aby ste s tým rátali.

Bubliii

Simonka, už som to písala v inej téme, a aj ľudia vám tu dobre radia, je treba mať premyslené, čo chcem - aký byt a za koľko.. či garsónku len pre dvoch, alebo väčší s niekým iným (čo môže výjsť lacnejšie).. bývanie ideálne zriešiť blízko školy/práce aspoň jedného z vás, aby ste ušetrili na doprave (električenka v BA tiež niečo stojí), určite by som nepozerala centrum mesta (najdrahšie byty), ale okolie (Petržalka, v prípade štúdia/práce v Mlynskej doline aj Karlova Ves, Dúbravka), úplná periféria je o ničom - cestuješ hodinu...
Takže skúste weby ako bazos.sk, bazar.sk, byt.sk, byty.sk, reality.sk atď.. tam nájdete aktuálne ponuky bytov, pozerajte tie s fotkami (hneď zistíš, či sa ti daný štýl a rozmiestnenie po byte páči alebo nie), dôležitá je cena - porovnajte si viac inzerátov, či nie je "okato" vysoká, cena býva zväčša uvedená pre 1 osobu - pre 2 osobu si prirátaj 20-30e na energiách a ceny bytov pozerajte už s energiami, nech máte prehľad, či to viete alebo neviete utiahnuť. Ak sa vám byt páči, tak treba volať realitnému agentovi (častejšie) alebo súkromníkovi a dohodnúť si obhliadku. Ideálne venovať tomu nejaké 2-3 dni a obehať 5-6 bytov (menej, viac, ako chcete). Ja som radšej za RK, lebo keby boli nejaké problémy s bytom/majiteľom, cez nich to viete riešiť. Na byte si všetko poriadne popozerajte, v akom je stave, popýtajte sa na všetko, na energie, či si môžete niečo doniesť alebo popresúvať nábytok.. RK vaše otázky sprostredkuje majiteľovi (ak tam nebude) a dajú vám vedieť. Koľko a platí kaucia, kto ju platí (či vy, alebo majiteľ, alebo 50:50) a tak. takisto sa vás oni budú pýtať, či ste pracujúci,a lebo študenti, či fajčíte, máte deti, zvieratká.. Je toho hodne na nete aj popísané, popozeraj si. Vonku si pozapisujte dojmy, popozerajte okolie (či sú v okolí potraviny, zastávka MHD, krčmy a herne - kvôli indivíduám).. Namieste je ešte opýtať sa aj na susedov - či nie sú v okolí malé deti (ten plač vie liezť na nervy), alebo naopak sú okolo seniori a pod.
No a ak sa vám teda jeden z bytov zapáči, tak dáte stretko s realiťákom, podpíšete zmluvu, zaplatí sa nájom na daný mesiac, + kaucia, niekedy aj nájom na mesiac dopredu, dajú vám kľúčiky a môžete sa sťahovať. Na byte si potom všetko pofoťte tak, aby ste mali na fotkách dátum - tak máte zdokumentovaný základný stav a keď sa budete sťahovať preč, môže to pomôcť (ak si napr. majiteľ zmyslí, že ste mu obili omietku a strhne vám to z kaucie a na fotkách máte, že tá omietka bola obitá, už keď ste sa sťahovali - je to bod pre vás). Ohľadom zmluvy - my sme riešili tak, že návrh zmluvy sme si dali skontrolovať známej, čo robila v RK a ona to ešte poslala právničke. Čo sa nám nepáčilo, sme konzultovali s RK, oni s majiteľom a zmluvu sme doladili podľa predstáv.

Bubliii

dodo byť tebou, určite beriem zariadený.. na nábytku sa nedoplatíš (teda pokiaľ ti niekto nedaruje) + sú aj iné výdavky - net, TV, chladnička, práčka, jedlo, nejaká kozmetika, proste aj údržba málo zariadeného bytu niečo stojí. My sme raz prišli na obhliadku do bytu, kde bola fakt len dlážka a holé steny. Viac nič. Koľko stojí len posteľ a matrace? Na intráku je tiež erárny nábytok, tak to neznamená, že ho idem ničiť, lebo neni môj.. jasné, nejaké škody sa môžu stať, ale myslím, že zariadený je vždy lepší. Ak sa ti nepáči nábytok, tak si obehaj 4-5 bytov a vyber si podľa tvojho gusta. Niekedy sú majitelia ochotní, aby si človek doniesol aj niečo vlastné. Uvidíš. Zariadiť si byt po vlastnom je pekné, ale toto by som riešila už v byte, čo mi ostane, nie v prechodnom bývaní.

simonka722

Ahoj, tiez zhaname s priatelombyt, obidvaja riesime prenajom prvy krat a tak nevieme codo zaciatkov, kde hladat dobre byty a hlavne ako sa nenechat oklamat- c by malo byt v zmluve a tak....budem rada za kazdy tip