Elektrosoky ano/nie?

tpch

Ak ma clovek ambiciu este niekedy v zivote pouzivat intelekt, tak elektrosoky ho mozu pripravit o znacne mnozstvo mentalnej kapacity, bacha na to.
Ak ide o stratenu existenciu perspektivne dozivajucu na invalidnom dochodku z dovodu tazkej formy schizofrenie, kde nepomahaju lieky, potom je to asi jedno.
Vo Svajciarsku su soky zakazane...

sweetdream

Ked som bola na psychiatrii, tak to tam ludi dostavalo...na tazku schizofreniu a depresie... rano isli, o hodinku-dve sa vratili a spali az do vecera..citala som o tom. Dava sa to pri najtazsich stavoch, ked si uz doktori nevedia poradit. Neviem o tom, zeby to niekomu ublizilo alebo pomohlo. Na tvojom mieste by som si to nedavala, pretoze to podla mna i tak nepomoze. Ale nejdem ta odhovarat alebo co, neviem o tom az tak vela. Vela stastia

mamba123456

Na druhej
strane zas nemam pocit, ze by mi nejak extremne pomohli, depresie mam stale, aj ked nemam zjavny dovod. Zijem si bezny zivot mladej studentky, ale depresie aj napriek liecbe nevymizli:( Inak tie elektrosoky mi uprimne povedane asi poskodili mozog, vidim to najma pri uceni, zda sa mi, ze kedysi som sa omnoho lahsie dokazala ucit do skoly....uz je to sice teraz lepsie ako v tych 16,17 rokoch, no stale sa mi zda, ze to nie je 100%ok. Lekarka hovori, ze by to nemalo mat az taky efekt...

mamba123456

Ahoj, podstupila som elektroky v cca 16 rokoch ( teraz mam 19) kvoli depresiam a uzkostiam. Nechapem, co je na tejto metode take kritizovane, ja som z toho nemala ziadne extremne problemy. Jedine, ten vypadok pamate z toho obdobia tam je celkom citelny. Ale ziadna bolest, robi sa to v celkovej anesteze :) Niekoho zvykla po zakroku boliet hlava, ale mne nic nebolo :)...Nie je sa coho obavat podla
mna :)