ekzem

Príspevok v téme: ekzem
ekzem

asi pred mesiacom sa mi na zapasti vyhodil ekzem, ale bol to len maly fliacik, take suche miesto supinkove, neprikladala som tomu velku vahu..postupom caso sa vsak zvacsilo a a az teraz zacina miznut, medzi casom bolo cervene, teraz to skoro nevidno, ale po teel sa mi zacali objavovat dalsie take suche miesta, tu to uplne malilinke fliacky ale su, na bruchu, na boku, par aj na nohach, dve ci tri na prsiach...neviem co mam robit. natieram si to elcomom co je hormonalna mast, ale nejak to nepomaha, na koznom mi nepovedali dokopy nic, iba ze to prejde samo...neveim uz co mam robit, hoci to je na miestach kde to nevidlo, ale ja sa citim kvoli tomu hrozne zle... :(

kosica

jajkafr,dnes zabehnem do lekárne a budem sa držať tvojich rád.S tým kortikoidom prestanem a uvidím, čo to bude so mnou robiť!Určite sa ti ozvem.Zatiaľ strašne moc ďakujem!

jajkafr

Kosica
Locoid je kortikoid... ja keď som sa vysypala ekzémom po celej tvári a to som mala tvár červenú opuchnutú, svrbela ma a štípala a tiež som mala na nej suchý ekzém lekárka mi to predpísala ale kázala natierať si to len týždeň... ruky kde je koža o niečo hrubšia ako na tváry som si natierala 2 týždne a potom som si to mala vysadiť... vieš aké majú nežiadúce účinky kortikoidy?
no a na otázku či to môže byť z krému odpovedám áno... vyskúšaj nejakú prírodnú kozmetiku na suchú a citlivú pokožku možno ti to pomôže... Locoid už nepoužívaj... Lekárka mi odporúčila La Roche Posay Nutritic 2,5% a povedala, že ak aj po tomto zreagujem alergicky mám si dať Indulonu modrú, že tá je bez konzervantov... našťastie mi pomáha ten krém z La Roche... je dosť drahý ale stojí za to... už po prvom použití mi pleť zbledla a nebola taká napnutá okrem toho som teraz začala používať ten Ryor pleťové tonikum a je to super prvýkrát v živote sa mi nešúpe nos a pleť mám normálnu... nevravím, že ti to musí pomôcť každý sme iný ale skúsiť môžeš... odporúčam vyskúšaj buď krémy z La Roche Posay alebo Biodermu vyjdu zhruba na stejno

kosica

jajkafr, ano natieram si to Locoid Lipocream 0,1% to len ozaj len jemne, skutočne keby som si to nedala, tak by sa to zhoršovalo. Kožná tá ma počas celej liečby len natierala indulonou, žiadne iné krémy mi nikdy neodporučila a trvalo to všetko strašne dlho a očividne si nevedela rady.Pozerala na mňa z metra žiadne nejaké rozbory,len večné skúšanie. Máme v meste ešte jednu kožnú ambulanciu a skúsim ešte tam.Nikde inde na tele nemám vôbec problém s kožou len čisto okolo nosa, neviem sa toho zbaviť.Myslíš,že by to mohlo byť krémom. Teraz používam garnier pre zrelú pleť, tiež nočný. Lebo nemá mi kto poradiť.

jajkafr

Help
neviem skúsim možno pomôže :D ale skôr asi nejakým klasickým telovým mliekom a po kúpaní zas + kortikoid na ekzém :)

jajkafr

kosica
nie všetko suché a lúpajúce je ekzém, ale aj to máš diagnostikované ako ekzém tak ok...
inak otázočka... aké maste ti dala kožná? predpokladám že nejaký kortikoid... a tým sa natieraš tých 9 mesiacov v jednom kuse?
aký krém používaš na tvár?
ako som tu už písala aj ja mám problém s ekzémom a nemôžem používať len tak hocičo najmä čo sa kozmetiky týka... v poslednej dobe sa vyhádžem aj po rokmi odskúšaných krémoch, ale kožná mi odporúčila krém z firmy La Roche Posay Nutritic 2,5% je dosť drahý, ale oplatí sa je to asi jediný krém, po ktorom som sa po dlhom čase nevysypala... okrem toho som si kúpila pleťové tonikum Ryor na suchú a citlivú pleť dávam si to na tvár ráno aj večer a konečne mám super pleť nešúpe sa mi a nemám ju suchú :) a pleť si neumývam vodou najmä nie na intráku kvôli chlóru iba tým tonikom... nevravím, že ti to musí pomôcť, ale treba skúsiť... na tvár si kupuj radšej krémy ako Bioderma alebo La Roche Posay nie sú tam vraj konzervanty... ak máš s pleťou problém je dobre ak vopred vyskúšaš vzorku tú ti môže dať bud tvoja kožná alebo skús sa opýtať v lekárni...

Help

jajkafr- no suhlas:)
Ale narazal som na alergicku reakciu na chlor......proste je lepsie natriet pokozku pri kupani:)
Ci?:)
A citlivo a rozumne vyberat mydla a vsetko...:)
To ano.:)

jajkafr

Help
čo sa týka tých detských mydiel je to dosť otázne napr. ja mám takú citlivú pokožku, že u mňa spôsobí alergiu aj hypoalergénna náplasť ... a napr. z detských šampónov som mala také lupiny, že som chodila až ku kožnej... skôr niečo hypoalergénne samozrejme vopred treba odskúšať :)
a čo sa týka natierania sa pred kúpaním masťami od kožnej nieje dobré lebo to sú kortikoidové maste... tými je dobre natrieť si iba ekzém po kúpeli... ja sa natieram večer vtedy to na mne vydrží asi najdlhšie hlavne čo sa týka rúk, lebo tie si večne umývam :)

Help

jajkafr- moj nazor....neodporucam to mydlo pouzivat sustavne. Len pri moznom prenose chorob.

No tym varenim by to relativne slo,ale ako pises...zlozita vec:)
Skor by som radil naozaj pred sprchovanim sa natriet a umyvat detskymi mydlami alebo intimnym mydlom len intimne miesta a podpazusie a ostatok jen oplachnut obycajne vodou.
A obcas si spravit peeling s tekutym mydlom a mletou kavou na celom tele.

jajkafr

Help
máš pravdu, ale kamoške to pomáha síce teraz som si spomenula, že jej to zhoršuje aj zlatý stafylokok, ktorého má chronicky takže asi preto...
ale neviem, myslím si, že nejaké hydratačné mydlo, ktoré jej nerobí problémy by nebolo na škodu aspoň by ochránilo kožu pred priamym kontaktom s chlórovanou vodou...
to je len môj názor... sama bojujem s alergiou na chlór čo mi doma nerobí problém pretože vodu doma chlórovanú nemáme horšie je to na internáte... je ešte jedná možnosť tuším, že chlór sa varením z vody odstráni... nie som si však istá... ale variť vodu do vane každý deň to by sa mi nechcelo... alebo kdesi som našla aj odkaz na nejaké sprchové hlavice s filtrom funguje to ako tie kanvice s filtrom ...