sex po UPT

isabella

ailing mozes mi dat nejaky mailovy kontakt na seba?chcela by som ti nieco napisat dakujem
agma, verit si mozes comu chces, podporovat mozes co chces, ja som tiez proti potratom, ale to mi este zdaleka nedava pravo niekoho odsudzovat a poviem ti, ze vacsinou take zeny co to uz z akychkolvek dovodov podstupili su zrovna tymi co bojuju za prava nenarodenych deti...

ailing

Urazilo ma to, ze si bez opytania uzavrela, ze som "zabila" svoje dieta.
A nie je celkom v poriadku nechavat to stale na prirodu. Keby sa zakrok v niektorych pripadoch oddaloval, zvysilo by sa riziko pre matku a znizila by sa tym logicky dalsia sanca na dieta vobec. Ako iste vies, 8.tt je hranicny cas pre MINIinterrupciu, ktora nie je az taka inavazivna. Prepac, ja tvoj nazor presadzovania zivota viem prijat, ale zaslepenost argumentov nie.

ailing

agama, ty si so mnou ne"hovorila", ty ma len od zaciatku zhadzujes, hoci NEVIES ako to bolo. moje tehotenstvo bolo prerusene zo zdravotnych dovodov, ak ti to este nedoslo, tak ti to teraz pisem takto explicitne.
okrem toho, nase nazory na interupciu by boli odlisne, aj keby sa jednalo o dievca, ktore si zakrok zvolilo same. ja by som s tym problem nemala, ty zjavne ano. ja tvoj postoj akceptujem bez urazok, ty by si moj nie.
ak sa v buducnosti vobec mam dopracovat k dalsej moznosti mat dieta, tak k tomu je potrebne mat sex. a k tomu sa viazala moja otazka. hoci je jasne ze na dalsi pokus je nutne este pockat. a v mojom pripade aj niekolko rokov. podla teba si dovtedy nemam pravo uzivat najprirodzenejsiu vec na svete- sex?

agama

dobre kočky končím v tejto téme, i tak to nemá zmysel, napíšete sem tristo argumentov, prečo to nie je tak ako som napísala...

tak želám pekný deň a zdravé deti

agama

a ešte k tomu čo si napísala,že "nebude každé dieťa zdravé"... nesúhlasím s takýmto vyhladzovaním chorých/postihnutých jedincov... a podporila som tú akciu aj s tým, že som neni za odstraňovanie chorých detí... a k tomu "dožitiu sa narodenia"... na to mám tiež svoj názor... ak sa nemá dožiť-tak sa nedožije, ak sa má dožiť-tak sa dožije, a my to asi ťažko môžme odhadnúť, kedy sa dožije a kedy...

agama

ja som tú akciu podporila nosením bielej stužky, to je vec prvá a vec druhá, čím konkrétnym som ťa urazila? že nesúhlasím s tvojim prístupom? ak som ťa tým urazila, tak to je mi ľúto, ale to by sa teraz mohol uraziť každý za to, že s ním ten druhý nesúhlasí...

a neber hneď každý opačný názor ako odsudzovanie. Vy všetky, čo ste toto urobili, ste totálne rovnaké v jednej veci, a to v takej, že akonáhle sa nájde niekto, kto vidí vec inak ako vy, tak už hneď sa cítite urážané a odsudzované. No bohužiaľ, sú aj ľudia, ktorí majú iný názor na túto vec...

ailing

agama, to je chvalyhodne, ale zial tym, ze to ty podporis, este nebude kazde pocate dieta na svete zdrave ani sa nedozije narodenia. bohuzial. neviem, na tej akcii ste aj dostali instrukciu ze mate dourazat kazdu, ktorej plod neprezije?