Ako mám presvedčiť rodičov aby sme mali psíka?

svetluš

Prosím doma mame uz starsieho 13r. psika nemecky ovciak .Jy by som strasne uz chcela stenietko pretoze mi chyba nahanat sa so psom cvičit ho a vsetko co k zomu patri. lebo tento uz chudcik nevladze poradte prosim rodicia nedovolia :(((

PeknaPani

lucimm -> nijako, ak chces psa tak pockaj dokial budes samostnatna a budes mat vlastny byt, potom si ho kup a staraj sa, pokial byvas u rodicov tak si na take nieco nemas pravo narokovat. A uz vobec nie ked byvate v byte, kebyze mate dom so zahradou este mozno by sa to dalo nejako zvladnut ale neviem aka je tvoja situacia.
Netreba vsak zabudnut ze pes to su aj vydaje nie len "staranie sa" a nie najmensie pocnuc danou konciac u toho ze niektore psy zozeru viac ako clovek.

lucimm

Čawte vsetci.Ako mám presvedčiť otca,aby mi dovolil psa? ON mi hovori ako hlavny dovod že sa nebude mať kto o neho starat a ze to nebudem stíhať.Ako ho mám presvedčiť že sa o neh starať budem ! :)

Deria

suhlasim s adamkrt a precitaj si prispevky nizsie! ak lubis zvieratka, tak si toho psa zatial odpustis.....pre jeho dobro.

AdamKrt

Neviem, preco ma vela ludi pocit, ze ked nieco chce, musi to dostat. Nemusi. Ked chces psa, kup si ho, ked budes dospela a samostatne zijuca osoba vo vlastnom byte. Je lahke kupit si psa a potom, ked treba s nim ist vonku 5x denne, ci k zverolekarovi, alebo platit za neho ucty mestu, ockovania, lieky atd, tak rodicia nech sa staraju... A nakoniec sa osamostatnis, pojdes prec a pes im ostane.

PES NENI HRACKA. Ked budes samostatna a zodpovedna sa o neho sama postarat, vtedy tak urob, ale SAMA...

KARIN 13

prosím vás poradte mi ako presvedcit rodicov aby mi dovolili psa lebo starka nechce ani za svet a rodicia by mozno aj chceli ale kvoli starkej nemozme lebo ona nemá rada zvieratá HELP MEEEEE!

Deria

sandra, to je pekne od teba, ze chces zachranit psika ale vies, v rodine musi kazdy suhlasit. inac by sa mohlo stat, ze neskor zacne psik niekomu z rodiny prekazat a psik znova skonci u niekoho ineho alebo v utulku, ci na ulici. mozno si otec robi starosti, ci to budes casovo a on financne zvladat. lebo psik moze stat ovela viac, nez si myslis. to nie je iba strava a ockovanie. ak ochorie a musi byt napr. operovany alebo musi uzivat drahe lieky. psik sa musi tiez raz za cas odcervit, atd. v podstate by bolo najlepsie, aby si pockala, kym budes starsia. no ale skus otcovi vysvetlit, ze tu ide o zachranu psika a ze mu treba pomoct.
a preco musi byt ten psik utrateny?

Sandra:)

Čaute.. Volám sa Sandra a milujem psíkov.. Naskytla sa mi teraz veľká možnosť mať psíka a to !ZADARMO! Keďže som psíka mala ale je teraz u babky pretože jej psík zdochol a ona bez psika zostať nechce.. :/ Takže som bez psíka.. A mám len 12 rokov.. Mám rozpísané časy.. Od kedy do kedy a venovať škole, psíkovi, rodine.. Mám našporené peniaze na granule hračky očkovania ... Všatko mám rodičia by ani nevedeli že nejakého psíka máme.. Ale problém s menom OCKO všetko vždy prekazí.. Tento týždeň sa pokúšam presvedčit ocka.. No neviem ako. .. Ten psík ktorého by som mala by bol utratený a to nedopustím.. ĽUDIA prosím nejaké rady ako obmäkčiť ocka hoc by mal nervy ale to je jedno.. PROSIM..

system

inac, neviem ci poznas zvieratko osmak degu. Cital som na nete ze je to ako zmensenina psa, ze potrebuje aby sa mu mal kto venovat a hrat sa snim, a dokaze sa naucit tiez paradne triky. Skus si to omrknut.

Jnhn

Kyara ak velmi velmi chces psika tak naozaj radsej malé plemeno napr. Ja chcem bišónika. Ale ak velmi chceš labradora musíš si uvedomiť že mu musíš venovať VSETOK svoj volný cas a to znamená žiadne krúzky, chodenie von s kamošmi ani vysedávanie na facebooku. Pes nieje hračka ani rozkošné klbko. Pes je čas, vernosť a láska. Ráno musíš vstať tak aby si ho min. 2 hodiny venčila, prídeš zo školy a musíš s ním ísť na 2-3 hod vonku a mala by si s ním behať. Ostene ti tak polhodina na veci do školi. Musiš s ním chodiť 3-4 krát do dňa von na dlhee prechádzky. Labradory majú taktiež sklon k obezite takže s ním musíǎ chodiť behať.. A to všetko nebudeš robiť psík bude neštastný