Ray Bany- fake, ci origos

Príspevok v téme: Ray Bany- fake, ci origos
ele

Dobry den, objednala som si tieto okuliare cez internet za 35 euro(vydrazene), prave mi prisli s puzdrom aj s ostatnym prislusenstvom, no ked ich porovnam s mojimi RayBan-ami, ktore som si kupila v orig. predajni, nezdaju sa mi ako orig. Puzdro aj nadpisy, su ako napodobnenina, inak maju aj pecat, aj handricka je trosku ina... Neviete ako by som mohla zistit ci sa jedna o autenticky vyrobok Ray Ban? Myslite ze pochodim v obycajnej optike, maju tam nejake merace?? Dakujem krasne za reakcie.

ele

Takze v optike mi povedali ze znakom originality je to RB vypalene laserom na sklicku, hovadina na mraky, pretoze na tych, co som si kupila za 160 euro vo Viedni to nie je!! A su to 100% orig. aj s certifikatom, su uplne prepracovane, nie ako tieto... No a tieto, podla mna feiky, to RB maju... Priatel si kupoval vo Viedni v tej istej predajni, vlastne vtedy kupoval aj mne tie a tiez to RB tam ma. Jaj omaaacka, dopletena som, v optike mi povedal tipek iba toto a nemal ten pristroj, takze skocim dnes do Polusu a zistim ako to v skutocnosti je. A neviem preco si niektori ludia myslia ze tu pisem ze iba Ray Bany chrania oci, jasne ze nie!! Ale mne ide aj o znacku, image, no v prvom rade o kvalitu. Dakujem vsetkym a teraz jeden velky potlesk, prednaska skoncila hehe :))) Btw. Denzl je nahodou cool clovek :)

nexus

...myslim, ze skusobny ustav DENZ-BENZ and corporation, ako staly korespondent Zivota a Slovenky, vam zodpovie otazky na vsetky problemy...:)

wesielko

Ja si kupujem lacne slnecne okuliare, ktore dobre vyzeraju. Naposledy u opticky som si dala otestovat skla a ona sa rozpyvala, ze chrania proti UVA aj proti UVB a mozdremu svetlu, ze su kvalitne polymerove... Stali 10 dolarov... Clovek sa o ne nemusi bat a kazdych par mesiacov si moze dovolit kupit nove. Aj som niekde citala, ze aj ked su okuliare lacne, neznamena to, ze dostatocne nechrania. Akurat si ich treba zobrat otestovat do optiky. Prinajhorsom ich clovek za tych par supiek vyhodi.

sasa1

ele
presne ako som napisala aj tie skla .... komplet puzdro ....aj RB bolo a nie zo stojana ako maju cinaci ale ako u nas v spec.opt. dala som si ich (skla) otestovat a povedala mi pani ze tie skla su kvalitne no nie uplne ze to co tam chyba vlastne nevadi pretoze orig. to dava len aby aby ............(pytala sa kde som ich zohnala )no proste ja som bola sokovana pretoze som si kupovala orig. (dufam) u nas za velky peniaz a na dovolenke som nasla toto a akukolvek znacku (doniesla som si PRADU GUCCI FENDI )no neviem ci kazda ma rovnaku kvalitu skla tie som si zatial nedala testovat ale ......
tak neviem co vlastne u nas kupujem

agbv

omg jasne ze nielen ray bany chrania oci, vacsina sumy ktoru za ne vysolis je len za znacku okuliare co si kupis normal v optike snad aj okolo 30-40 eur maju rovnako kvalitne skla

ele

sasa1 a maju prosim Ta tie tvoje RayBan-y "vypisane" laserom RB na druhom sklicku, nie na tom istom, kde je hore vypisany napis Ray Ban, ale na druhom. Niekedy to je vidiet len pri pohlade do svetla. Daj mi prosim vediet. Dakujem.

ele

Denzl ved tak spm to aj myslela, s tym Hong Kongom to bol super for :DD Tlieskam ti za to hehe :)) Origose su aj ine znacky ako Ray ban, to je pravda ;)

lDenzl

Tak ale zas mozes natrafit na Hong Kong a to uz moze byt kvalitne:)))
A falsuju sa v roznych krajinach,nielen ta Cina:)
A hlavne u nas nekupovat na trhu:)
Ak je to v obchode mas aspon istotu,ze maju filtre aj ked nemusia byt origos:)

ele

Denzl, vazne? Tak to by mi stacilo, keby mali dobre filtre, tak mi je jedno ze su to ksunty :D Ved originaly aj tak stoja 160 euro, tu na SR este viac. Dakujem.. Myslis ze aj tie cinske za 6 euro maju dobre skla, pochybujem...

lDenzl

v optike by to mali robit:)
Ale stoji to nieco:)
A platis za znacku a tie skla maju dnes aj lacne okuliare.Ja som si kupil Lotto za 5 litrov a nevidim v tom rozdiel oproti lacnejsim okuliarom.Su kvalitne,ale uz som videl aj lacne v podobnej kvalite.
Cize maju filtre uz tamer vsetky slnecne okuliare.