PayPal

lost

mam aj zuno aj mbank.. a zatial som neplatil ani cent za ne :) teda okrem toho ked som si zmenil PIN kod = -1eur.. (mbank)

no neviem ako s podmienkami, ako to presne funguje, tie zmeny..

ale pozor na ten vyber z bankomatu, lebo mbank ma zadarmo tusim len 1/mesacne a zuno ma

"Výbery v sieti bankomatov Tatra banky v hodnote 50 € a viac s ÚČTOM PLUS ťa stoja 0 €.
Ostatné výbery v bankomatoch Tatra banky za 0,80 €."

cize tam je ten hacik.. a ucet plus je dost tazke ziskat zadarmo.. (bud treba mat 6000eur na ucte alebo platit kartou mesacne 300eur - preto ja mam ten zadarmo ucet a kartu nepouzivam v bankomate, ale mbankovu pouzivam 1x mesacne.. aj tam sa da ziskat 3/mesacne zadarmo, ale podmienky nejake take ze ak zaplatis 100-200mesacne kartou u ocbhodnika potom mas dalsi vyber zadarmo, cize komplikovane zase :) )

MajloSS

Hovoríš, že menia podmienky... Ale než spravia zmeny musia ľudí o tom informovať nie? Alebo môžu len tak zmeniť ´´pravidlá´´ a robiť si čo chcú? Ja neviem, najlepšie by bolo keby bolo zadarmo vyberanie z bankomatov a vedenie účtu. Takže hovoríš, že toto má len mBank a ZUNO? Ale sám nemáš účet v týchto bankách, prečo je v tom nejaký háčik? :)
Inak ten prevod cez účet sa robí osobne na pobočke alebo si myslel prevod cez net?

lost

slsp ma do 26rokov za 35centov ucet, lenze.. vyber stoji brutalne vela.. (mne minule dosiel vypis a ze 1,90eur za vyber, kokso :) ) so zuno / s mabankom by som to vytahal z bankomatu zadarmo..!!!

lost

200eur za zrusenie uctu? :-O

to je divne, to by bol iny extrem :D

no ja neviem ale zuno a mbank mas zadarmo aj ked nie si student.. len tam nemozes tak jednoducho vkladat a vyberat peniaze..

je to dost tazke, lebo banky maju na slovensku kartel, cize tazko podarit - a hlavne stale menia podmienky lebo ich vedenie je podgurazene..

ja to riesim tak, ze tam pridem a poviem im ze chcem vsetko zadarmo inak zrusim ucet, niekdy sa to podari, niekedy nie :)

visaelectron

Majo, myslím, že banky majú aj účty pre mladých do 26 rokov, nemusíš byť študent. Ale nevyznám sa v tom, treba to pozisťovať...

MajloSS

Lost - som študent a za 2 týždne maturujem, na výšku sa nechystám takže tam nie je možné uplatniť si študentskú zľavu. Ešte žiadnu banku nemám ale rozmýšlal som nad TB tú má jeden člen rodiny ale tam je za vedenie účtu 5€/mesačne. Ale zasa by sa to dalo spraviť, že by účet založil mladší súrodenec (študent) ktorý vlastne neplatí poplatky za účet ale ak existuje lepšia banka ktorá za vedenie nič neúčtuje tak by bolo lepšie ísť asi tam a mať svoj vlastný účet. Neviem... K tým zdieračom: ževraj zrušenie účtu stojí u slovenskej sporitelni 200€ skoro som odpadol, to je už iné zdieranie teda...
Ale tak celkovo sa v bankách ani tomu podobným veciam nerozumiem takže si nechám rád poradiť. Proste ako si už spomenul bolo by dobré mať 2 účty, teda jeden na platenie cez internet na ktorom by som mal len pár eur potrebných na platbu a druhý na odkladanie peňazí kam by mi chodila výplata a to je vlastne asi to sporenie.

visaelectron

No ja som si bola tú Visu vybaviť len kvôli PayPalu a nákupom cez net. Takže mi hneď povolili platby, nemusela som ani nič hovoriť, lebo vedeli, na čo ju chcem :) Okrem toho mám ešte pôvodnú kartu, ktorú mi dali automaticky k účtu - Cirrus/Maestro, ale s tou sa nedá platiť cez net.
Čiže, keď si budeš vybavovať tú kartu, tak im povedz, nech ti na ňu povolia platby.

lost

Aku mas banku? kludne by som to riesil cez mBank / ZUNO takto:

zakladny ucet by som mal na platby a sporiaci na peniaze (sporenie) a tesne pred platbou si previedol pozadovanu sumu na zakladny ucet asociovany s kartou..

je to asi lepsie ako mat ucet v banke kde mam vsetky prachy na 1 mieste a este ma zdieraju o POPLATKY ZA KARTU !! (pozdravujem unicredit zdieracov a VUB banku)

MajloSS

To povolenie platby cez internet by bolo dobré asi spraviť hneď pri zakladaní účtu hneď ako mi dajú aj kartu čo?

visaelectron

Mám Visu Electron a funguje tak ako má, žiaden problém.
Myslím si, že skôr môže byť problém v tom, ak si niekto nepovolí v banke platby kartou cez internet.