zomrela moja mamicka

Príspevok v téme: zomrela moja mamicka
kvetuskaa7

Pred mesiacom mi zomrela moja milovana mamicka.Dostala mozgovu prihodu a silne krvacanie do mozgu,cely mozog bol zaliaty krvou.Lekari mi hned po prevoze do nemocnice povedali,aby sme sa pripravili na najhorsie,pretoze mamicka uz upadla do komy.Tri dni bola v umelom spanku(v kome)a 22.3.2010 vecer mi telefonovali,ze bohuzial zomrela.Velmi tazko mi je,vela si poplacem.Velmi casto kladiem otazku PRECO???preco lekari nepomohli,uz aj neurolog odmietol operaciu...preco???

kvetuskaa7

Ja nepochybujem o starostlivosti lekarov v nemocnici.Viem velmi dobre,ze pre starostlivost urobili co sa len dalo.Preco mi tu pisete o podani staznosti a tak...???ani na rozume nemam podat staznost a ani nepodam.Preco ma tu tak kritizujete???Ale jasne,ved kto napise (somarinu)ten alebo ta,este nevie co je to prist o milovaneho cloveka.Lenze su tu aj ludia,ktori ma vedia pochopit a nevypisuju tu o staznostiach,ale skor mi vedia pomoct.

RNG

Polovica ludi v cicilizovanoim svete zomiera na nasledky tukov a tukovobielkovinnych latok usadzujucich sa na steny ciev. Tym sa moze uplne prerusit dodavka krvi(infarkty) a zaroven pod tou tukovobielkovinnou vrstvou sa degeneruju vystelky ciev(krehnutie) a nastavaju tam aj rozne zapaly.
Zialbohu moderne lekarstvo sa nesustredi na udrzbu zdravia(v tomto pripade cistenie stien ciev a ich spruznovanie), ale vycka, az sa to prejavi(porazky,infarkty, zlyhania roznych organov).
Udrzba totiz pouziva nastroje viacmenej po odbornej stranke nezname lekarom, cest vynimkam ako
jedla a
potravinove doplnky.
O tom sa na skolach uci zatial pramalo.

llek

Kvetuska reaguje tak, ako reaguje mnoho ludi, ked im zomrie niekto blizky. Stretavam sa s tym a chapem to ako clovek, nepadne mi to vsak vzdy dobre, ako lekarke. Ked zomrie clovek, najma vtedy ak je mladsi, alebo ak je to nahle, pribuzni citia zial a sucasne hnev. Casto sa snazia hladat chybu, zavinenie ci pochybenie a casto citim, ako by sa na nas hnevali. Ja si to vysvetlujem tak, ze je tazke hnevat sa na nejake vseobecno, hnevame sa zvycajne na niekoho a tomu to davame aj najavo a pritom sa nam aj trochu ulavi.Ak nam lekar oznami urtie, je prvy na koho sa mozno nahnevat. Vzdy sa da spochybnit zdravotna starostlivost. Je asi naozaj tazke si pripustit, ze niekomu z plneho zdravia (aj ked je hypertonik, diabetik obezny a podobne) praskne aneuryzma v mozgu a nahle zomrie. Ale aneuryzma sa vacsinou neprejavi, budeme si robit vsetcia angio-CT ´mozgu, aby sme vedeli, ze niekto z nas ma anuryzmu?.Su aj nahle vzniknute poruchy srdcoveho rytmu, ktore sposobia smrt mladeho cloveka ak nie je v blizkosti niekto, kto by ho zresuscituoval. Medicina velmi pokrocila, ale nie je vsemozna, stale su situacie, kde nemozeme takmer nic.

noroo31

tak - neviem posudit, doteraz ma zvlast neuputal.
Ale seru ma pomery v zdravotnictve. Platim velke odvody a dostanem to iste ako parazit, co v zivote nic uzitocne pre ludi neurobil. To ma neskutocne serie.
Situacia sa nezlepsi, ked sa namiesto zdravych financnych pomerov bude lekarom obuchavat o hlavu nejaky ritual nedovery - myslim prisahu. Mimochodom, nedavno som ju cital, nie je tam, ze budu liecit zadarmo. Zadarmo budu ucit deti svojich ucitelov, to tam je. V tejto teme o tom nechcem pisat.

noroo31

lDenz, to je aka manipulacia ... Taketo vsuvky maju akoze navodit dojem, ze v tomto pripade doktori porusili prisahu ? Hmmm.. si iny zakerak. Moja zena je zdravotna sestra, kamarat od puberty je doktor, o zdravotnictve mam trocha sajn a mozem ti povedat, ze som strasne rad, ze ma na medicinu nezobrali, ja som sa raz totiz hlasil... :-)Taketo diskusie proste milujem... Tak sa sudte, ked si myslite, ze vas poskodili. Alebo sa ta dotkla zmienka, ze to robia za malo penazi ? Ved je to pravda. Este im aj cast sluzieb nezaplati niktto, vdaka limitu na nadcasy. Som pravnik a mozem ti povedat ze nas zakonnik prace je voci lekarom taky odrb, ze ja by som tu robotu v tejto krajine nerobil. Z kydov o prisahe by mi bolo na bliti, keby som bol 30 hodin v jednom kole a - zadarmo. lDenzl, aj to tvoje vydanie prisahy sa mi nejako nezda. ja si spominam na nejake zriekanie sa pozitkov s otrokmi, ci co.
Aj kvetuskaa7, ked si mysli, ze urobili u jej mamy chybu, nech sa normalne stazuje. Na Urade na dohlad nemusi ani platit sudne poplatky ani si zaplatit advokata. Suhlasim s betty2, ze tu sa urcite nedozvie, ci jej mamu nemohli zachranit. Tu si akurat precita, ako je to vsetkym luto a ma sa divat dopredu. Ak jej ide o to, tak ani to nie je malo.

lDenzl

betty-
Hippokratova prísaha

Slubujem a prisahám, že budem verný zákonom cti a skutočnosti vo výkone lekárskej praxe. Zadarmo poskytnem chudobnému svoje služby nikdy nebudem vyžadovať odmenu presahujucu hodnotu vykonanej práce. Ked ma prijmu v domoch, moje oči nebudu pozerať naokolo, môj jazyk neprezradí tajomstvá, čo mi budu zverené,a môj stav mi neposluži na nemravné skutky a ani neumožní nijaký zločin. Zachovám uctu a vdačnosť voči svojim učitelom a ich deťom poskytnem vedomosti, ktoré som získal od ich otcov. Nech si ma ludia vážia, ak zostanem verný svojim slubom. Nech ma stihne potupa, ak ich nebudem plniť.

a je kopec lekarov co sa toho drzia a je nepekne hadzat vsetkych do jedneho vreca.Len tolko.

betty2

kvetka, mne je to velmi luto, ze si ostala bez MAMY.
Ak mas konkretne zle podozrenie, podaj staznost.
Ale co chces pocut tu? Od ludi, ktori tvoju mamu ani jej chorobu vobec nepoznali?
Ze zomrela pre neschopnost lekarov ? Pre ich lenivost ? Ze sa im nechcelo ? Ze pred krvacanim neroznali, ze hrozi a neopravili jej cievy predtym ? Ze keby poriadne pracovali, tvoja mama by sa dozila - kolko chces - 120 rokov ?
Ze medicina je vsemocna - pravda: nebyt tych neschopakov v bielom...
Ze lekari sa bezne dozivaju priemerneho veku 112 rokov, lebo oni totiz vedia vsetko riesit, svine, len sa im nechce namahat sa pre pacientov...
No tak si posluz, ak ti to pomoze. Ulav si obvinovanim konkretnych alebo neznamych ludi. Mimochodom, starali sa o tvoju mamu za mzdu, za ktoru by remeselnik v noci nevstal z postele. Hlavne nezabudni vyzdvihnut, ako je tvoja mama obetou zlych a neschopnych zdravotnikov. Ona totiz nikdy nemala nadvahu, okamzite si vzorne liecila vysoky tlak, jedla len same zdrave veci. Bola povznesena nad peniaze a dostatocne oddychovala, denne cvicila, aby mala kvalitny spanok, samozrejme, ze cigarety poznala len z reklam ....
Je mi to luto, kvetka. Mozes sa zahrabat do svojej zatrpknutosti a pestovat si ju, okopavat, prihnojovat zlobou. Alebo si zrelo uvedomit, ze medzi bohom, a clovekom je velka, velmi velka vzdialenost.