Cigarety

Príspevok v téme: Cigarety
Dest

zdar, mam 19 rokov, fajcim od 14-ich a uz ma to dost nici, aj ked prestat sa mi stale nedari ... v poslednom obdobi mam problem so srdcom, pri nejakej fyzickej namahe alebo pri vypatej stresovej situacii mi srdce bije rychlejsie a silnejsie nez by malo a sprevadza to vysoky tlak a proste nepriemny pocit.. uz je to pomerne casto, co mi srdce takto pracuje ... tiez neustale vypluvam hlieny, a prednedavnom som rano okrem obvyklych zelenych hlienov, vyplul spolu s nimi aj krv.. niekedy je to lepsie, niekedy horsie, ale uz mam pocit ze to uz nie je uplne dobre,, je to vazne? ci je to "normalne" u fajciarov, ktori zacnu tak skoro..

hassy

VACSINA ludi ja na cigaretach zavisla len psychicky...proste maju ritual ze vstanu a zapalia si, aj ked to ich telo nepotrebuje, alebo idu do baru zapalia si, maju obednajsiu prestavku zapalia si, a svato-svate tvrdia ze su zavisli, a ze nemozu prestat, lebo neviem preco, a pritom je to chaba vyhovorka, pretoze zrazu by tych 5 minut rano, a na obed nemali co robit...keby prestat skutocne chceli tak to urobia, lenze ked sa niekto nechce vzdavat zvyklosti...

(vacsina preto, pretoze samozrejme su ludia ktory na nikotine zavysli su - napr. moj otec, ten ale fajci 30!! rokov krabicku denne- osobne si myslim Dest ze u teba je to o psychike)

uhlie

To je blbost, ze po cigaretach sa zvysuje chut na jedlo, aby mal clovek co robit. Cigarety jednak zvysuju cukor v krvi a tak clovek nema hlad a druha vec je, ze ked clovek prestane, tak mu chyba jeden hormon-serotonin. A to je dovod preco musi jest.

levicaaaaaa

Dest, závislosť od cigariet sa dá normálne liečiť , napríklad aj v Centre pre liečbu drogových závislostí na Hraničnej ulici v Bratislave, len musíš chcieť... držím palce

Dest

Murko - ja neobhajujem drogy ani konkretne cigarety,, ja viem najlepsie, ze je to blbost, a netvrdim ze mi to pomaha, alebo ze mi to neskodi a mam po tom krasnu hebku plet ... no pozitok to je, a to jedine som popisal ... krv som v nich mal zatial 2-krat,,

Murko.

Dest: Ide o to že narkomani klamú aby dostali svoju drogu. Urobia vpodstate čokoľvek. Takže vymýšľajú argumenty aké je skvelé fajčenie, ako im to zlepšuje trávenie, pleť, rozširuje pľúca, dodáva vitamín PP... Človek sa môže dostať z drogovej závislosti len ak to chce sám. Je dobré si urobiť zoznam napríklad 10 dôvodov prečo už nechce fajčiť.

sway

Dest preco teda neprestanes?Bude ti lepsie.
Ja mam cigarety tiez rada.Je to predsa fajn pozitok,ale uz by som nemohla fajcit kazdy den.Odhliadnuc od toho smradu som sa tiez zacala zle citit.

Dest

lopúch - no je pravda ze clovek ked prestane fajcit tak zacne viac jest, ale to bude aj tym ze musi stale nieco robit a nejako sa zabavit, tak stale nieco dzobe a je, alebo zuje a pod. ale ako nahrada to je dost slaba, ja a aj dost ludi co poznam, mame strasnu chut si zapalit prave po dobrom jedle, ked sa clovek napraska a potom taka cigaretka..