Česko- Slovensko

jajka001_

levica - asi myslel vojnu v juhoslavii
charcoal - v amerike bolo takisto osidlenie, zabudas na indianov? skor som tym myslela ze nemame taku vyznamnu historiu v ramci celosvetovom, ako francuzi, nemci, briti, usa, tj supervelmoci, s koloniami, vojnami atda

levicaaaaaa

mariaa: jasné, nikto učený z neba nespadol... ale... aby sa Nemec opýtal či už u nás skončila vojna??? Šak u nás skončila vojna presne vtedy keď aj v Nemecku - v 1945 :D neviem akú vojnu mali namysli... :D

a s tým záhorákom... no o záhorákoch sa tiež hovorí že sú zaostalejší , tak neviem čo sa naparoval :D :D

ja si to samozrejme nemyslím...

[zruseny12]

:0)))) no-levica,necudujem sa ze sa cuduju zahranici,ked sami slovaci medzi sebou robia rozdiely...
mne sa prihodilo,ked som byvala na zahori,ze sused o vychodniaroch rozpraval,ako keby sme zili nejakych chatrciach atd.ale ktovie ci niekedy na vychode bol,tak necudujte sa ze v zahranici sa o nas hovori to iste...
a tiez som pocula,ze ked niekedy sa posielaju zasielky tak sa mylia zo SLOVINSKOM... VELA ZASIELOK,KTORE MAJI IST NA SLOVENSKO- ODCHADZAJU DO SLOVINSKA.../aspon tak to raz hovorili v TV/
podla mna nemusi kazdy vediet o CZ a SK...niektory ludia nemaju zaujem to vediet a preto im to nemozeme vycitat,kazdy vie len to,co ho zaujima...NIKTO NEZJEDOL VSETKU MUDROST SVETA...a kto ma zaujem o SK a CZ tak si o tychto statoch najde,co ho zaujima...
kazdy ma ine zaujmi...

andrea88

ja prispejem tiež niečim svojim do diskusie :)
ja keď som chvíľu pracovala ako aupair v UK, tak si domáci mysleli, že naša krajina je ako Rusko, že tu máme stále chladno, keď som im ale povedala, že to nie je pravda a v lete tu máme aj cez 30stupnov, tak sa mi tomu čudovali..a viete prečo si to mysleli? :D lebo že ked boli na výlete v Prahe, tak tam bola hmla a chladno :D takí zaostalci!
ale zase ma potešil jeden malý, že ked sa ma pýtal, odkiaľ pochádzam, tak vedel naše hlavné mesto :)

Charcoal

Myslím si, že máme históriu, veď turisti, hlavne z USA sa čudujú, aké staré hrady tu máme. Oni nemajú nič. Veď keď u nás boli už v 3. storočí pnl. Kelti, tak sa nedá hovoriť o tom, že by sme nemali históriu.

jajka001_

no vies, ked tu tocia amíci filmy kde nas zobrazuju ako zaostalych Rumunov ktori vrazdia cudzincov :))
ale ze nemci, to sa cudujem, ved to su susedia, asi nemaju az take kvalitne skolstvo

levicaaaaaa

tak, že v USA nevedia že sme sa už ako štáty rozdelili sa ešte dá pochopiť, ale keď sa nemecké študentky na výmennom pobyte tu na Slovensku nedokážu prestať čudovať nad tým, že my tu máme FÉN (!!!) a že vieme ako sa to má používať, tak to už je hard core...

a už som sa stretla aj s tým, že keď bola kamoška zase v Nemecku a tiež tam bývala u nejakej rodiny, tak sa jej pýtali, či už skončila u nás vojna(???), a či jej nemajú dať nejaké zemiaky aby sme tu mali čo jesť...

jajka001_

myslím že tí čo sledujú hokej to zaregistrovali :)
asi najviac nás registrovali vdaka Mečiare v dobe ked bol premier - v negativnom zmysle, dalej ked nam romovia odchadzali žiadať o azyl do zapadnej europy, inak Kanadania co som pocula tak obdivuju nasu prirodu, vedia o nas.
Inak sme fakt hrozne maličky statik, s takmer ziadnou historiou, aj za cias ceskoslovenska sa vravelo viac o cechoch ako o slovakoch takze koho sa to netyka, tak jasne ze neregistruje, naco, tiez nepoznam staty v afrike a suhlas s ostatnymi prispevkami

Najčítanejšie články