Manipulacia vo vztahu

Príspevok v téme: Manipulacia vo vztahu
AdamKrt

Myslite si, ze je nutne hrat pretvarku niekedy vo vztahu ? Mam niekedy pocit, ze cim viac sa clovek snazi urobit pre druheho, tym to ta osoba viac zneuziva a nevie ocenit, co clovek pre nu robi. Ked uz nestacia slova, vysvetlovanie a dana osoba jednoducho ignoruje nazory partnera a egoisticky presadzuje len tie svoje...

Mate s tym skusenosti ? Co pomaha ? Hrat sa na nedostupnejsieho, odplacat to rovnakym metrom ? Hovorim o situaciach, ked uz clovek skusal vela krat komunikovat, vela krat sa mu vselico naslubovalo a mnoho krat zase ignorovalo...

Mam taky pocit, ze cim sa clovek lepsie sprava, tak partnerke to sice vyhovuje, ale horsie pre neho... Potom existuju zase naopak vzorce spravania, ked partner je hajzel a partnerka na nom visi.

Je lepsie byt vo vztahu trochu hajzlom ?To si ludia nevedia vazit dobrych vlastnosti ? Ci nevedia vyrovnanie zit, ked im chyba adrenalin z hadok, alebo nevedia co od dobroty ?

Alebo je dobrak u zien povazovany za blba s ktorym si mozu kyvat...?

AdamKrt

Nie som hovado, ze by som na nu vztiahol ruku. Dokonca nechcem sa ani hadat, kricat po nej... A to s inymi ludmi nemam vobec problem, ak ma niekto nastve a dost vytoci, povedat mu hlboko z pluc, co si myslim. Proste si myslim, ze na milovanu osobu by sa taketo jednanie nemalo pouzivat.

Lenze, co pouzit, ak vynechame rozne extremy, ako rozchod... Ono je to inac perfektne, nebyt tej ignoracie zalezitosti, co mi vadia. Vie sa tvarit, akoze sa nic nedeje a ja, ako keby som vymyslal blbosti. A pritom jej hovorim, ze niektore zalezitosti su pre mna zasadne a velmi dolezite, tak akoby hrach na stenu hadzal...

AdamKrt

jajaja99:

ked sa nad tym zamyslam, tak v minulosti, ked bolo naozaj zle a hrozil rozchod sa polepsila, ale vydrzalo jej to tak tyzden, dva a potom po to zase nejak sklzlo po starom... Niekedy si hovorim, ci je to vychcanost alebo dutost...

jajka001_

neberie tvoje reci vazne, prave to, vzdy ustupis. mysli si ze ma navrch. musis jej ukazat ze si vies stat za svojim slovom a nazorom. inak ta bude mat za nulu s ktorou moze manipulovat.

AdamKrt

jajka001_ Dnes 23:02:

k tomu mozno dojde, ak nesplni jednu vec, so slubila. Pretoze v tom som jej uz ustupil asi 4-5x, slubila to a teraz, ked sa termin blizi, tak znova vymysla. Aj som jej povedal, co bude nasledovat, ak to nezmeni, ale asi si mysli, ze ma znova ukeca.

Lenze je to krajne a definitivne riesenie a rad by som to riesil. Ona absolutne ziadny problem nevidi, to len mne sa zda... Moze mat vela pochyb, avsak tie moje nie su dolezite.

Potrebujem nejaky psychologicky trik, ako jej dat kvapky... :) Metodu chytit a prefackat neuznavam :) :) :)

jajaja99

ked uz slova nestacia, tak uz jedine OFF. priznaj si, ako dlho by si dokazal hrat hajzlika? a na co by to bolo dobre? sam seba tym nezmenis a priatelku tiez nie.mozno by sa na chvilu spamatala, ale sudim, ze by ste opat sklzli tam, kde ste.

AdamKrt

Pravda. Niekomu sa zda, ze kompromis je nieco, co vyhovuje iba jemu...

Lenze, co robit, ked uz slova nestacia, aby si to druha osoba uvedomila ?

Zmenit sa z dobraka na hajzlika ? Odplacat rovnakym metrom ? Ci nieco ine ?

Mate niekto skusenost s tym, co plati, platilo, na partnera/partnerku/, ked ten druhy, druha - uz ignoruje dobre slovo a tvari sa, akoby nic ? Ze nic zle sa nedeje ?

jajka001_

a ak predsa to chces este skusit, tak sa zachovaj ako chlap a sprav to, na com ste sa dohodli,ze ked nesplni ona dohodu. ak to znamena rozchod, nech - keby jej na vztahu naozaj zalezalo tak sa SNAZI

jajka001_

ano, ked si neustale dobry a ustupujes, má ťa za makkýša, s ktorým si môže robiť čo chce. ale chyba je na tvojej strane, ak ju rozmaznáš.
dalsia vec je ked ona ma taku povahu, ze zvykne vyuzivat ludi. take nieco nezmenis, tam radsej prchaj od nej prec.
ak vravis ze ste o tom rozpravali, ze ste sa na niecom dohodli a ona to odignorovala, nesplnila co slubila, tak neviem co riesis - je egoistka a klamarka a vyuziva ta. ano, dufas, ze to zmenis, napravis...zabudni