Antikoncepcia -16 rocna... Otazky

lioness_01

Babina, nie ku gynekologovi nepotrebuješ mamu, ale myslím si, že mamina by o takých veciach mala proste vedieť...

k tomu pharmatexu - ja to zatiaľ nepoužívam, vo všeobecnosti sa odporúčajú vaginálne globule pred krémom, ale treba to mať v chladničke...

a všetko k použitiu je na tej stránke a potom v príbalovom letáku, treba si to pozorne a aj viackrát prečítať aby si neurobila nejakú zbytočnú chybu...

ako to chodí u gynekologa - je tu asi XY tém, kde je presný postup toho čo sa deje v ambulancii, skús si to vyhľadať..,.

BabinaM

Aj toto si vazim :) potrebovala som nieco co ma proste uisti... Tabletky mi pripadali najjednoduchsie a nebolo by mi neprijmne ich pouzivat. Ja neviem ako to u gynekologa chodi a zrejme by potreboval pri tom aj moju mamu. Pharmatex vyzera zaujimavo :) je este k nemu nieco co mam vediet o pouziti? Trebars ako pouzivat aby som vedela co vybrat :)

lioness_01

Babinka, u mamy s tým síce možno neobstojíš, ale povedať by si jej to mala...
že budeš mať o tri mesiace 17 nemení nič na tom, že som presvedčená, že by si ešte mala s hormónami počkať...
a navyše - ako sama píšeš, tých pár zriedkavých chvíľ ... to sa ti ani neoplatí, kvôli zriedkavým chvíľam každý deň užívať tabletku celý mesiac a dopovať sa hormónami... ak chceš nejakú ochranu navyše - skús pharmatex - www.pharmatex.sk
alebo používajte kondóm a priateľ nech vyvrcholí mimo teba aj napriek kondómu...

BabinkaM

Dakujem za nazor ale ber to tak ze o tri mesiace mam 17... Nemienim prestat pouzivat kondom... Ale aj ja aj moj priatel s ktorym som pol roka si myslime ze aj tych par zriedkavych chvil by bolo lepsie a aj by som mala kludnejsiu mysel s pocitom ze kondom nie je jedine co nas chrani... Skutocne nemam chut riskovat a potrebujem istotu. Budem rada ak mi poradite lebo u mamy s tym neobstojim.

lioness_01

no, tak v prvom rade si nemyslím, že je vhodné aby 16 ročné dievča riešilo sex. na to máš ešte čas. ale ok, ak si už začala, zrejme to nič nezmení.
čo sa týka antikoncepcie - si ešte mladá. počkaj ešte aspon dva roky, kým začneš užívať hormóny, tvoje telo sa fakt ešte vyvíja, nedomrv to nejakými antikoncepčnými tabletkami. :( a kondóm by si v takom mladom veku mala používať stále, nie len ako ochranu pred otehotnením ale aspon akú takú ochranu pred všelijakými chorobami...
a porozprávaj sa o tom s mamou. tá ti najlepšie vo všetkom poradí...