Strach z narkozy ako ho prekonat

jajkafr

kikiriki
strach je normálny u človeka pred operáciou... ja som bola operovaná v narkóze 2 krát som silná astmatička, alergička a okrem toho mám ešte mnoho iných ochorení a prežila som to... pred prvou operáciou som sa neskutočne bála, že sa nepreberiem a bolo to v pohode pri druhej sa síce vyskytli problémy kvôli alergii, ale tomu sa dalo tiež predísť a našťastie dopadlo to dobre... lekári vedia čo robia veď nie nadarmo študovali 6 rokov + ďalšie roky kvôli atestáciám... takže držím palčeky nech to dopadne skvele :)

jajkafr

kikiriki
strach je normálny u človeka pred operáciou... ja som bola operovaná v narkóze 2 krát som silná astmatička, alergička a okrem toho mám ešte mnoho iných ochorení a prežila som to... pred prvou operáciou som sa neskutočne bála, že sa nepreberiem a bolo to v pohode pri druhej sa síce vyskytli problémy kvôli alergii, ale tomu sa dalo tiež predísť a našťastie dopadlo to dobre... lekári vedia čo robia veď nie nadarmo študovali 6 rokov + ďalšie roky kvôli atestáciám... takže držím palčeky nech to dopadne skvele :)

akinom007

Ja som sa tiez velmi bala ze sa nepreberiem. Nezabrala mi ani ta "naladovka" akurat sa mi po nej tocila hlava, ale bala som sa stale rovnako. Dokonca som sa este ja na operacnom stole pytala lekara ci sa preberiem:) Ked mi zacali pichat uspavaciu injekciu , najskor somna par sekund zavrela oci a znova otvorila, pomyslela som si ze ja asi ani nezaspim:)) no ked som zavrela druhy kart uz som neotovirla a viac sa nepamatam. Este predtym ako som tam lezala mi prebehla v hlave myslienka co ak sa nezobudim..no v duchu som si pomyslela "potom mi to moze byt uz aj tak jedno" , ved nebudem o otm vlastne nai vediet ze som sa neprebrala. Slubili mi ze ma hned na sale preberu. No nedodrzali to. zobudila som sa asi hodinku po operacii na izbe.
Zle mi nebolo. Prebrala som sa o 9 rano o 11 som uz bola hladna ako kon:) tak som asi hodinku glg po glgu pila cistu vodu a ked som videla ze som ok , o 12 som si uz dala obloezney rohlik pomalicky a vsekto bez problemov.

zuzic

ja mam s narkozou dobre skusenosti:) den pred operaciou ked som sedela sama v izbe- nemala som este spolubyvajucu som premyslala tak ze co sa stane ak...ale potom prijali vedla na izbu male dievcatko a velmi sa balo a ja som sa mu plne venovala bralo ma ako nahradnu mamu:) takze som sa nemala kedy bat cely cas ked ma isli uspat som myslela len aby to pochopila ze sa vratim o chvilu povedala som jej len ze idem na chvilu prec si pospat:) a potom ked som sa zobudila mi hovorili ze mi bude zle ale nemala som kedy rozmyslat co par hodinach som znovu behala za malou:) a celkovo narkozu osm znasala velmi dobre

Kikiriki2010

Jaj uz som sa zlakla, že mi nikto neodpise :))) no tak ja mam za sebou uz 2 narkozy, al epredtým som o tom prolapse chlopne nevedela, to mi zistili az potom na echu :) Takže po dobrom obede hej? :))) no tam je riziko udusenia sa zvratkami, ale tak dobre Ti to dopadlo, ja sa bojim zastavy srdca

Laco24

s narkozou mám výborné skúsenosti... ja som sa ani nemal kedy báť pred operáciou, všetko prebehlo veľmi rýchlo ale aj napriek tomu že ma operovali 4 hodiny po dobrom obede čo by sa teda nemalo a upozorňovali ma že mi bude možno zle tak to bolo úplne v pohode

nič to neni :-) vedia čo robia