AKÚTNE: Hrbolky / hrčky na rukách

anis

je to antihistaminikum, mam to na alergiu, najmä proti tej žihľavke.. nieje tam napísane že ovplyvňuje účinok antik. ale to tam asi nemusí ani byť napísané že... ja len že či nepoznáte ten fixit 180.. som dúfala že nemá žiadne účinky na antik. :) nuž.. ďakujem za info.

anis

som rada, že mi odpísal odborník :)
začala som brať antikoncepciu a po týždni sa mi vyhodila žihľavka, vo vedľajších účinkoch antikoncepcie je aj žihľavka ale len dočasne. Lekárka mi kázala vysadiť antik. ale neurobila som to.... žihľavka mizne krásne ale tie ruky sú stále rovnako vyhádzané. Nikdy som nebola alergická..
ešte jedna otázka: antihistaminiká ovplyvňujú účinnosť antikoncepcie? teda ak viete :) ďakujem

Well

Príčiny žihľavky
Liečivá – antibiotiká, acylpyrín, analgetiká.
Potraviny – orechy, ryby, vajcia, čokoláda, alkohol, mlieko, jahody.
Infekcie – bakteriálne, vírusové.
Inhalačné alergény – pele, spóry, srsť zvierat.
Kontaktné látky – textil, kovy, chemikálie, kozmetika.
Hmyz – roztoče, blchy, ploštice.
Vnútorné choroby – ochorenie spojiva, štítnej žľazy.
Fyzikálne príčiny – teplo, chlad, tlak, slnko, voda, fyzická námaha.
Psychogénne príčiny – stres (zhoršuje priebeh ochorenia).
Alergia na poštípanie hmyzom je nepríjemná, až život ohrozujúca reakcia. Môže ísť o lokálnu reakciu väčšieho rozsahu, pretrvávajúcu dni, alebo o celkovú reakciu. Charakterizujú ju vyrážky, opuchy, zvracanie, nádcha, astmatický záchvat až ťažký, život ohrozujúci stav.

anis

bola som, dala mi lieky fixit 180 a mastičky... ale nič, akurát po zobraní tabletky sa to utlmí ale nemizne to.