Chcem sa Zabiť!

Príspevok v téme: Chcem sa Zabiť!
Beáta!

Mám 16, a chcem umrieť, stáke na to myslím, Bola som aj na psychiatrii kvoli tomu velmi dlho od februara do mája, ale neak mi to nepomohlo :( niekolko krát som sa oto pokusila ale po každé ma zachránili :( Neviem čo mám robit, mám aj lieky ale neužívam ích.Aj tak mi nepomáhali, tak načo ích budem brat?Radšej si ích šetrím aby ten další pokus bol 100%tní.Síce už mám neskutočne vela liekov že to by ma už aj zabilo, ale ja chcem mat radšej istotu.Sama neviem či sa stoho chcem dostat alebo to radšej spravit.:( ak má niekto neaku radu bola by som vdačná.

Súvisiaci obsah

lost

A preto radsej nepisem "tak sa zabi" veci... I ked, musim uznat ze ked som otvaral tuto temu mal som dost nanic naladu a prave toto som si pomyslel, ale po precitani priveho prispevku (otvaracieho), som si uvedomil ze ajeje, to moze byt naozaj vazne..
A pripadalo mi to ako keby som sa vysmial niekomu do oci v realite, napr. niekomu kto ma seriozny problem.
Urcite velmi neprijemne, a naco kazit tento uz aj tak pokazeny svet :)
Mozno ma Beata stipku sebalutosti v tych prispevkoch, no nemam ani najmensie tusenie ako sa prave citi(la), nech sa snazim akokolvek "zosimulovat" dany problem.. avsak nikto nie je dokonaly, a ked je na dne, tak pride ta sebalutost a tak radsej pomoct dobrym slovom ako zatratenim.. Je to tazke..

lost

kraaska

- nie vzdy je to tak..

najskor moze volat o pomoc a potom negativne komenty by cloveka mohli aj postrcit za utes, podla mna :)

Nikdy nevies ako labilny* (nie v zlom) je clovek na druhej strane.
* myslim to ta ze v zlom psychickom stave, labilny preto, ze labilne veci stati postrcit a padnu (stol, domcek z karat) a padnut moze aj ta psychika/vsetko okolo toho.

Staci jedna hra a www.youtube.com

Netusim ako velmi si ten dany (alebo nahodne okoloiduci) citatel moze viazt slova ku srdcu, staci vyssia citlivost a bum.. Nechcem byt spolupahcatel :D :)

To mas ako v realite, staci niekomu povedat (i ked pravdu, ale) velmi krutu realitu do oci, moze to zniest "tvrdo/flegmaticky" ale vnutorny svet sa mu/jej zrutil... Nie kazdy ma nepriestrelnu psychiku a myslim si ze dobrou taktikou by sa dalo velmi velmi vela ludi psychologicky znicit, az tak ze by spachali samozvrazdu.. Neskusal som to, ani nechcem, no ale rad by som sa mylil v tomto, to len moja mala teoria :)

Beáta!

Možno máš pravdu že ten kto chce sa zabije aby otom nikto nevedel,ale ten kto len aspon trošku verí a chce pomoc tak nie vždy si to nechá pre seba, ale ako bolo aj nišie písane kto nezažil nevie(nič v zlom)

Beáta!

Jéééj dakujem za povzbudivé slová,Tento krát mi velmi dobre padli :) dakujem.Asi máte pravdu, bojovat sa oplatí už len aj kvoli kamaratom a tím ktorích mám rada :)
Je lahké si zobrat život!ale nieje to hrdinstvo ani riešenie.Možno mi tieto slová pomožu, a naozaj budem bojovat a snažit sa absolutne na smrt nemysliet :)Možno to bude zo začiatku tažké ale teraz verím že sa to dá zvladnut... Síce posledné dni neviem spávat, ani som tri dni absolutne nič nezjedla a dost som aj schudla.Ale verím že to bude všetko ok!!! Ešte raz moooc Dakujeem za povzbudenie. :)

rena23

Beatka, vydrz! Ja som si presla tym, cim aj Ty a velmi dobre Ti rozumiem. Moja diagnoza je uzkostno-depresivna porucha a este pred par mesiacmi som zufalo chcela-nechcela spachat samovrazdu, lebo som prezivala neznesitelne uzkosti a mala som pocit, ze smrt je jedine, co mi pomoze, lebo sa to uz nedalo vydrzat. Kto nezazil, nepochopi! Vtedy mi sice smrt pripadala ako jedine vychodisko, ale co mi branilo bolo, ze mam 2 deti a predstavila som si ako by tym cely zivot trpeli. Bolo to hrozne - na jednej strane tuzba zomriet, na druhej zufala snaha to neurobit, aj ked by to bolo vykupenim! Teraz som rada, ze som to neurobila, pretoze mi uz zabrala liecba a zase sa tesim zo zivota a verim, ze to dokazes aj Ty, aj ked tomu teraz neveris! Ale liecba depresie je beh na dlhe trate a musis byt velmi sebadisciplinovana, ak chces vyhrat (aj ked teraz nemas chut bojovat, preto by bolo dobre, keby Ta do toho niekto nutil - tak to bolo aj v mojom pripade)- 1. Okamzite zacni brat lieky, presne podla predpisu - nevyhodou antidepresiv je, ze strasne dlho trva, kym zaberu (niekedy to trva aj 2-3 mesiace a na zaciatku sa Ti priznaky mozu dokonca zhorsit- mne sa zhorsili priiiiiiiiiiiserne!), ale nakoniec urcite zaberu! 2. Cim skor si najdi dobreho terapeuta- ja mam najlepsie skusenosti s dynamickou terapiou 3. snaz sa fungovat co najnormalnejsie (robota, strava, hygiena...)- ja som strasne chcela ist na PN, lebo som sa do nicoho nevedela prinutit- psychiater mi to nedovolil a som mu za to vdacna. Zatni zuby a vydrz, nakoniec to zvladnes, tak ako som to zvladla aj ja! Drzim palce!!!!!!!

hmmmmmmmmmmm

Beatka, prezivas najtazsie obdobie svojho zivota,ale pevne verim,ze coskoro sa dostanes z toho a ukaze sa aj v Tvojom zivote slniecko.neviem sice co sposobilo taky tazky stav u Teba,ale chcem Ti povedat,ze verim,ze najdes pozitivne stranky zivota a novu chut do zivota.na lieky a samovrazdu zabudni.okrem toho ze sa pripravis o dar zivota,ale zasadis dalsu krutu ranu inym-rodicom, ak mas surodencov a priatelom.nechcem zniet frazovito,ale obdobie dospievania je to naj najtazsie obdobie, kazdy presiel nejakou fazou pochybnosti, sklamania sa, zmatku a mozno nepochopenia.a o par rokov sa nad tym len zasmejes,ako ja na sebe:-D.
najdi nieco ,nejake hobby alebo sa prihlas napr do nejakej charitativnej organizacie, kde budes pomahat inym a toto ti pomoze najs cestu, zmysel a zabudnut na vlastne trapenie.a nezabudni-dakto Ti daroval zivot a preto nemrhaj tymto darom!

kafe

Hm.. To nechceš zakúsiť aké to asi je? ŽIŤ, byť šťastná, vyrovnaná, mať to, po čom túžiš, objavovať ako asi svet (život) funguje.. veď ak sa ti to aj nepodarí dosiahnuť, vďaka Bohu raz určite umrieš. To ti garantujem na 100 percent :) Takže to, že raz určite zorieš, nech je tvoja istota. A predstav si, nepotrebuješ kvôli tomu ani pohnúť prstom... proste to príde, keď to má prísť a bude to určite v ten správny okamih.

Ty si svoje želanie formulovla veľmi jasne a stručne - CHCEŠ.. takže to s tebou neni až také zlé. Lebo chcenie je základ. Mala si trochu blbú štartovaciu pozíciu, tak sa najprv obzri do minulosti a odpútaj sa od nej. Odpusti ľuďom, ktorí ti ublížili (hovor si to v mysli-chcem odpustiť rodičom..), ak si na nich naštvná, vyjadri a uvoľni svoju nahromadenú zlosť (krič, búchaj do vankúša, predstav si, že sa s nimi rozprávaš, všetko čo ťa ťaží a štve im povedz alebo napíš a potom to spáľ). Možno to bude stačiť robiť týždeň a potom len z času na čas.. všímaj si svoje vnútro a pocity a sama uvidíš, kedy už stačilo. Keď dokážeš odpustiť svojim blízkym, dokážeš odpustiť aj sebe.
Pamätaj si, že najdôležitejší človek pre teba, si ty sama. Nauč sa mať rada samu seba, jednoducho to CHCI, pochváľ sa za to, čo sa ti podarilo, odmeň sa.. a ak si niečo spackala, povedz si, že druhýkrát to zvládneš lepšie. Ďakuj za veci (situácie, ľudí..) ktoré máš rada, snívaj a pracuj na tom, čo CHCEŠ. Keď si smutná vyrev sa, vypíš, choď si zabehať, hlavne pusti smútok (hnev) von a nedrž ho v sebe.

Držím päste dievča. Zabiť sa dokáže hocikto. Niekto to robí pomaly - drogami, jedlom, stresom alebo strachom (umierajú zaživa) niekto rýchlo - žiletka, koľajnice.. Ale žiť a vychutnať si život, to z tých 6 miliárd ľudí dokáže veľmi málo jednotlivcov. Nechceš byť jedna zo stoviek miliónov?

cukrik 20

ahoj,podla mna to mas velmi tazke,ze sa rodina takto k Tebe zachovala a v tvojom veku,neviem co sa stalo,ale urcite to bolo vazne ked byvas u tety,nic jednoduche aj to,ze popri skole musis pracovat,a aku mas pracu mozem vediet?,ja mam depresiu tiez a v marci som sa chcela otravit liekmi,ale ja uz som to vela krat olutovala,pretoze ak sa najde co i len jeden clovek ktoremu na tebe zalezi,potom mu nesmiem ublizit to som si povedala ja a uz je to lepsie,ale tie depky su otrasne a urcite nejaky aspon ten najslabsi liek radsej uzivaj,ja ked ma prepadnu myslienky dam si lexaurin,medovkovy caj,spomeniem si na frajera a je to lepsie,viem psychiatria je o nicom,bola som tam ked som sa chcela zabit asi 2 tyzdne,ale uz nechcem aby sa to zopakovalo,popremyslaj aj ty,venuj sa mode,potes sa nejakym novym oblecenim,sminkami,mne to pomaha,ale zas ak to teba nebavi,ja pozeram aj telenovely to ma tiez ukludnuje