Nemam nervy ja moju svokru

XXYYZZ

Nemyslim si ze vzdy je to vina nevesty,preco ma svokra rozdelovat ludi,ktori sa lubia...nie vzdy ide o lasku,castokrat je to len o tom jej pohodli,ze syn vsetko porobi doma...a ona nemusi nic...Snazit sa mozme kokolvek sa otvorit sa druhemu,ale pokial o to ten druhy nestoji je to zbytocne...Ja to mam tiez doma a som uz z toho na prasky...ale ona ma syna len ked nieco potrebuje e len to je dobre co ona chce a tak sa zit neda.KAZDY MA PRAVO NA VLASTNY ZIVOT!A ked to inak nejde,tak aj bez svokry,pretoze nikto si nezasluzi jej urazky,nadavky a komandovanie!

opalka

nika LV

odpadavam z niekotrych prispevkov...ja som nenromalny flegmos,a le ked clovek ziej v takomto prostredi, zmocni sa ho beznadej a ano,aj agresivity

Nika nie je ta, co my vyhladat pomoc, je mlada zena aako kazda druha,aj ona ma svokru, ktora si mylsi, ze vsetkym prejde cez rozum an a svete to bude tak,ako ona chce
ludia, prosim, kym to nemate doma, nesudte
odstahovat sa je asi jedine riesenie,ale ak to financne nezvladaju ? musis si Nika vybrat, co dalej, lebo si znicis vlastne zdravie ako ja

clovek moze byt uctivy, dobry, snazit sa, ale ked zije v takomto prostredi, je jasne, ze sa zmeni aj jeho slovnik,aj vsetko, aj ja som uz starsne vybusna, a nesuhlasims tym, ze mat uct k svokre len tka,...a za co? ze porodila mojho muza?

ja uznavam ,aby mali uctu ludia k sebe navzajom, ako clovek k cloveku....nie nevesta alias chuderka poslusna mladsia....k pani SVOKRE !

Lemurik

A co sa toho najomneho, elektriky a plynu tyka... stale v tom nevidim ziadne prizivovanie sa aj keby platili iba presne do posledneho centu len to co sami minu. Prizivovanie by bolo keby to vsetko dostavali zadarmo a nedavali za to svokre ziadnu protihodnotu.

Lemurik

swistica, preboha, ako mozes porovnavat zapnuty pocitac a potrebu ist na toaletu??? Asi sa mi sniva.... A ja tiez nikoho neposielam na psychiatriu, ako som uz napisala, nemozem ju hodnotit objektivne ked nepoznam jej verziu, ale podla toho co pise o jej spravani a rodinnej historii nika, si myslim ze by nebolo az tak zle prehodnotit to s odbornikom a napisala som to nie preto, ze by som tej svokre chcela nieco zle, ale preto, ze z danych udajov naozaj MOZE (nie "musi") byt chora. A to tvoje riesenie je sice takto cierne na bielom naozaj neskutocne jednoduche... ale bohuzial pre mnohych ludi skutocne len v tej teoretickej rovine. A mozno som divna ja, mozno by som sa mala zavriet do svojho imaginarneho sveta kde si ludia pomahaju a zalezi im jeden na druhom, ale len preto ze si to niekto nemoze dovolit, alebo nema tu odvahu odist niekam kde nikomu nerozumie a kde je uplne strateny, si nemyslim ze je to zly clovek alebo ze by ho ostatni mali nechat skapat. Vobec si nemyslim ze nieje normalne byvat u rodicov pokym si to sama dovolit nemozem. A to hlavne na Slovensku kde ceny nehnutelnosti (a prenajmu) su vzhladom na svoje kvality a slovenske platy neuveritelne prehnane. Nehovoriac o tom aka je u nas nezamestnanost a pracovne podmienky vo viacerych firmach. Ja nebudem sudit ani niku ani jej svokru lebo ich nepoznam. Je uplne mozne ze to bola nika kto zacal tuto hadku ale to ja neviem. Mohla to byt svokra. Ale to tiez neviem. A len tak mimochodom to nevie asi nikto z vas... alebo sa mylim?

jajka001_

nika - jedine ignorovat, nic ine sa s tym robit neda. ked uvidi ze si moze hovorit co chce a vas to nerozhadze, necha to tak. alebo jej to sem tam vrat rovnakou mincou, mozno sa uvedomi. ale lepsie je ignorovat. pokial sa chovate normalne a upratujete, nemoze vas rozhadzat frflanie ze ides v noci na wc. nech si frfle. svokry su alergicke na nevesty. a odstahujte sa cim skor.

soffa

a teraz si predstavte vy...co ak by k vam prisla nevesta a zacala vam skakat po hlave.ja nehovorim ze to robi nika z LV,ale co by ste robili vy,keby vo svojom vlastnom vam zacala rozkazovat nevesta.?!najlepsie riesenie je sa odstahovat...hlavne veeeeeeelmi daleko.potom sa zlepsia vztahy,urcite.mne by sa to nepacilo,to urcite,ja sa priznam.v jednom dome ma byt len jedna gazdina.

tak

tu predsa nejde o to, ci su prizivnici, alebo nie, nepomoze ani ignoracia, ... tu je len jedno riesenie, tak to vidim ja, odstahovat sa, osamostatnit sa, ... Nika napis Tvoj nazor, lahke to nemas, ... ano asi vacsina by reagovala ako Ty, ... ale co ak jej nabuduce ozaj jednu prasknes, co potom, nemam ani potuchy, ...

swistica

Lemurik: citala som diskusiu, myslim ze plyn a elektrinu platia to co aj spotrebuju, najomne bude zrejme symbolicke kedze pise ze si nemoze dovolit prenajat byt. Takze preto hovorim ze je prizivnicka. Druhy pohlad moze byt ten, ze pokial je svokra vo vlastnom byte ma predsa narok na svoj klud. Viem ze napr. kamarat nemohol po osmej byt na pc, lebo ostatnych v byte rusila klavesnica, najskor mi to bolo cudne, ale ked som tiez raz chcela spat a niekto v izbe bol na pc,tiez ma to rusilo. Takze naozaj to mozno svokru rusi a pokial nepozname jej verziu netreba ju posielat na psychiatriu. Riesenie je totiz velmi jednoduche: dospeli ludia nemaju co byvat u ,,mamicky" a nechat sa vyzivovat ale maju riesit vlastne byvanie. Neverim ze nemaju na prenajatie jednoizboveho bytu. A ak naozaj nemaju tak nech si zbalia kufre a idu do USA,UK alebo neviem kam ... a idu si na neho zarobit, tak ako to robí kopec mladych ludi. Je to podstatne efektivnejsie ako sa vyhrazat zabitim!