St John's Wort & 5-HTP

Mirecku

Vdaka mnohym komentarom od RNG, ktoremu velmi vdacim za rady, som dosiel na 5-htp a poviem vam ze to je super. Normalne po troch dnoch zimneho pocasia som bol vyskereny jak nikdy. Mne to teda zabera pri tvorbe serotoninu. Asi kazdy clovek je iny ale ked si pozriete hodnotenia uzivatelov na iherb.com tak 5-htp je lider co sa tyka tvorenia serotoninu. A hlavne treba sportovat a jest esencialne aminokyseliny ktore podporuju aj ostatne neurotransmitery. Z prirody je super zase banan ktory obsahuje aminokyselinu L-tryptofun ktory sa v tele rozlozi na 5-htp a z toho sa uz len spravi serotonin. Cize inak povedane 5-htp je skratka. Citajte wikipediu a studujte vedecke clanky...potom zistite ze tie AD su vazne sracky.

RNG

Ja som este minuly rok bral citrat zinku, ktory som objednal v roku 2001. Chelaty su pravdepodobne kratsie trvanlive(aminokyseliny) ale iste aspon 2 x tolko ako vyrobca hovori, lebo su silne koncentrovane, desicovane(vysusene) a dokonca flasky casto plnene dusikom proti moznosti oxidacie.
Zinok v mensich mnozstvach sa ale zide aj tehotnym, lebo je potrebny aj pre vyvoj dietata.
Nezabudaj na rybacie oleje a extra mineraly(tj vcitane zinku) lebo na kostru dietata sa spotrebuje extra viac, nez normalna spotreba zeny a dieta vyrabuje matku bez milosti(alebo matka da aj posledne?). To vedie casto k uvolnenym zubom, ciastocnej osteoporoze a nervovym problemom z nedostatku mineralov. Tomu sa ale da doplnovanim velmi lahko vyhnut, co je zaroven dobre aj pre plod, najma v poslednych 3 mesiacoch vyvoja, ked je spotreba najvacsia.

usiko.

RNG /pardon, je to od temy, ale este vas odchytim, ked uz ste tu/...mam este od vas zinok proti akne a chelatovany zinok, expiracia do 04.11., chcem sa opytat, dokedy sa este moze brat? Pretoze tieto veci su fakt fantasticke a tu nic take nezozeniem, ale teraz som tehotna, a tak to brat nemozem, lebo beriem ine vitaminy pre tehotne a lekar neodporucal. po porode chcem zacat opat brat, takze ako dlho po expiracii sa toto da este brat?
dakujem pekne

RNG

Byliny vydrzia ovela dlhsie, ako je expiracia.
5-HTP je vytazok z bobu (africky konsky bob)
Samozrejme probiotika su casto neucinne este pocas "zarucnej lehoty", staci, ked sa pri skladovani a transporte na chvilku prehriali.
Naviac su aj take vyrobky, ktore neznesu ani len izbovu teplotu este stale na trhu!
A na citricidal, jod alebo KCl je prakticky trvanie neobmedzene napriek zarucnej lehote.

usiko.

luka kvetov,

Mam este jedno cele balenie , plus trochu v starom baleni St Johns Wort -expiracia zial 07/2010, a jedno cele balenie 5HTP ,plus trochu v starom baleni , expiracia 02/2011.

Poslem ti to za cenu postovneho, aby som nemala naklady, ozvi sa mi na mail, dohodneme podrobnosti.

RNG, viem, ze aj doplnky sa mozu brat par mesiacov po expiracii, mozete to potvrdit? Nechcela by som aby to niekomu ublizilo.....

RNG

Usiko, v Nemecku sa dnes predpisuje viac antidepresantov obsahujucich vytazky z SJW, nez patentovanych chemickych liekov. Takze su asi miliony ludi, ktorym to pomaha.
Inac aj ja poznam uz desiatky ludi osobne, najma zeny, lebo tie maju silnejsiu citovu stranku, ako muzi, co to s uspechom pouzivaju. Ale ako som povedal, z povodneho vyskumu v Nemecku vysledok prave vyse 15 lekarov, SJW pomohlo ciastocne alebo znacne 80% pacientom, co je viac, nez akekolvek ine antiodepresivum. Samozrejme to nie je 100%, lebo nizko serotonin nie je vzdy dovod depresii, su tam aj ine mozne nizke hladiny neurotransmiterov a ine fyzicke a psychologicke dovody.
U mnohych je to napr nasledok zamorenia tazkymi kovmi, priemyselnymi chemikaliami, toxinmi z roznych mikrobialnych nakaz a podobne. Takze tam treba adresovat druhe priciny, nielen znizenu hladinu serotoninu v mozgu.

usiko

luka kvetov,

...brala som to podla doporuceni RNG, presne tolko, kolko mi povedal, a nic.....

...ja zijem zdravym zivotom , nejem sladke, ani vyprazane, dobre kombinujem stravu, som vegetarianka, sportujem, vela sa hybem, mam pracu, co ma bavi, neberiem lieky /atb tak raz za dva roky ked je nutne, a ine lieky vobec/.....takze nejake zamorenie, parazity a podobne veci su u mna neprvdepodobne. Som uplne zdrava, krv vyborna, teraz som tehotna, bez najmenich tazkosti.....ani nohy mi neopuchaju ani krcove zily, nic...jem, co chcem....takze som ok.....mala som depky,pretoze podla mna boli sposobene tym co sa v nasom vztahu s priatelom dialo. On je proste tazka povaha, vraveli mi to aj ludia, co ho poznaju, ale ja som si myslela, ze ku mne sa bude spravat inak......zacal sa, ale az po rokoch pochopil, ze svojim konanim mi ublizuje.....no a vtedy prestali depresie a smutkove stavy......

St Johns Wort a 5HTP som brala podla davkovania odporucenom RNG ale zial, ani nahodou.....inak, mne sa zda, zxe RNG je jediny, komu pomohli...lebo este sme tu na nikoho takeho nenarazili...

...ano, vedci zistili ze zvysuju hladinu serotoninu, ale mozno mali aj zistovat, ci sa pacienti aj CITILI lepsie.....to by asi bolo pre nas smerodatnejsie....

...inak, ako vravi RNG, to, ze mas tie stavy kvoli nizkej hladine serotoninu je mozno pravda, mozno nie. Proste to psychiatri takto povedia a nasadia lieky. Podla mna moze byt pricina niekde inde, ale pre nich je jednoduche tvrdit toto.....nikto ti nebude podrobne skumat priciny tvojich stavov, ked je jednoduchsie vypisat lieky, za ktore dostane lekar prachy......na tvojom mieste by som skusila odhalit pricinu tvojich stavov, mozno cez dobreho psychoterapeuta.....mozno ju nenajdete, a jedine riesenie budu lieky...ja neviem......proste tie psychicke zalezitosti u cloveka maju podla mna koren uz v detstve, v tom, co si zdedila po rodicoch, v zazitkoch a situaciach, ktore si pocas zivota prezila....to si nesies so sebou a mas to......

.....ja ti tie doplnky pozriem doma a napisem ti ci su este v pohode, ok?

RNG

Inac depresia mozu mat aj rozne ine dovody, ako napr zamorenie tela, invazie parazitov, toxiny z mikrobialnej cinnosti ci uz v tele alebo mimo tela.
Snad najznamejsie je zamorenie ortutou a jej nasledky na nervoch, candidove infekcie, aflatoxiny z plesni na jedlach a ich surovinach(obilie, ovocia a najma peanuts=podzemnica olejnata a produkty z nich)
Ale su aj ine zamorenia, ako rozne farmaceutika, ktorych sa telo nevie zbavit(vcitane mnohych antidepresantov a pomocok na spanie), olovo, kadmium, pesticidy, priemyselne chemikalie a samozrejme zmes toho vsetkeho uvedeneho.

O odmorovani som uz castejsie pisal vselikde, mozete si to najst aj na Google.sk pod cistenie/odmorovanie, chelacia, RNG
a v inych temach, ale aj tu na tomto fore, takze si zadajte klucove slova. Nieco toho je aj v teme depresia, zialbohu je to tam hlboko pochovane.