Aký šport, pohyb je vhodný?

Príspevok v téme: Aký šport, pohyb je vhodný?
hrncek

Ahojte, mam dost velku nadvahu,m stravu som upravila, a celkom sa mi dari uz dlhsi cas.len mam malo casu na pohyb, kedze je cas brigad, mam dve prace, v jednej stojim aj 12 hodin na nohach a teraz je k tomu strasne teplo. Takze sa neviem donutit ist von na korcule. Asi by ma v tom teple na korculiach na hrazdi porazilo, chodievala som po veceroch, ale teraz je aj vecer teplo.....Rada som cvicievala kalanetiku, len neviem nakolko je vhodna na chudnutie, kedze je taka pomala, kludna.Chcela by som chodit behat, len mam take zmiesane pocity z pohladov okolia, a to aj ked korculujem, takze beh by bol este horsi, mam pocit, ze sa na mna tak pohrdavo pozeraju, ze aj tak si tucna, tak na co behas.....a beh by bol zreaizovatenejsi u mna, kedze mam malo cas, a behat mozem hned z domu a nemusim ist spojom na hradzu co mi zaberie dasi cas.....

mate59

tak začni so svižnou chôdzou a striedať to s poklusom,tzv. indiánsky beh.Závisí to od tvojej kondície,v Blave tratí je spústa...

hrncek

lemurik, ja sice nemam 100, ale ani 80....stravu som uz upravila, a dari sa mi, praveze mam opacny problem, ze mi vobec nechuti, ale to bude tym teplom pravdepodobne.....na trenera nemam peniaze...

hrncek

nie som z TT, ja som z BA momentalne....viem, ze plavanie by bolo najidealnejsie, ale do plaviek ma nedostane nikto....a tancovanie mi ani netrklo, to by bolo tiez fajn, aj ked moj zmysel pre rytmus nie je bohvieco, ale tak za pokus by to stalo :D, aspon by bola sranda, asi si pozriem nejake kurzy alebo nieco, lebo susedia pod nami by to asi neprezili.....bicykel som tiez chcela, ale nemam ho kde uskladnit.....len ma stve, ze ked mam cas, tak je vonku strasne teplo, a na tie korcule som sa dnes nedostala, lebo ma to teplo uplne vycerpalo po vybovovackach v meste....skusim asi ten beh, alebo korcule skoro rano....a co ta kalanetika? nekusali ste to niekto? mne sa zdalo, ze ked som to cvicievala, tak sa mi postava pekne upravila, aj ked som vela neschudla, len ma nebavi dlho, rada ju cvicim, ale je to nudne

Lemurik

hrncek, neviem sice aku mas nadvahu ale pokial je to naozaj velmi vela mozno by si to s tym behanim mala trochu prehodnotit. Ak je to velmi velka nadvaha tak sa odporuca zacat najprv s upravou stravy a az neskor k tomu pridat cvicenie, zo zaciatku skor nejake "kludnejsie" napriklad to uz spominane plavanie, bicyklovanie... proste veci co nezatazuju klby. Ja osobne mam pri vyske 174cm vahu cca 100kg a behanie mi bolo od mojej lekarky zakazane prave preto ze som na to este prilis tazka a poskodenie klbov by mohlo byt nezvratitelne. Tiez sa odporuca mat svojho trenera ale to si nie kazdy moze dovolit, no pri skutocne tucnych ludoch je to naozaj dobre, clovek nikdy nevie co sa moze stat... navyse v takychto horucavach... Neviem vsak ako si na tom ty, casto tu totiz pisu dievcata co maju nadvahu mozno 2kg a uz sa im zda ze je to koniec sveta :)

mate59

momentálne počasie nie je vhodné na šport ako je beh, ale bike a korčule sa dajú.
S pohľadmi iných si to len vsugerúvaš,nemaj obavy ,že sa na teba niekto pozerá.A ak áno, asi tak, ako sa ty pozrieš na niekoho, kto popri tebe prejde na chodníku.
Na chudnutie je beh super,vytvaruje ti postavu,spevní svalstvo,zničí tuky.Až sa ochladí, začni.Vhodný je teraz napríklad svižný pochod,pripravíš sa tak pomaly na beh a aj po dlhom státí na brigáde,bude dobrý na rozprúdenie krvi.

bla.bla

hrnček a odkiaľ si? Ja by som tiež chcela začať trochu športovať, behávať alebo chodiť na aerobik, ale nemám s kým... Ja som z TT.

vevericka

no behanie, korcule su velmi dobre sporty na chudnutie..kedze teplo najidealnejsie je teraz plavanie(to je dobre aj na chrbitcu a nezatazujes klby)
a ani bike nie je na zhodenie:)
kasli na to, co si o tebe myslia ostatni, myslim, ze si to len vsugerovavas, ze sa teba divaju.
btw nezabudaj na kvalitnu obuv na ten beh..drzim palec:)