Neurolog

Anonim5678

Mám na penyse malú vyrážku ktorá sa končí bielou bodkou. Som v puberte chcel som sa spýtať či je to normalne? Prosím opíšte mi.

Jarca1987

Dobry den.Mam magneticku rezonanciu lumbalneho segmentu s diagnozou.v sgm L4/5 protruzia na sirokej baze s intrakanalikularnym presahom 3mm s anularnou disrupciou,sekundarna relativna stenoza spinalneho kanalu.V sgm L5/S1 chondroza a bulging disku,lahka sekundarna relativna stenoza spinalneho kanalu.Lumbalna spondylatroza L3-S1.Idem s tym k neurologovi a hovori ze mam len trosku posunute platnicky ziadny vazny nalez,ale ze tu je iny problem nejaky zapal imunity kedze mavam aj bolesti zaludka,no nevie zistit aky tak mi odporuca ist na nejaky pristroj ktory je spoplatneny nie malou sumou aby zistil co mi je.ale kedze uz doktor vypytal odo mna dost penazi za rehabilitacie nemam na to.a aj tak by som nemala.odmietol mi aj slovami "nemam cas "na moju otazku co presne ten pristroj je a na co presne sluzi a len ma presviedcal aby som si to dala spravit.tak sa vam chcem najskor opytat ci je normalne taketo jednanie s pacientom a druha otazka viete mi povedat diagnozu z MR?kedze ma to stale boli.Pri dlhsom stati alebo sedeni neviem co zo sebou?Dakujem za odpoved.Jarka

Londonbaba

Ahoj,

Prave mi prisiel vysledok z vysetrenia MRI s popisom ze: vzhladom na jej vek moze mat demyelinaciu na pravej strane posterior brainstem. Jedna sa o najdenu leziu (high-signal) v tej oblasti. Moze mi prosim niekto odborne -vlastne po Slovensky napisat co s tymto moze suvisiet? Ja viem ze modzog je velmi neprebaddana oblast aspon priblizit - prelozit ze co to v podstate moze byt a ake to ma nasledky eventualne??? Ja som v koncoch mam dobru anglictinu ale bohuzial nie vedecku - lekarsku :(

Dakujem

hfog

Nemusí to byť len neurologický problém, môže mať problém aj so štítnou žľazou, obyčajný stres alebo prinajhoršom onkologické ochorenie - určite však nechcem strašiť. Tu ti ale bez normálneho vyšetrenia neporadí zrejme ani odborník, keďže možnosti a faktorov je nespočetne veľa. Podľa mňa by mal v každom prípade navštíviť svojho lekára a ten ho už doporučí na všetky potrebné vyšetrenia. Internetová poradňa Vám v tomto prípade určite nepomôže.

ja2

MOZE DAT NEUROLOG NEJAKE LIEKY MANZELOVI KED JE NERVOZNY A S TYM MA NASTAVAJUCE PROBLEMY,KEDZE NEPRIBERA A NADMERNE JE?VED NIEJE MOZNE ABY CLOVEK KTORY NADMERNE JE VYDAL VIAC ENEGIE AKO PRIJME.URCITE O BUDE TYMI NERVAMI.PORADI MI NIEKTO KTO SA TOMU ODBORNE ROZUMIE?DIKY

hfog

No ja osobne neviem o tom že by bola niekde online neurologická poradňa, no možno niekto nájde...skús svoju otázku napísať aj sem, možno sa aj sem nájde niekto s podobným problémom a pomôže ti.