Amalgámové plomby

Príspevok v téme: Amalgámové plomby
rena23

Vela sa tu pise o tom, ako amalgamove plomby negativne ovplyvnuju zdravie. Tak mi nedalo a spytala som sa na to mojej zubarky, ktora je pokladana za najlepsiu odbornicku siroko-daleko a sleduje vsetky info v tejto oblasti. (Kader aj v celoslovenskom meradle.)Dozvedela som sa, ze amalgamove plomby sice nie su idealne, ale stale najlepsie, cim je mozne "zaplatat" vyvrtany zub. A ze info o ich skodlivosti pravdepodobne vypustil farmaceuticky priemysel, pretoze chcu, aby sa davali biele, ktore su udajne poriadne neodskusane, este vacsie chemicke svinstvo ako amalgam, ale najma podstatne drahsie- je to biznis! Urobili to sikovne- psychologicky tah - ziskali na svoju stranu ludi, ktori sa snazia byt priekopnikmi zdraveho sposobu zivota, ti im na to skocili, robia im zadarmo perfektnu reklamu. Sefovia farmaceutickych firiem sa v tichosti tesia a zhrnaju peniazky. Alebo, odporcovia amalgamu, pokladate za najlepsie riesenie vytrhnut pokazeny zub? A cim by ste potom hryzli zdravu surovu stravu?

MercuryDeath

Zhrniem linky: Biela fotokompozitna vypln zubu je najlepsia po vsetkych strankach. Naopak "čierna" amalgamova je najhorsia. Preto ju treba opravovat a zubar zarobi. Biela vypln vydrzi cely zivot bez jedineho kazu. Zubari by nemali pracu. Preto zubari odporucaju to najhorsie.

usiko

stale si myslim,ze ak zubar nedokaze kvalitne zaplnit zub amalgamom, tak sklzne do tvrdeni ze biela plomba je lepsia,lebo bla bla bla.....faktom je,ze len neviem plombovat.......

usiko

mne lekar zubartiez vravel, le biele mi da len ked je to nutne /mimochodom, odpadavaju omnoho skor ako amalgamove/, pretoze amalgam je trvacnejsi a biele su nanic, sui len esteticky pekne....a moj zubarje moderny, stale studuje, chodi po konferenciach a je najlepsi vmeste......za biele doatva viacpenazi, takze ak by bol naprachy a nezalezalo by mu na pacientoch, tak mi vsadedabiele.....ludia zase naleteli bez toho, aby poznali suvislosti.....

Well

Zatiaľ nie je známa žiadna odborná štúdia, ktorá by preukázala ochorenie človeka, ktorého príčinou by bolo používanie amalgámu ako výplňového materiálu.
lesk.cas.sk

Ak chcete biele plomby, možno ešte urobiť porcelánovú, tú však robí zubný technik na základe otlačku, je drahšia ako biela plomba.

mirka 23

Tak to maš potom fajn zubarku, lebo lekari večšinou odsudzuju alternativu.
A je pravda, že netušim, z čoho su tie biele plomby.

rena23

Mirka, k tejto zubarke chodim uz 16 rokov a dovodom, preco jej tak doverujem je, ze ma holosticky pristup, co je u nasich lekarov velmi zriedkave - zaujima sa aj o alternativy, aj o suvisiace systemy, nie len o zuby. Casto sa stalo, ze za mojim problemom so zubami hladala priciny uplne inde, ci uz psychicke alebo fyzicke. Preto viem, ze by to nepovedala len tak! Netvrdila, ze amalgam je idealny, len ze je to zatial najlepsie mozne riesenie. A tiez, ze viac tazkych kovov ako z amalgamu sa v nasom tele usadi z vody, potravy, vzduchu...

mary-anne

no ja mám všetky plomby amalgánové v ústach :) .. no je ich síce dosť, ale v pohode, už niekolko rokov . :)
ale tak všetko v lekárstve sa točí okolo peniazov a aby len zarobili na ludoch.klasika ..