Polyp hrubého čreva

Príspevok v téme: Polyp hrubého čreva
verula

Dobry den. Mám takýto problém, 2 x som už mala polyp na hrubom čreve , ale boli male , teraz som nebola u lekarky na gastro uz 3 roky i ked som mala obtiaze stale som sa chystala , a potom som neisla kvoli inemu zaneprazdneniu a bola som na seba nervozna , až konečne teraz som isla , ale asi uz neskoro, Naša lekárka mi našla polyp velky stopkaty vraj 1.5 cm velky na 2 cm stopke a široky vzala mi vzorku na ktoru ešte , len čakáme obavam sa toho najhoršieho , ona mi ten polyp neodstranila vraj je siroky a velky a preto na Klenovej v Ba mi ho maju odstranit po spresneni hystologie, velmi sa bojim .že to nedopadne dobe ,mám 50 rokov , Načo mám rátat ? Su tieto stopkate polypy aj zhubné? Konečne som sa dočkala vnučky a teraz ja musíím odíst ? :-( Dakujem za odpoved A ešte by som rada vedela či to nebude komplikovane odstranit ?

lakmus

Dobrý deň som niekoľko dní po kolonoskopii a odstránení menších polypov o ktorých som nevedela. Do nemocnice som sa dostala pre krvácanie z konečníka, ktoré spôsobila moja diétna chyba. Pri vyšetrení zistili, že mám poranené črevo z tvrdej stolice. Takže polypy odstránili počas kolono. Lekár ma ukľudnil, že výsledky by mali byť dobré, no ak by tam zostali, mohlo by sa to časom zvrhnúť. Takže ja som vlastne rada, že sú preč.

A čo je podstatné, začínam inú životosprávu. Stravovať sa budem doma, a pripravovať také jedlá, aby moje črevá pocítili zmenu.
Vláknina, ovocie, zelenina, šošovica, fazuľa, hrach, kukurica, listová zelenina, brokolica, karfiol, ružičkový kel, figy, marhule, jablká, hrušky, slivky, jogurty, dostatok tekutín, pohyb, celozrnné pečivo a múku, tmavá ryža, ovsené vločky ...
Nie červené mäsá, alkohol, fajčenie, rýchle občerstvenia, vyprážané jedlá, biele pečivo...

Deane

Pred piatimi rokmi mi pri vyšetrení hemoroidov odstránili polyp a preto ma objednali na kolonoskopiu. Tam mi našli ešte asi dva polypy a nádorček ako višňa, aj tak vyzeral. Spýtal sa ma či môžem zostať v nemocnici 3 dni, že mi ho odstráni alebo prídem nabudúce. Tak som povedal nech to dá preč. Ku správe pripojil aj fotky, vyzeralo to ako keby to vypálil, neviem. Výsledok bol negatívny, tak to dopadlo dobre. Po 5-tich rokoch som sa objednal na kontrolu a keď už boli na konci mi sestra povedala že si masku s rajským plynom môžem dať dolu, tak som začal vnímať a videl som na veľkom monitore celé hrubé črevo. Bolo úplne čisté. Doktor pochválil že mám perfektne vyčistené a že tam nebolo vôbec nič.
Nefajčím, alkohol posledné roky takmer vôbec, nepotrebujem ho k životu. Hovädzie ani bravčové mäso nekupujeme, nevysmážame, snažím sa stravovať aspoň trochu zdravo.
No teraz mi zistili cysty na štítnej žľaze, ale to je iná téma.

Sablik

Dobrý deň mám 27rokov mám polypy na hrubom čreve je veľký 6mm..idem ho odstrániť otec zomrel na koncom rakovina linfatickych uzlín mám ženu deti velmy sa bojím taktiež má scény v konečníku Pali striedavo pichanie prosím vás poraďte my mám sa báť ?

Pytia

Dobry večer Vám prajem čitam a som stoho veľmi smutna zajtra mam 61.r. päť operacii a ktomu polip 4.cm vysledok bude o tyžden a neviem čo robiť poradte mi ďakujem všetkym za odpoved

Pytia

Dobry večer Vám prajem čitam a som stoho veľmi smutna zajtra mam 61.r. päť operacii a ktomu polip 4.cm vysledok bude o tyžden a neviem čo robiť poradte mi ďakujem všetkym za odpoved

Jefitto

Polypy samé o sebe zrejme ani nie sú nádory, a ak aj áno, tak sú určite nezhubné. Ak sa vyskytnú, je však väčšia šanca, že človek v budúcnosti môže dostať rakovinu. Dávajte si na to pozor mladá pani, dúfam, že žijete, ako sa má (t.j. nekúrite, nepijete veľa alkoholu, nekonzumujete nezdravé fast-food žradlo a pod. )

Ešte máte kopec času pred sebou, hlavu hore ;)

rumpel

Chodim na kolonoskopiu uz tri roky po sebe a vzdy sa nico njde su sice uplne male ale su.Prvy krat som bol po pedesiatom piatom roku a odvtedy chodim kazdy rok a urcite budem pokracovat pokial bude treba.
Drzim palce vsetkym co sa lieca a ostatnym doporucujem vysetrenie aj ked nie su problemy,ja som tiez nemal ziadne problemy ani priznaky isiel som len preto lebo som mal 55 rokov.

jjaro

dobry den chcem sa opytat mal som uz polip odstranili mi ho kolonoskopiou ale zda sa mi ze mam podstatne veci polip bojim sa ist lekarovy ze ma budu musiet operovat nevie mi niekto poradit aky velky polip vedia odstranit kolonoskopiou dakujem

chlap z hory

ppbf mila p. verula.rád by som vás upokojil,pretože ja som to na vlastnej koži prežil . v pondelok 14.oktobra mi vkošiciach kolonoskopicky odstránili polyp veľký 3-6 cm ktorý krvácal,takže som ušetrený od operácie a narkozy.výsledok z hystologie bol dobrý,pretože išlo ešte iba o dyspláziu stredného stupna,ktorá nie je zhubná.polyp bol veľký tiež stopkatý a samotnu kolonoskopiu určite vydržite aj ked nafuknuté črevo bolí,samotné odstranovanie polypu skoro necítite.prajem všetko dobre.