Priateľka s protézou?

Príspevok v téme: Priateľka s protézou?
Kenty

Zdravím. Napadla ma taká téma o ľudoch s protézou. Z môjho pohľadu ich neberiem ako menejcenných. Sú to ľudia ako všetci ostatný len bohužiaľ vo svojom živote mali troška menej šťastia.

Videla som športovkyne alebo športovcov a nemusia to byť len športovci, ktorý boli aj napriek svojmu hendikepu skutočne veľmi krásny.

Zaujímalo by ma čo si vy myslíte o takých ľuďoch, ako ich beriete a či by chlapy dokázali mať len ako kamarátku alebo aj priateľku čiže vážny vzťah. keď je tá osoba samostatná. Mali by ste s tým problém?

marmot542

moj kamarat ma priatelku, ktora asi pred rokom prisla o ruku. on s nou zostal co si velmi vazim. ukazal ze mu nejde len o vyzor ale ze ju ma naozaj rad. no a ja tiez by som asi nemal problem mat taku partnerku

0vecka

toto sa velmi lahko povie... ale casto par mesiacov po takychto vyrokoch necha jeden druheho aj ked tam ziadny takyto problem nieje....

alusinka

Moj chlap mi raz povedal... Kebyze mas 120 kil, kebyze prides o ruku, nohu, ucho, tak ta budem stale milovat...

Ked je medzi dvoma ludmi laska, tak je jedno, ci ma niektory z nich o koncatinu menej... Pokial by to jednemu z nich vadilo, tak to, o com si predtym mysleli, ze to bola laska, laska vobec nebola...

Asi tak...

zuzic

poznam babu..prisla o nohu celu...v maturitnom rocniku, velmi ju obdivujem ja by som to nedokazala, jej sny a ciele sa uplne rozplynuli a pritom som ju nikdy nevidela stazovat sa, ma priatela a su stale spolu ako pred nehodou tak aj teraz coskoro budu mat svadbu su krasni par stale usmiata a uplna optimizmu...

alusinka

Moj kamarat ma priatelku, ktorej sa robili na nohach nadory. Doktori jej povedali, ze jedina sanca aby to prezila je - nohu amputovat. Dievca to strasne nechcelo, myslelo si, ze bez nohy ju moj kamarat nebude chciet. Nakoniec to bol, ktory ju presvedcil, aby do toho isla... Dneska su uz manzelia, maju krasne zdrave dieta, a su stastna, mila rodinka ;))

Studovala som specialnu pedagogiku, takze mam k ludom s nejakym postihnutym, ci uz fyzickym, alebo mentalnym velmi blizky vztah. Poznam vela ludi, ktori niesu uplne "v poriadku". Ovela viac si vazia zivot, ovela viac si ho uzivaju, aj napriek svojim "hendikepom" .... A my "zdravi" by sme si mali mnohokrat brat z nich priklad ;)

Ja osobne ich beriem ako rovnocennych... ci su na voziku, alebo nosia protezu, alebo maju v ruke slepecku palicku... ;)
Lebo to posledne, co si zelaju je, aby ich niekto odsudzoval, nedajboze lutoval ;)

lost

Aj absolutne zdraveho moze zrazit niekto na prechode, ak ho rovno nezabije, bude mat protezu, alebo rovno vozicek...

katka k

to, ze nosenie protezy u mladych ludi nie je az tak zvycajne, neznamena, ze je to nieco zle. podla mna je to prijatelna vec a pokial samo dievca ma ine prednosti a myslim, ze kazdy clovek ich ma, tak moze spokojne zit :)

0vecka

ja by som sa cez to asi nevedel preniest... kebyze u zmam vztah a ftedy sa jej stane nehoda to mozno hej aj ked neviem po nejakom case... asi by som to vzdal... zalezi aj na tom ze o co ide. taky prst alebo ucho si myslim ze je este ok ale cela ruka alebo noha to uz asi ne

Najčítanejšie články