nespavost

Príspevok v téme: nespavost
ainkaa

Ja mam asi tiez nejaky problem...v poslednom case vela premyslam.predtym,ked som taketo rozmyslacie chvilky nemala,citila som sa byt stastnejsia.moj zivot nie je prechadzka ruzovou zahradou,no niekedy som to zvladala celkom dobre,akosi menej citovo som k tomu pristupovala,ale veci sa zmenili a teraz trpim nespavostou a akousi celkovou nespokojnostou zrejme.
moja mama je uz 11rokov dusevne chora a mne robi problem vyrovnat sa s tym,ze jej nedokazem pomoct v tom,aby sa citila lepsie a to hlavne posledne 2roky,pretoze travim viac casu doma, s nou. mala som problemy aj v skole so skuskami pretoze som tuto situaciu u nas doma nezvladala(a moja mama bola uplne mimo z toho,ze sa mi nedari,mala silne depresie)a zrazu som bola aj ja na totalnom dne z toho vsetkeho-chytala ma beznadej a bezmocnost a strach ze pokaslem skolu a ze sposobim zhorsenie jej uz aj tak poskodeneho zdravia.a kazdy den som plakala aj 3x,ale nakoniec som to nejak ustala a pokracujem v studiu.vtedy,ked som toto prezivala,nikomu som to nepovedala,lebo som nechcela nikoho zatazovat.neskor ked uz bolo lepsie,vyrozpravala som to kamaratke a to mi dost pomohlo.mozno aj tu tkvie moj problem,ze sa nemam velmi komu zdoverit.priatela nemam a kamaratky su daleko,hoci su vzdy pri mne,ked potrebujem ich podporu....

ak k tomu mate co dodat,piste.

ainkaa

dakujem za rady:)
ja som si myslela, ze psychologovia su vsetci sukromni. som zvedava, ci v mojom okoli je aj nejaky statny. akonahle to bude mozne, pojdem za svojou obvodnou lekarkou a poradim sa s nou, pretoze takto uz nevladzem dalej. nemam uz silu nahovarat si, ze to zvladam.

smii

aj psychologovia su zadarmo, len sa musis opytat svojho obvodneho lekara, ze ktory. On ti da aj vymenny listok, ktory pre takeho statneho psychologa potrebujes, aby si nic neplatila.
U psychiatra nebudes platit urcite, ani nepotrebujes vymenny listok. Je tam vsak vecsie riziko, ze natrafis na takeho, ktory sa s ludmi len velmi malo rozprava a len zaradom predpisuje kazdemu lieky.
Psycholog ti lieky nepredpise, lebo nemoze. Ten sa ti bude venovat na 100% aspon hodinu v kuse.

Podla mna je najlepsie skombinovat obidvoch, aj psychologa aj psychiatra :-)

A bat sa nemusis, chodia tam aj ludia, ktori maju problemy, nielen tazko dusevne chori. A ked tam nahodou niekoho znameho strestnes, si pis, ze ta neprezradi, to by musel aj seba :-)))

ainkaa

Gerbil,

ja viem, co je potrebne pre pohodlne spanie.o to nejde, myslim, ze si to celkom nepochopil. mozem mat aj to najvacsie pohodlie na svete a aj tak nebudem vediet zaspat, pretoze ma moje myslienky zozieraju....alebo lepsie povedane nie myslienky, ale nejaky zly pocit z toho, ze nemozem zmenit okolnosti, v ktorych zijem

jaanna,

asi aj pojdem za tym psychiatrom, lebo to uz nevydrzim. hoci su chvile, ked je relativne vsetko ok, ale inokedy sa vsetko ruca a to nie je dobre....

citala som, ze tu kde byvam ja su sedenia u psychologa dost drahe-ale to asi vsade, tak skor pripada do uvahy ten psychiater. aj tak medzi tymi dvoma profesijami nie je velky rozdiel a ja pomoc asi naozaj potrebujem...

jaanna

ANKAAak chces ist k psychlogovi,ci psyhiatrovi na vys.tam sa neplati a kludne chod -potrebujes to...a uvidis,ze sa budes potom citit lepsie.

Gerbil

Na pohodlné spanie treba:
prázdny žalúdok (ja s tým problémy nemám, no odporúča sa nejesť po 20:00, keď ideš spať napr. o 22:00-23:00), pokojné "nervy", uvoľnený celodenný stres, triezva hlava, správna posteľ, vhodný podhlavník (žiadne "tvarované" vankúše a podobné somariny nemyslím) a prikrývka, ticho, tma. :)

ainkaa

dakujem za radu, hej telku som zvykla pozerat aj ja pred spanim, ale nie vzdy to na mna zaberalo. nedavno som si kupila bylinkovy caj proti nespavosti a trocha mi pomohol. o par dni sa zacne skola,tak dufam, ze to mi tiez pomoze pretoze viac casu budem travit mimo domu...

neviem, rozmyslala som aj o tom,ze zajdem k psychologovi(resp. psychiatrovi),ale na to nemam peniaze a od nasich na to nemozem pytat,nemozem im povedat,ze mam problem.nechcem ich znepokojovat.

janicecka

ja som mala ten isty problem, nervozitu a stres som nevyriesila ale s nespavostou ti mozem poradit. ja som tiez zvykla pred spanim rozmyslat a potom som nezaspala sem tam som sa rozplakala a nevedela som prestat tak ked som sla spat som si proste zapla TV, potom som nerozmyslala o zivote ale proste som sa sustredila na to co ide v TV a ked som bola unavena tak som zaspala