Mačky a tehotenstvo

vevericka

macka a tehotenstvo__ ANO__len ked planujes, je vhodne prave koli toxoplazme zistit protilatky (nesposobuje nepolodnost, ale je kriticka pre plod,v zavislosti od stadia tehotenstva), ak ich mas v poriadku (tj prekonala si a si zdrava), no problem mat aj pri macke deti..

Klaudy2826

Dakujem vam za radu , ja len ze som aj pocule, ze niekedy davno ale aj teraz sa rozprava ze ked je macka v dome ze to ovplivnuje aj to tehotenstvo, no cize ze nemusim mat dieta, ako to je , ma niekto z vas doma macku uz dlho a otehotnel??????Ja sa bojim toho najviac , mam perzskeho kocurika uz druhy rok, zatial sme sa len raz pokusali o dieta ale nevyslo , nevadi lebo to bolo len tak, ze ked bude ta bude a ked nie tak vyskusame inokedy, no vzdy sa bojim toho ze je pravda to co stare zeny hovoria s tymi mackami.......poradte mi ci mam sa zbavit kocura alebo to nieke pravda .....lebo mam zenske problemy aj bez toho...

Weva

klaudy

asi neber lebo to nebudes tehotna nikdy... len skratka nebudes asi vediet kedy mas plodne dni tak lahko ako tie co maju pravidelnu... skus nejake ine metody ako zistit kedy mas ovulaciu, resp miluj sa so svojim drahym tak casto ako len mate chut a skor ci neskor sa hadam to tych plodnych dni trafite :)

Weva

ako usiko pisala - je to i o jedle - napriklad salat a cerstve veci zo zahradky mozu byt problem... drzime palce!!!!

Bola si uz na testoch ci mas protilatky?

klaudy2826

aj ja mam doma macku , a teraz mam taky problem , ze by som chcela byt tehotna ale nemozem , lebo nemam pravudelnu menstruaciu, na to aby som ju obec mala musim brat antikoncepciu, a ked ju budem brat tak tehotna nebudem , co am rbit, ked chcem otehotniet??????a nebrat anti?

alicagg

Okolo toxo a maciek sa robi zbytocna panika ... asi niektorych ludi tesi zbytocne stresovat majitelky maciek.. Ak je macka iba doma (nechodi von), tak je velmi mala pravdepodobnost ze by prave teraz niekde chytila toxo a ty ju dostanes od najsledne od nej. Macka je nakazliva iba vtedy, ked sa s nou prvy krat stretne - cize hlavne male maciatka. A pre teba nie je nebezpecne, ak si ju uz niekedy mala (to je dokonca lepsie), nebezpecne je iba chytit ju prave pocas tehotenstva. Ovela rizikovejsie nez macka v byte (ktora nechodi von) je prave praca s pôdou bez rukavic, malo umyta zelenina ci surove mäso. Ak si chces byt uplne ista, nechaj cistenie macacieho wc na niekoho ineho.

RNG

Nuz cysty Toxoplazmozy Gondii sa nachadzaju podla vyskumu parazitologov az u 90 % americanov. Kedze cysty su prakticky necinne(vraj???podla lekarov, ale to zrejme nie je pravda, lebo maju vplyv napr na mozgove procesy) tak nesposobuju ziadne pozorovatelne chorobne priznaky.
Ale ze toxoplazmoza je velmi casta a problem je znacne lekarmi podcenene.
Aj ine zvierata maju tuto nakazu v sebe, clovek ju moze dostat aj z kontaminovanej surovej zeleniny, z nedopeceneho masa a podobne.
Od maciek je to ale najviac pravdepodobne.
Osobne si nemyslim, ze je velmi rozumne delit sa o svoj osobny priestor so zvieratami, lebo moznych zoonotickych nakaz je hromada.Zvierata potrebuju viac priestoru tak isto, takze to nie je dobre ani pre ne.
Domace zvierata neudrzuju tak prisnu hygienu, ako ludia.