HAK ano ci nie??

lioness_01

Eva, to je síce logické ale drvivá väčšina dievčat do 20 rokov užíva práve Yaz, Yasminelle a Qlairu...

logika je jedna vec, biznis druhá

Eva 27

myslela som to tak, ze nizsie davky. preto som uviedla jeanine, lebo ta patri medzi tie, ktore spomedzi nizkohormonalnej maju najvyssie. tu som aj ja brala a vysadenie bolo strasne.

cize ked sa uz rozhodne, tak pre trochu mensie zlo.

myslim, ze je logicke, ze 18 rocnej babe lekar nepredpise HAK urcenu pre starsie zeny. tusim qlaira je taka. aj ked , stat sa moze vsetko.

vychadzala som z tohto:

1. Kombinované kontraceptíva s obsahom estrogénov v jednej tabletke 30-35 mg:
- Cilest
- Diane 35
- Femoden
- Jeanine
- Lindynette 30
- Marvelon
- Minulet
- Regulon
- Yadine
2. Kombinované kontraceptíva s obsahom estrogénov v jednej tabletke 20 mg:
- Harmonet
- Lindynette 20
- Loette
- Logest
- Mercilon
- Novynette
3. Kombinované kontraceptíva s obsahom estrogénov v jednej tabletke 15 mg:
- Minesse
- Mirelle
Fázické – rozdielne hladiny hormónov
- Laurina
- Triquilar
- Trinordiol
- Tri-Regol

tatiana28

ak ti mozem poradit ja som zacala brat HAK ked som mala 20 rokov a vysadila som ich zaciatkom tohto mesiaca takze som ich brala 8 rokov a bola som spokojna ziadne problemy som nemala plet ziadne akne hoci som ani predtym nemala nejak problem z akne a ani bolesti brucha som nemala . teraz sa snazim otehotniet tak som zvedava za aky cas sa to podari lebo vsade kde citam tak kazdy ze sa to dost rychlo podari tak uvidim , a ak by som sa mala rozhodnut este raz tak tak isto by som to spravila pretoze si myslim ze mas potom menej stresu po pohlavnom styku . no samozrejme je to len a len na tebe ako sa rozhodnes

odpovedam

EVA 27,

nizkohormonalna HAK pre mlade zabky vhodna nie je, tie potrebuju viac estrogenu nez tie starsie. FAkt, ze nizkohormonalna menej skodi je mytus. Naopak, sposobuje ubytok svalovej hmoty a ubytok kosti. Niektorym zenam vsak vyssie davky nesadnu a su odkazane na nizkohormonalnu HAK alebo na ziadnu.

sam1990

jemine baby :)) famy ze neplodnost z HAK je davno prekonana,,,,HAk prirodzene zasiahne do organizmu ale...pokial nema problem s fajcenim alebo beries ine lieky nemal by byt problem,,,a pozor tie lacnejsie HAK mozu urobit naozaj sarapatu,,,ja beriem Yasminelle,,nizkohormonalna HAK...sice je troska drahsia ale posobi len pozitivne,,plet mam ako detska prdelka,,,nestiepia sa mi nechty,,predtym sklesle prilnute vlasy su huste a leskle..vobec sa nelamu nestiepia...prsia sa zaokruhlili zvacsili ,,,z negativou sa neprajavilo nic...

lioness_01

EVA 27 - Jeanine je nízkohormonálna... dnes je každá antikoncepcia nízkohormonálna...

Peter - ty si sa zrejme zasekol niekde ešte v stredoveku, nie?
chudák

Peter-

Nájdi si chlapa s ktorým môžeš mať deti a nebudeš potrebovať HAK. Rodiť deti je poslanie ženy, a nie sedieť v škole alebo chodiť do práce.

Eva 27

ja jednoznacne hovorim nie. ale ak sa rozhodnes ze ano, prosim Ta: nizkohormonalnu.. ziadny jeanine ani nic podobne.

ja sa nechranim nicim. mam dospeleho muza ktory vie kedy a co :) je pravda ze mam 28 rokov a ak by som otehotnela, tak sa nic nedeje, aj ked deti este neplanujem