Prejedanie priberanie

Príspevok v téme: Prejedanie priberanie
NikaS

Ahojte.... mam problem nie vazny ale stve ma to :(((

stale len jem stale nieco zobem a neviem preco neviem ako sa mam tohto zlozvyku zbavit !! ked som hladna nepravidelne si dam nanuk, keksik , bombonieru, polievku zemiaky chleba no proste hned si zobne nieco,..vskole ked sa ide do bufetu stale si nieco kupim ale ja uz nechcem !!! :((( mam z toho vycitky ale ked som furt hladna ako sa toho zbavit ? ako trosku zhodit ??? dakujem za rady :)

lemonka

NikaS
na ranajky si urcite najdi cas, preto si potom cely den hladna, ved od vecera nejes a az na druhy den o deviatej rano!! ved to je min. 12 hodin! na ranajky mozes zjest hocico a nepriberies, to jablko na desiatu moze byt a poobede uz ziadne sladkosti. obed si daj normalny skolsky, olovrant napr. jogurt a vecera zelenina, syr a pod. a zacinat den jablkom nalacno je blbe, lebo to ti len podporuje travenie a si viac hladna. takze ranajky su zaklad:) drzim palce

simka111

čim viac sa tim budes zaoberat tim horsie to bude,nejako si musis povedat nie...
ja som na tom bola rovnako ale ja som chcela pribrat,,jedla som jedla..a skoro kazdy den som bola na vahe ci som aspon trocha pribrala..a teraz to nechavam volne prudit a je to lepsie :D
Skus pit ananasovu stavu ale nie džus ,vytlaceny ananas naozajstny

simka111

určite ved zase uplne obmedzovat sa nemozes..naco je potom zivot ked ani raz neporušime pravidla ne???
Ja obmedzujem sladke koli akne ale raz za cas si doprajem dostatok a na dalsi den si to nahradim mnozstvom ovocia :D

simka111

Ja si myslim ze hej.. ::
ved kludne si daj ja desiatu aj pecivo zo zeleninou,neskor to jablko ale apon o 2 hodiny neskor aby posobilo v prazdnom zaludku a nemiesalo sa z inym jedlom lebo sa kvasi..obed kludne ten co spominas v skole,a potom jogurt,ovocie alebo opet nejake pecivo..
Na veceru si mozes dat cestoviny zo zeleninou,alebo velmi chutne a zdrave je:rozok si natriet rozpučenym avokadom ale dozretym aby nebolo horke..avokado ma sice vela tukov ale ked ho budes miesat medzi zdrave jedlo tak nepriberies,horsie by bolo keby si jedla vela sladkeho aj avokado.. :D a ma vela vitaminov...

NikaS

a mozem zjest ze : na ranajky nestiham skoro nic :( tak aspon okolo deviatej si dat nieco napriklad jablko a tak, na obed normalne skolsky obed , a potom nejaku desiatu ako napriklad neviem co :( a na veceru brokolicu so syrom alebo nejaku prazenicu a tak ? do šiestej vsetko ??

simka111

Ja sa tiez prejedam ale ja mozem jest kolko chcem aj tak nepriberiem hoci by trocha trebalo..ale najviac ma na tom štve to ze mam velke brucho zo vsetkeho co zjem a citim na nafuknuto..
A nezdrava strava ma plno negativnych učinkov:
1.moze sa tvorit akne a kozne problemy
2.zbytocne vyhodene peniaze
3.traviace problemy,bolesti zaludka
4.a hlavne zbytocne vycitky svedomia..

Ak ti mozem poradit tak:
1.pi dostatok vody
2.Ak dostanes chut na nejaky sladky napoj daj si čaj s medom
3.ak budes mat chut na sladke daj si nejake ovocie-banan,hrozno,jogurt,alebo len nejake lahke musli kexy..
4.a do skoly si tiez mozes brat caj s medom vo flaši,jogurt a nejake pecivo alebo ovocie..proste jedz tak ako doteraz ale zdravo.

Dobry.tip:ak mas na nieco velku chut zrob si ten spominany čaj vypi ho,umy si zuby(to potlaca chut) a daj si zuvku :D

No..mozno som ti pomohla. :D :D :D