Prosim surne poradte - PSIK !

Príspevok v téme: Prosim surne poradte - PSIK !
prosimOradu

Musime dat nasho bytoveho psika prec, nakolko dcery su na internate a ja to pracovne nestiham sa postarat o psika. Mali sme ho 4 roky - maly spic. Je povodne urceny do zahrady, ale vychovali sme ho v byte. Myslite si ze ho mozme ponukat aj do zahrady? alebo uz len do bytoveho priestoru? :(( strasne nas to boli, preto prosim ziadne vycitky typu, ze vsetko sa da zariadit.

prosimOradu

ved prave, ja si takisto myslim ze pes nauceny zit v interieri by takto mal ostat. On je strasne naviazany na ludi, vsade kde my ideme, ide aj on. Takisto zaspava spolu s nami v jednej miestnosti, ked odchhadzame z bytu strasne steka (aj po 4 rokoch). A ked prideme neskutocne skace od radosti. Sme doma tri baby /boli sme/ a velmi sme ho rozmaznali, isto bude potrebovat vela lasky aby si zvykol na nove prostredie :(( ... ako to vobec zvladnut to odlucenie? ja uz teraz akosi nedokazem existovat stastna....

soffa

nedavajte ho do zahrady.nie je nauceny a aj ked ma dlhu srst tak mu bude zima,lebo nie je prisposobeny,respektive nauceny byt vonku.a mozno mu bude smutno,ak bude niekde vonku na chate,ak je teraz nauceny byt v spolocnosti.

prosimOradu

ja som si aj myslela, ale dcera tvrdi, ze on si zvykne. Radsej by som to konzultovala s veterinarkou, urcite by poskytla odbornu odpoved... Jeden zaujemca sa ozval, ale len do zahrady by psika chcel, bojim sa aby sme neurobili chybu a psik netrpel :(